Tradicinis renginys „Beactive – judėk šokio ritmu“

Rugsėjo 30 dieną Mados šokio būrelio narės su mokytoja Dinara Daciene vyko į tradicinį renginį Kranto progimnazijoje „Beactive – judėk šokio ritmu“, kur rinkosi mokiniai ir iš Žemaitės, „Džiugo“, Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijų, Nevarėnų pagrindinės ir kitų mokyklų. 

Renginį pradėjo Kranto, „Atžalyno“ progimnazijų bei Nevarėnų pagrindinės mokyklos šokėjai, bendram masiniam šokiui pakviesdami visus susirinkusiuosius. Šokis truko valandą. Sugrįžome geros nuotaikos, kupini teigiamų emocijų. Manau, kad renginio tikslas –  stiprinti mokinių fizinę sveikatą, taikant netradicinę judėjimo formą – šokį – buvo pasiektas.

Šokio mokytoja metodininkė Dinara Dacienė
 

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena

Europos kalbų dieną visa Europa švenčia jau nuo 2001 metų. Šios gražios šventės tikslas – iškelti daugiakalbystę kaip vieną iš didžiausių Europos vertybių, įprasminti kalbų įvairovę, pagarbą visoms Europos kalboms.

Mūsų progimnazijoje taip pat tapo įprasta paminėti šią dieną. Šįkart mokiniai užsienio kalbomis (anglų k., rusų k. ir vokiečių k.) užrašė pasisveikinimus ir linkėjimus. Pertraukų metu skambėjo dainos įvairiomis kalbomis. Progimnazijos penktokai dalyvavo įspūdingoje anglų kalbos videokonferencijoje kartu su mokiniais iš „Germanto“ progimnazijos, iš Turkijos, Lenkijos, Serbijos ir Čekijos. 6b klasės mokiniai dalyvavo integruotoje anglų kalbos ir informacinių technologijų pamokoje. Mokiniai darė plakatus, sveikino mokinius iš kitų šalių su Europos kalbų diena. Į stendą „Daugiakalbė Europa“ mokiniai surašė savo mintis apie tai, kodėl mokosi užsienio kalbų. Įdomias viktorinas vedė skaityklos vedėja Dalia Krauzienė.

Pradinių klasių mokiniai taip pat aktyviai įsijungė į renginio veiklas. Visą savaitę jie, padedami savo mokytojų, šeimos narių, kūrė Erasmus+ projekto „Little gazes to great artwork"( lietuviškai „Mažas žvilgsnis į didelį meną") logotipą ir po tris geriausius darbus pristatė rengiamai parodai pradinių klasių korpuse. Šventės dieną mokiniai lankė parodą, rinko tris klasei labiausiai patinkančius logotipus. Per renginį klasės pristatė savo pasirinkimą. Laimėjo daugiausiai balų surinkę keturi logotipai: Gretos, Martynos, Armantės ir Alekso. Jie bus nuvežti į pirmą partnerių susitikimą koordinatorių mokykloje Ispanijoje. Susitikime dalyvaus mūsų progimnazija, mokyklos iš Belgijos ir Lenkijos. Baigiantis renginiui visi pradinių klasių mokiniai, gitara pritariant mokytojai Linai Trepkevičienei, sudainavo dainelę „If you're happy".

Užsienio kalbų mokėjimas padeda daug lengviau pajusti kitų šalių tradicijas, kultūras. Reikia nepamiršti, kad kalba – ne tik žodžiai, ji leidžia pamatyti pasaulį kitomis akimis. Taigi, mokykimės užsienio kalbų ir būsime turtingesni!

Progimnazijos užsienio kalbų metodinės grupės pirmininkė A. Daukantienė ir Erasmus+ projekto koordinatorė progimnazijoje D. Raudienė
 

Progimnazijos šauliai minėjo Lietuvos šaulių sąjungos atkūrimo 30-metį

Rugsėjo 21-ąją Kelmėje susirinkę šauliai iš visos Lietuvos minėjo Lietuvos šaulių sąjungos atkūrimo 30-metį ir pagerbė Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjo Vlado Putvinskio-Pūtvio atminimą. Paminklo atidengimo iškilmėse dalyvavome ir mes, „Atžalyno“ šauliai. Susirinkusiuosius pasveikino Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Seimo narys Audronius Ažubalis, Lietuvos šaulių sąjungos vadas pulkininkas leitenantas Gintaras Koryzna. Vlado Putvinskio provaikaitis, paminklo sumanytojas Stasys Pūtvis pasidalino istorija apie ilgą šio projekto įgyvendinimo kelią, pasidžiaugė ir padėkojo dabartinei Lietuvos šaulių sąjungos vadovybei bei šauliams. 

Po paminklo atidengimo ceremonijos Kelmės krašto muziejaus kieme vyko šaulių sąskrydis, kuriame kiekvienas renginio dalyvis galėjo išmėginti šaulių parengtus sportinius žaidimus ir rungtis, improvizuotą kliūčių ruožą, apžiūrėti ginklų parodą.

„Atžalyno“ šaulėLiepa Bendoraitytė
 

Europos judumo savaitė Telšių „Atžalyno“ progimnazijoje

Rugsėjo 16 – 22 d. visoje Europoje minima judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Skatinant aktyvias veiklas, siekiama išspręsti fizinio aktyvumo, antsvorio ir nutukimo problemas bei gerinti visuomenės tiek fizinę, tiek psichinę gerovę. Minint šią akciją rugsėjo 16 – 20 dienomis Telšių „Atžalyno“ progimnazijoje vyko ,,Europos judumo savaitei 2019“ skirti renginiai.
Pirmąją dieną 8a, 4a, 4b klasių komandos, naudodamos „girtumo“ akinius, varžėsi linksmose estafetėse, siekdamos tiksliausiai įveikti kliūčių ruožą. Rugsėjo 18 d. buvo skirta „Judriesiems žaidimams“, į kuriuos įsitraukė 4a ir 8a klasių mokiniai. Rugsėjo 19 d. per ilgąsias pertraukas progimnazijos  pirmokėliai ir trečiokėliai buvo kviečiami dalyvauti žaidimuose-mankštose „Pasiruošk, mesk, pradėk“. Paskutiniąją Judumo savaitės dieną  per fizinio ugdymo pamokas vyko greitojo ėjimo varžytuvės. Jose dalyvavo visi pradinių klasių mokiniai, o patys greičiausi buvo apdovanoti prizais.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Simona Zableckienė

 

Išvyka į Šiluvą

Rugsėjo 12 dieną Telšių ,,Atžalyno“ progimnazijos 16-lika 6 – 8 klasių mokinių su direktoriaus pavaduotoja, tikybos mokytoja J. Dapšiene ir direktoriumi V. Vaitkumi vyko į Šiluvos atlaidus.

Šiluvoje stovi barokinė Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilika, kurioje dalyvavome Šv. Mišiose. Norintieji galėjo atlikti išpažintį. Po Šv. Mišių ėjome į koplyčią, kurioje matėme ir galėjome prisiliesti prie akmens, ant kurio 1608 m. apsireiškė Mergelė Marija, laikanti kūdikį. Tai įvyko vietoje, kur buvo nugriauta stovėjusi bažnyčia, o visus tos bažnyčios turtus užkasus  užridentas didelis akmuo, ant kurio ir apsireiškė Mergelė Marija. Dabar ten stovi moderni Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčia, kurioje yra pastatytas altorius, o po juo tas akmuo.

Manau, kad ši išvyka mums padėjo suprasti, kodėl reikia vertinti tai, jog nevaržomai galime tikėti  Dievą, eiti į bažnyčią, melstis už save, artimą, draugus, už vargstančius ir badaujančius, niekas netrukdo pasisakyti ir išreikšti nuomonę. Džiaugiamės, kad galėjome išvysti visą Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilikos ir Apsireiškimo koplyčios grožį bei labiau prisiliesti prie savo tikėjimo.

Austėja Mileikytė, 7b klasės mokinė
 

Nori būti jaunuoju šauliu?

Esi aktyvus, sportiškas ir ieškai, kaip įdomiai praleisti laisvalaikį? Nori išbandyti jėgas, ištvermę bei taiklumą?

Kviečiame 5-8 klasių mokinius.

Ateik į „Atžalyno“ jaunųjų šaulių būrelį!

Užsirašyti į būrelį galima penktadienį 303 kabinete.

 

Ta diena – lyg gėlė, ji žydi,
Dar įkaitus nuo vasaros saulės.
Atsiversi dieną lyg knygą,
O toj knygoj – kitas pasaulis.

Rugsėjo 2-oji – Mokslo metų pradžia

Rugsėjo 2 dieną „Atžalyno“ progimnazijos kiemas pasipuošė įvairiaspalviais žiedais. Mokyklos bendruomenė rinkosi į Mokslo ir žinių šventę, kurią pradėjo progimnazijos direktorius Vytautas Vaitkus. 

Iškilmingai įneštos valstybinės vėliavos, sugiedota „Tautiška giesmė“. Susirinkusiuosius sveikino šventės svečiai: Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Telšių V. Borisevičiaus kunigų seminarijos dvasios tėvas Saulius Tomošaitis, Telšių rajono savivaldybės narys Stanislovas Čekanauskas. Renginį vedė Nykštukas ir Kakė Makė – aštuntokai Brigita Sankauskaitė ir Justinas Adomkus. Po iškilmingos dalies mokiniai ir mokytojai sugužėjo į klases pirmai pamokai.

Drąsos, atkaklumo, kantrybės ir sėkmės mokiniams, mokytojams ir tėveliams naujaisiais mokslo metais!

„Bendraminčiai“
 

Mokinių ir tėvų žiniai!

Noriu priminti, kad mokyklinė uniforma 1-8 klasių mokiniams:

berniukams: tamsiai mėlynos spalvos megztukas arba džemperis, arba megztukas (švarkelis) su progimnazijos emblema, marškiniai, tamsaus audinio kelnės arba džinsai;

mergaitėms: tamsiai mėlynos spalvos megztukas arba džemperis, arba megztukas (švarkelis) su progimnazijos emblema, marškinėliai, tamsaus audinio sijonas, kelnės arba džinsai.

Mokyklinę uniformą privalu dėvėti kiekvieną dieną ir per šventes, konkursus, viktorinas, kitus renginius bei patikras ir įskaitas, o taip pat atstovaujant progimnazijai konkursuose, olimpiadose (jei kitokios aprangos nereikalauja renginio pobūdis ar nuostatai), išskyrus paskutinį mėnesio penktadienį. Švenčių metu dėvimi balti marškiniai ir kaklaraištis (berniukams) ir baltos spalvos palaidinės (mergaitėms).

Noriu priminti, kad prie mokyklinės uniformos nedera  jokie margi rūbai (suknelės, marškiniai, sportinė apranga, pėdkelnės ir t.t.)

Galimi ir naujai įsigyti polo marškinėliai su emblema. Mokiniai, kurie neturi dar įsigiję mokyklinės uniformos, renkasi rūbus  pagal anksčiau pateiktus reikalavimus.

Rugsėjo 2 d. mokslo metų pradžios šventė vyks 8.30 val., todėl su mokykline apranga tikrai nebus karšta.

Susipažinti su mokyklinės aprangos dėvėjimo tvarkos aprašu galite paskaudę nuorodą:

Telšių "Atžalyno" progimnazijos mokyklinės uniformos dėvėjimo tvarkos aprašas

Progimnazijos direktorius   Vytautas Vaitkus

 

Puslapis 6 iš 7

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis
khantry design

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis