Paminėta Laisvės gynėjų diena

Prieš dvidešimt aštuonerius metus Lietuvos žmonės susivienijo ir pasiekė istorinę pergalę prieš sovietinę okupaciją. Sausio 13-osios naktį prie Televizijos bokšto Vilniuje per 600 taikių ir neginkluotų žmonių buvo sužeista, žuvo 14.

Kaip ir kiekvienais metais „Atžalyno“ bendruomenė prisiminė 1991 m. sausio įvykius, žuvusiuosius už Lietuvos laisvę ir juos pagerbė uždegdami vienybės ir atminimo žvakutes progimnazijos languose. Mokytojai ir būrelio „Piliečio žadintuvas“ nariai per pirmąją pamoką papasakojo mokiniams apie šios istorinės datos įvykius, pagerbė žuvusiuosius tylos minute. Pradinukai visi kartu sugiedojo Lietuvos himną ir iš neužmirštuolių sukūrė Laisvės stendą. Sausio 13-osios vakare mokytojai, būrelių „Piliečio žadintuvas“ ir „Jaunųjų šaulių“ nariai dalyvavo minėjime Telšių miesto Nepriklausomybės aikštėje.

Būrelio „Bendraminčiai“ informacija

 

Integruota anglų kalbos, technologijų ir muzikos pamoka

Kalėdos susikaupimo, naujų vilčių ir siekių išsipildymo metas. Naujųjų metų laukimu užsidegusios mokytojos metodininkės I. Klaišytė ir L. Trepkevičienė prieš Kalėdas vedė atvirą, integruotą anglų kalbos, technologijų ir muzikos pamoką 3a klasėje. Pamokos metu vyravo šventinė atmosfera. Pamoką stebėjo direktoriaus pavaduotoja ugdymui J. Dapšienė, pradinių ir anglų kalbos mokytojos. 3a klasės mokiniai pasidarė lankstinukus su sniego seniu ir apie jį užsirašė anglišką dainelę, kurią padainavo mokytojai Linai Trepkevičienei pritariant gitara.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui J. Dapšienė pasidžiaugė, kad mokytojos yra kūrybiškos, taiko naujoves ugdymo procese, bendradarbiauja ir dalijasi patirtimi su kolegomis.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Lina Trepkevičienė

 

Turininga ir įdomi „Atžalyno“ šaulių veikla

2018 metai buvo turiningi ir įdomūs tuo, kad minėjome Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Mūsų progimnazijos jaunieji šauliai aktyviai dalyvavo renginiuose, skirtuose šios datos  minėjimui. Smagu prisiminti ir pasidalinti įspūdžiais.

Rugsėjo mėnesį progimnazijos šauliai sėkmingai dalyvavo rajoninėse sporto varžybose, skirtose Žemaitijos ir visos Lietuvos savanorių ir šaulių atminimui pagerbti. Jose mūsų mergaičių komanda buvo apdovanota Diplomu, užėmus II vietą estafetinio bėgimo 4x900 m. rungtyje, o šaulė Samanta Miniotaitė individualaus bėgimo (1800 m.) varžybose užėmė I vietą.

Spalio 12-13 d. vyko jaunųjų šaulių lauktos orientacinės pratybos „Pažink savo kraštą 2018“. Jos vyko buvusioje Pavandenės pagrindinėje mokykloje. Per šias pratybas jaunieji šauliai susipažino, išmoko pasiruošti žygiui, orientuotis vietovėje, patobulino bendravimo, pagalbos draugui teikimo įgūdžius ir išmoko geriau pažinti aplinką, kurioje gyvename. Šauliai išklausė paskaitą „Partizaninis karas“. Mūsų šaulių vieningumas ir bendrystė davė puikius rezultatus orientacinėse varžybose: Samanta Miniotaitė ir Ema Vainoriūtė užėmė II vietą, o Austėja Mileikytė ir Sima Gudauskaitė III vietą.  

Lapkričio mėnuo buvo gausus renginių, skirtų Lietuvos kariuomenės dienai paminėti. Mūsų progimnazijos šauliai dalyvavo Telšių rajono bendrojo lavinimo mokyklų mokinių šaudymo iš pneumatinio šautuvo varžybose, 15 „Atžalyno“ šaulių dalyvavo sportinėse varžybose Varniuose, kur sėkmė lydėjo Joną Mileikį, laimėjusį II vietą smiginio varžybose.

Galime pasidžiaugti tuo, kad lapkričio 3 d. į jaunųjų šaulių gretas Žemaitijos 8-ojoje rinktinėje priimti dar du mūsų būrelio nariai.

Buvo labai smagu palydėti 2018 metus pažintinėje ekskursijoje į Vilnių ir pramogauti Vichy vandens parke.

Tikiuosi, kad 2019 m. taip pat dalyvausime įdomiuose renginiuose, patirsime dar daugiau gerų pasiekimų ir šaulių būrelio bendrystė tik stiprės.

„Atžalyno“ šaulė Liepa Bendoraitytė

 

Piešinių konkurso laureatė

5b klasės mokinė Gabija Jonauskytė dalyvavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuotame piešinių konkurse „Balta pasaka“ ir tapo šio konkurso laureate. Kartu su dailės mokytoja Ligita Kaziukone apdovanotos piešimo reikmenimis bei padėkos raštais. Kūrybiški, motyvuoti mokiniai rodo pavyzdį kitiems savo draugams.

„Bendraminčių“ informacija

 

Projektiniai darbai apie Kalėdas

Šv. Kalėdos – gražiausia ir daugelio mūsų labiausiai laukiama metų šventė. Anglų kalbos mokytojos metodininkės L. Trepkevičienės paraginti mokiniai ruošė skaidres apie Kalėdų papročius. Netradicinės pamokos metu progimnazijos skaitykloje buvo pristatoma surinkta informacija. Kalėdų džiaugsmo potyris jaučiamas ir kalėdinių atvirukų parodoje.

Visą gruodžio mėnesį mokytojos Linos Trepkevičienės anglų kalbos pamokose mokiniai kūrė kalėdinius atvirukus ir ant jų rašė linkėjimus anglų kalba. Atvirukai daryti įvairia technika. Piešti, karpyti, pjaustyti vaikų darbeliai spinduliuoja gerumą, ramybę.

Kviečiame pasigrožėti kalėdiniais atvirukais ir pajusti žiemiškai nuostabią Kalėdų nuotaiką progimnazijos skaitykloje. Paroda veiks iki sausio 10 d.

L. Trepkevičienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė,
D. Krauzienė, skaityklos bibliotekininkė

 

Mieli mokytojai, tėveliai, mokiniai,

sveikinu19

 

„Medis atgimsta“

Mūsų progimnazijos bendruomenė glaudžiai bendradarbiauja su Telšių Naujamiesčio mokyklos bendruomene ir dalijasi įvairiomis patirtimis. Visą gruodžio mėnesį mūsų bibliotekoje veikia paroda „Medis atgimsta“, kurią inicijavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė. Šioje parodoje eksponuojami Telšių Naujamiesčio mokyklos mokinių darbai iš medžio.

Parodą aplankė ne tik mūsų bendruomenė, bet ir Telšių rajono bibliotekininkai, kurie ja labai žavėjosi. Pradinių klasių mokiniai apžiūrinėjo parodą pertrauku metu individualiai bei pamoku metu su klasės kolektyvu. Vyresnių klasių mokiniai stebėjosi, kiek galima sukurti iš paprasto medžio ir jam suteikti kitą gyvenimą.

Bibliotekos vedėja Aušra Vaičiulienė

 

Netradicinė tikybos pamoka

Gruodžio ir metų pabaiga mus pakviečia išgyventi Dievo tapimo žmogumi slėpinį. Visą tą laiką Advento dvasią „Atžalyno“ progimnazijoje stengiamasi pajusti per įvairias prasmingas veiklas. Trečiąją Advento savaitę tikybos mokytoja metodininkė Jadvyga Dapšienė kartu su br. Piercarlo Manzo vedė netradicines pamokas 3a, 3b, 7b ir 8b klasių mokiniams. 

Vienuolis, selezietis Piercarlo Manzo daug metų dirbantis su jaunimu, atvykęs į Telšius iš Italijos. Trečių klasių integruotoje su muzika pamokoje mokiniai aptarė, kaip yra įrengiama prakartėlė, prisiminė prakartėlės veikėjus. Po to pasiskirstę vaidmenimis vaidino „gyvą“ prakartėlę, kartu su svečiu giedojo giesmes, vaišinosi kūčiukais. Vyresnėse klasėse br. Piecarlo Manzo papasakojo, naudodamasis pateiktimis, kaip yra švenčiamos Kalėdos Italijoje, nuoširdžiai pasidalijo savo išgyventa patirtimi. Visi kartu giedojo giesmes, kalėdines dainas, mokiniai bandė ir itališkai pagiedoti. Atsisveikinant vyresniųjų klasių mokiniai br. Piecarlo Manzo padovanojo rankų darbo atviruką su šiltais linkėjimais. Esame pakylėti Advento dvasia ir nuoširdžiai dėkojame už patirtas šiltas akimirkas.

„Bendraminčių“ informacija 

 

Puslapis 5 iš 9

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis
khantry design

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”
Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”
Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis