Konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ II etapo rezultatai

Š. m. lapkričio 27 d. – gruodžio 1 d. Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre vyko antrasis mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ etapas, kuriame 14 savivaldybių (Akmenės r., Biržų r. Joniškio r., Kelmės r., Kupiškio r., Pakruojo r., Panevėžio m., Panevėžio r., Pasvalio r., Radviliškio r., Šakių r., Šiaulių m., Šiaulių r., Telšių r.) 5 amžiaus grupių komandos varžėsi dėl galimybės patekti į trečiąjį respublikinį etapą.

Telšių rajoną 5-6 klasių mokinių kategorijoje  atstovavo mūsų progimnazijos komanda (nariai: J. Mažonaitė, R. Kulevičiūtė, T. Latiškevičiūtė, A. Sukauskaitė, R. Šion, vadovai: J. Martinkienė, VSPS A. Matulevičienė, VSPS I. Šimulytė), kuri  po atkaklios kovos surinko daugiausiai balų ir užėmė I prizinę vietą. Taigi komanda iškovojo galimybę varžytis trečiajame etape, kuris  vyks 2018 m. balandžio 19-20 d, su kitomis geriausiomis komandomis dėl Lietuvos „Sveikuolių sveikuoliai“ titulo.
 

Pirmokų krikštynos

Pirmokų krikštynos – šventė, svarbi tiek mokiniams, tiek mokytojams, nes suteikia galimybę dalyvauti įvairiose veiklose.

Baigiantis metams ketvirtokai pakvietė į aktų salę pirmokus. Visi pirmokai ir jų mokytojos apsilankė Skaičių ir Pažinimo šalyse. Skaičių šalis pasitiko su daugybe užduočių. Pirmokai turėjo gėlę su įvairiais veiksmais. Atlikę veiksmus, tarp kamuoliukų rasdavo atsakymus. 

Atlaikę išbandymus Skaičių šalyje, galėjo patekti į Pažinimo šalį. Joje pirmiausia reikėjo įminti mįsles, po to padeklamuoti eilėraštuką. Visa klasė sprendė kryžiažodį.

Pažinimo šalyje pirmokai turėjo sudėlioti iš kortelių savo mokytojos vardą. Vertėjo stengtis, nes aplankius šias šalis ir davus priesaiką, pirmokai tapo visaverčiais mokyklos bendruomenės nariais.

Kas gi labiausiai patiko pirmokams? Paklauskime.

„Įminti mįsles,“ – Arijus V., 1a kl.|
„Skaičiuoti,“ – Jokūbas, 1a kl.
„Patiko visa šventė,“ – Gabija, 1b kl.

Pirmokai dėkingi ketvirtokams ir jų mokytojoms už gražų renginį.

„Bendraminčių“ narės Kornelija Noreikaitė ir Kornelija Niuniavaitė

 

5c klasės išvyka į žirgyną

„Atžalyno‘‘ progimnazijos  5c klasės mokiniai apsilankė netoli Telšių esančiame žirgyne „Topolis‘‘. Žirgyno savininkė S. Lečkauskienė vaikams išsamiai papasakojo apie žirgyne laikomų žirgų veisles, jų savybes, kokiam sportui kuri veislė tinka. 

 Vaikai susipažino ir su labai mielu poni arkliuku, ir su žemaitukų veislės arkliais. Moksleiviai noriai klausėsi, šėrė žirgus, uždavė apie juos daug klausimų. Atsisveikindama savininkė visiems padovanojo po pasagą.
5c klasės vadovė Laima Baltrukonienė

 

 

Neformaliojo suaugusiųjų švietimo programa „Kompiuterinio raštingumo mokymai“

Telšių „Atžalyno“  progimnazijoje buvo įgyvendinama Neformaliojo suaugusiųjų švietimo programa „Kompiuterinio raštingumo mokymai“, kurią finansavo Telšių r. savivaldybė.  Ši kvalifikacijos programa mokymų dalyvius kvietė tikslingai naudotis IKT teikiamomis galimybėmis. 

Mokymų dalyviai kiekvieną užsiėmimą atliko įvairias praktines užduotis ir įgijo daug darbo su kompiuteriu įgūdžių.

Informacinių technologijų mokytoja Sonata Kazokevičienė 

 

Prasmingas Kalėdų laukimas „Atžalyne“

Beveik visą gruodžio mėnesį tęsiasi Adventas – tai prieškalėdinis susikaupimo, gerų darbų atlikimo, dalijimosi laikotarpis, laukiant Kristaus atėjimo pasaulin šventės – Kalėdų.

Jau tapo tradicija prieš prasidedant Adventui organizuoti Advento vainikų pynimo vakaronę, kurioje vainikus pina mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai. Šis renginys yra labai jaukus ir šiltas, vienijantis visą bendruomenę. Renginio pradžioje 8b klasės mokinės Ina Stangevičiūtė ir Karolina Noreikaitė papasakojo apie Advento vainiko kilmę, formą, puošybą ir 4 žvakių simbolius. Visą vakarą, pinant vainikus, sukosi skaidrės su ramia muzika ir nuotraukomis iš ankstesnių metų vainikų pynimo vakaronių. Dalyviai vaišinosi šilta arbata ir adventiniais saldumynais, kuriais pasirūpino progimnazijos direktorius V. Vaitkus, kiti bendruomenės nariai.

Vakaronės pabaigoje kanauninkas Andriejus Sabaliauskas pašventino Prakartėlę ir nupintus Advento vainikus bei visiems mokiniams, dalyvavusiems vainikų pynime, padovanojo po šventą paveikslėlį, o mokytojams žvakę – šviesos simbolį.

 Progimnazijos bendruomenė yra kviečiama dalintis savo kūrybos džiaugsmu, todėl net 7 Advento vainikus padovanojo Katedrai, kurie visą Adventą puoš bažnyčioje esantį Šv. Antano altorių. 1–8 klasių vainikai džiugins bendruomenę pirmo aukšto foje.

Nuoširdžiai dėkojame už eglių ir pušų šakas Telšių miškų urėdijos girininkui Egidijui Kęsminui, mokinio Tado mamai Linai Servienei, už šieną ir šiaudus mokytojoms Audrai Arlauskienei ir Eugenijai Kavaliauskienei, už organizacinę pagalbą pradinių klasių metodinės grupės pirmininkei D. Riškienei, technologijų mokytojai J. Martinkienei ir visiems tėveliams, mokiniams, mokytojams, dalyvavusiems šioje prasmingoje vakaronėje.  

Gruodžio 4-tos dienos rytą, pirmąją Advento savaitę, kartu su mokiniais, direktorius Vytautas Vaitkus ir pavaduotoja Jadvyga Dapšienė uždegė pirmąją Advento žvakę, papasakojo mokiniams istoriją iš Šv. Rašto bei prakartėlės atsiradimo istoriją ir visi kartu pasimeldė.

„Bendraminčių“ informacija

 

Sveikatos stiprinimo veikla Telšių „Atžalyno“ progimnazijoje

Štai ir praūžė it viesulas spalio ir lapkričio mėnesiai, o su jais ir daugybė renginių, stiprinančių mokinių sveikos gyvensenos įgūdžius. Vyko įvairios akcijos, paskaitos, viktorinos, konkursai. Taigi šiek tiek plačiau apie tai. 

Daug susidomėjimo sulaukė spalio viduryje vykusi „Sveikatingumo savaitė“. Per ją buvo organizuojamos įvairios veiklos, skatinančios vaikų sąmoningumą rūpintis savo sveikata, aktyviai judėti bei sveikai maitintis. Nors oras nebuvo labai palankus dalyvauti akcijoje „Apibėk mokyklą“, tačiau tą savaitę beveik kasdien pradinių klasių mokytojos su savo auklėtiniais pagal galimybes išbėgdavo į lauką pasimankštinti. Buvo eksponuojama „Rudens gėrybių paroda“. 3 dienas vyko veiklos, susijusius su sveikos mitybos skatinimu. Minima Pasaulinė košės diena (visi pradinių klasių mokiniai buvo vaišinami koše), vyko akcija „Pasidalink obuolį su draugu“, o savaitės pabaigą vainikavo „Morkų fiesta“. Siekiant priminti, kokia yra svarbi tinkama mokyklinė kuprinė bei kiek ji turi sverti, 3 dienas buvo sveriamos 1–6 klasių mokinių kuprinės. Vyko paskaitos 6-tų klasių mergaitėms lytiškumo ugdymo tema pavadinimu „Tarp mūsų mergaičių“, kurias vedė akušerė D. Sungailiene. Spalio pabaigoje mūsų progimnazijos jungtinė 6 klasių  komanda dalyvavo respublikinio konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ pirmajame etape ir užėmė prizinę vietą, t. y. jai buvo suteikta galimybė atstovauti Telšių rajonui regioniniame šio konkurso etape  bei varžytis dėl „Sveikuolių sveikuoliai“ titulo. Lapkričio mėn. siekiant paminėti Europos sveikos mitybos bei Tarptautinę nerūkymo dienas – 5–8 klasių mokiniams buvo suorganizuotas protmūšis, kuriame daugiausiai balų surinko 3 komandos (6a kl., 7a kl., 8a kl.), kurios  buvo apdovanotos Telšių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis. Lapkričio–gruodžio mėn. prevenciškai vyksta Atšvaitų tikrinimo akcija, kurią vykdo mokinių tarybos nariai kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste. Akcijos metu nustatyta, kad daugiausiai atšvaitų neturi 5a, 6a, 6b, 6c, 7a, 8a, 8b klasių mokiniai, todėl skatiname visus pasirūpinti savo saugumu ir įsigyti atšvaitą, kuris gali išgelbėti gyvybę.

VSPS A. Matulevičienė

 

 

Kvietimas

 

vainikas3

 

Pasaulinė sveikinimosi diena

Atmintinų dienų kalendoriuje yra neįprastų švenčių, kurias vis daugiau žmonių linkę švęsti. Ne kiekvienas žino, kad lapkričio 21-oji yra Pasaulinė sveikinimosi diena. Jau tapo tradicija tai priminti mūsų progimnazijos mokiniams. Šios dienos veiklą organizavo skaityklos darbuotoja Dalia Krauzienė ir dailės mokytoja Ligita Kaziukonė.

Lapkričio 21-osios rytą, įėję į progimnaziją, išvydome užrašą „Pasisveikinkim“ ir mokinių piešinių parodą su pasisveikinimo žodžiais įvairiomis kalbomis. Skaitykloje mokiniai susipažino su sėkmingo pasisveikinimo taisyklėmis. Progimnazijos kabinetų duris papuošė priminimas apie sveikinimosi dieną.

Tai įkvėpė pasisveikinti ir prisiminti dainininko M. Mikutavičiaus dainos žodžius:

Pasveikinkit vieni kitus,
Juk tai daryti šitaip lengva.
Su saule, su pavasariu, su bet kuo –
Tegu visi nustemba.

„Bendraminčių“ būrelio narės Gabija Jonauskytė, Kornelija Noreikaitė, Kornelija Niuniavaitė

 

Puslapis 5 iš 8

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis
khantry design

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VŠĮ "Kretingos maistas"
Palangos 30c, Kretinga
Telefonas: 8 445 51132
www.kretingosmaistas.eu

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
Jovitos Bidvienės ĮV
Masčio g. 15, Ryškėnai, Telšių r.
Telefonas: 8 444 70090
el. p. Jovita.bidviene70@gmail.com

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis