Užgavėnių linksmybės

Vasario 13 dieną mūsų progimnazijoje buvo švenčiamos Užgavėnės. Tai viena svarbesnių žiemos švenčių, simbolizuojanti žiemos išvarymą, norint greičiau prisišaukti pavasarį. Jos organizatoriai šiais mokslo metais buvo septintokai ir jų klasių vadovai (G. Vaitkaitis, J. Šliažienė ir L. Trepkevičienė). 

Nuo pat ankstaus ryto mokykloje ėmė šurmuliuoti persirengėliai: ir pradinių klasių mokinukai, ir vyresnieji. Nemažas jų būrys linksmai pasitiko visus – mokinius, jų tėvelius ir mokytojus – ateinančius į mokyklą. Po trijų pamokų „čigonės“, „raganos“, „daktarės“, „žydai“, „žydelkos“, „velniai“, „giltinės“ sugužėjo į mokytojų kambarį, kuriame kartu su mokytojais varė žiemą, kvietė pavasarį, spėjo ateitį, linksmai žaidė ir šoko. Visus susirinkusius labai nudžiugino net iš tolimosios Gruzijos atvykęs „vyrų vokalinis ansamblis“, kuris padovanojo savo nuotaikingą dainą. Pasibaigus keturioms pamokoms linksmybės tęsėsi progimnazijos stadione, kuriame įvyko lemiama Lašininio ir Kanapinio kova bei buvo sudeginta Morė – blogio, nelaimių ir visiems įkyrėjusios žiemos simbolis!

Nuo senų laikų visoje Žemaitijoje Užgavėnės – tarp didžiausių metų švenčių. Džiugu, kad šios linksmybės yra tapusios gražia mūsų progimnazijos tradicija. 

7b klasės vadovė J. Šliažienė

 

 
Lietuva,  su  gimtadieniu!

 

 

 

Lietuvos moksleivių sąjungos Žiemos forumas

Sausio pabaigoje Klaipėdoje vyko Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Žiemos forumas 2018 – XXV-oji neeilinė asamblėja. Šiemet šis nacionalinis renginys sukvietė apie 300 moksleivių – LMS narių (mokinių savivaldų atstovų) iš visos Lietuvos. Man teko garbė atstovauti savo progimnazijai.

Atvykusius moksleivius pasitiko koordinatorės, su kuriomis bendravome visą forumą. Penktadienį vyko atidarymas ir kelios paskaitos apie piletiškumą. Šeštadienio darbas buvo pats svarbiausias, nes tvirtinome du labai svarbius dokumentus: „Rekomendacinius Mokyklos tarybos nuostatus“ ir LMS strategijos planą 2018 – 2022 metams. Vakare dalyvavome labai įdomiame socializacijos renginyje, kurį organizavo Klaipėdos informavimo centras. Sekmadienį keliavome į delfinariumą, kur stebėjome delfinų pasirodymą. Čia įvyko ir Žiemos forumo uždarymas.

Dalyvavimas svarbiame nacionaliniame renginyje buvo dar viena rimto darbo ir atsakomybės reikalaujanti patirtis bei galimybė plėsti savo akiratį.

Progimnazijos Mokinių tarybos pirmininkas Nerijus Gustys

 

Rajoninis meninio skaitymo konkursas

Vasario 1 dieną Žemaitės dramos teatre įvyko Telšių rajono mokyklų 5-12 klasių mokinių meninio skaitymo konkursas, skirtas Lietuvos Respublikos 100-mečiui. Jame dalyvavo dvi mūsų progimnazijos mokinės: šeštokė Brigita Sankauskaitė (6b) ir septintokė Ema Ežerskytė (7a). 

Už dalyvavimą konkurse Brigita buvo apdovanota padėkos raštu, o Ema užėmė 3 vietą. Nuoširdžiai dėkojame Emos mamai Kristinai už pagalbą ruošiantis konkursui. 

Lietuvių kalbos mokytojų metodinė grupė

 

Meninio skaitymo konkursai

Sausio 22 dieną progimnazijoje vyko tradicinis meninio skaitymo konkursas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Jame dalyvavo septyniolika 5 – 8 klasių mokinių. Skaitovai deklamavo eiles apie Lietuvą, įtaigiai perteikė prozos kūrinių išmintį. Nugalėtojais tapo ir į zoninį konkursą pateko 6b klasės mokinės Brigita Sankauskaitė ir Gintė Trijonytė, 6c klasės mokinys Armandas Bieliauskis ir 7a klasės mokinė Ema Ežerskytė.
Sausio 23 dieną į mūsų progimnazijoje vykusį zoninį skaitovų konkursą sugužėjo nemažas būrys mokinių iš „Džiugo“ ir Luokės Vytauto Kleivos gimnazijų bei Žarėnų „Minijos“ pagrindinės mokyklos. Geriausi skaitovai buvo renkami iš 5 – 8 ir 9 – 12 klasių grupių. Pirmąją vietą konkurse laimėjo Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos 6 klasės mokinys Pijus Jotka , 6 klasės mokinė Brigita Sankauskaitė ir 7 klasės mokinė Ema Ežerskytė iš „Atžalyno“ progimnazijos, IV klasės mokiniai Laurynas Petraitis ir Ernestas Stankus iš „Džiugo“ gimnazijos. Jie dalyvaus rajoniniame meninio skaitymo konkurse, kuris vyks vasario 1 dieną Telšių Žemaitės dramos teatre. Linkime jiems sėkmės.

Lietuvių k. mokytojų metodinė grupė

 

Pamoka „Kaip įjungti lemputę“ antrokams

Jau ne pirmus metus fizikos mokytoja Sonata Kazokevičienė bendradarbiauja su pradinukais. Vesdama pamoką „Kaip įjungti lemputę“ mokytoja  paaiškina ir parodo, kaip sujungti elektros grandinę. 

Netrukus 2a klasės mokiniai įsitraukia į darbą. Ieškodami sprendimų, šurmuliuodami dėlioja laidus, lygina krūvius, sukinėja varžtelius. Netrukus pasigirsta pirmieji džiūgavimai. Pavyko! Tarsi atpildas už kantrybę užsidega mažytė lemputė. Kai kurie mokiniai pabando sujungti ir sudėtingesnę grandinę, panaudodami daugiau laidų. Tačiau tenka įsitikinti, kad reikia būti labai atidiems. Mat lemputė šviečia tik tada, kai susidaro uždara elektros grandinė.

Įspūdžiams nebuvo galo. Antrokai džiaugėsi savo pasiekimais, reflektavo, uždavė klausimų mokytojai. Kad mažiesiems mūsų mokyklos mokinukams pamoka labai patiko, supratau ir aš. Jie visi labai norėtų mokytis fizikos. Ačiū mokytojai Sonatai už draugystę ir įdomias pamokas.

Irma Klaišytė, 2a kl. mokytoja

 

Netradicinė tikybos pamoka „Ko galiu pasimokyti iš tremtinių?“

2018 metais, Lietuvai švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį, siekiame prasmingai paminėti šią svarbią datą. Sausio mėn. Telšių „Atžalyno“ progimnazijos 5 klasės mokiniams buvo vedama integruota su klasės valandėle tikybos pamoka „Ko galiu pasimokyti iš tremtinių?“. 

Ji vyko Telšių politinių kalinių ir tremtinių sąjungos skyriuje, Telšių miesto seniūnijoje. Ši tema yra aktuali mokiniams, nes tautos istorinėje atmintyje gilų pėdsaką paliko lietuvių tremtys. Įvairiuose šaltiniuose rašoma, kad per 1940 – 1953 m. iš Lietuvos į tremtį ir lagerius buvo išvežta daugiau nei 280 000 žmonių, iš jų nemaža dalis vaikų. Taip buvo bandoma „nutrinti“ Lietuvą nuo žemės paviršiaus, sunaikinti pačius šviesiausius ir patriotiškiausius to meto žmones, sužlugdyti jų dvasią, tikėjimą.

Netradicinę pamoką organizavome kartu su Telšių politinių kalinių ir tremtinių sąjungos skyriaus pirmininke Regina Chmieliauskiene. Susitikome ir išgirdome gyvą žodį net iš 9 buvusių tremtinių. Pradžioje mokiniai pristatė savo paruoštą projektą apie lietuvių tremtį. Po to tremtiniai dalijosi patirtimi, kas padėjo ištremtiems lietuviams išgyventi rūsčiomis gyvenimo sąlygomis. Tarp mokinių ir tremtinių užsimezgė nuoširdus bendravimas, mokiniai uždavė daug klausimų, žiūrėjo to meto nuotraukas. Tremtiniai padovanojo kiekvienam mokiniui dovanėlę –  vėliavėlę, kurioje išsiuvinėtas skaičius 100, pavaišino ekologiškais obuoliais. Mokinius taip pat pasveikino Telšių miesto seniūnijos atstovas ir padovanojo 2018 m. kalendorių.

Šioje pamokoje supratome, kad tremtinių gyvenimas moko neprarasti vilties net ir sunkiausiu gyvenimo laikotarpiu, visada mylėti ir gerbti Lietuvą, tikėti savo šalimi, išsaugoti meilę Dievui ir artimui. Nuoširdžiai dėkojame už šiltą bendradarbiavimą gerbiamai Reginai Chmieliauskienei ir savo patirtimi pasidalijusiems buvusiems tremtiniams.

Tikybos mokytoja metodininkė, direktoriaus pavaduotoja Jadvyga Dapšienė

 

Laisvės gynėjų dienos paminėjimas

1991 metų sausį vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų agresiją, bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.  Šiemet minimos 27-osios Laisvės gynėjų dienos metinės.

Mūsų progimnazijoje Laisvės gynėjų diena paminėta sausio 12 d. Visa progimnazijos bendruomenė buvo prisisegusi Sausio 13-osios simbolį – neužmirštuolę. Jau 11-tą kartą dalyvavome pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“, kurią organizuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. 8.00 val. ryto progimnazijoje dešimčiai minučių buvo užgesintos šviesos ir ant palangių uždegtos žvakės. Po to aktų salėje istorijos mokytojos V. Nekrašienės vadovaujami būrelio „Piliečio žadintuvas“ nariai 5–8 klasių mokiniams priminė apie šią Lietuvai svarbią datą. Jie trumpai papasakojo ir parodė filmuotą medžiagą apie Sausio 13-osios išgyvenimo naktį. Prisiminėme ir pagerbėme tylos minute žuvusiuosius už Lietuvos laisvę bei visi kartu sugiedojome Lietuvos himną.

Pradinukams apie tragiškus Sausio 13-osios įvykius papasakojo pradinių klasių mokytojos, o aktų salėje filmuotą medžiagą parodė mokytoja Irma Klaišytė.

Sausio 13-osios vakarą Telšių Nepriklausomybės aikštėje vykusiame  minėjime dalyvavo ir mūsų progimnazijos „Jaunųjų šaulių“ ir „Piliečio žadintuvo“ būrelių nariai. Atsineštomis žvakutėmis pagerbėme žuvusius už Lietuvos laisvę.

Būrelio „Bendraminčiai“ narės Deimantė ir Kornelija

 

 

Puslapis 6 iš 11

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis
khantry design

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VŠĮ "Kretingos maistas"
Palangos 30c, Kretinga
Telefonas: 8 445 51132
www.kretingosmaistas.eu

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
Jovitos Bidvienės ĮV
Masčio g. 15, Ryškėnai, Telšių r.
Telefonas: 8 444 70090
el. p. Jovita.bidviene70@gmail.com

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis