Mokinių tarybos išvyka į Klaipėdą

Gruodžio pabaigoje Kalėdų senelis aktyviausiems Mokinių tarybos nariams padovanojo išvyką į Klaipėdą. Delfinariume mokiniai žiūrėjo edukacinį spektaklį „Kalėdos – aukštyn kojomis“. Po to nuvyko į Teatro aikštę, kurioje dėmesį traukė didžiausia Klaipėdos miesto puošmena - milžiniškas sniego rutulys. Klaipėdos simboliu vadinamą Anikės skulptūrą uždengė magiškas kupolas, kuriame siaučianti pūga praskaidrino lankytojų nuotaikas.
Mokinių tarybos nariai už smagią išvyką dėkoja mokyklos direktoriui Vytautui Vaitkui, pavadutojai Jadvygai Dapšienei ir juos lydėjusioms soc. pedagogei Vaivai Dacienei bei logopedei Jūratei Šiaudkulienei.

„Bendraminčių“ informacija

 

Gerumo popietė Senelių globos namuose

Gruodžio pabaigoje „Atžalyno“ progimnazijos mokiniai kartu su socialine pedagoge Vaiva Daciene ir technologijų mokytoja Jadvyga Martinkiene lankėsi Telšių senelių globos namuose. Popietės metu su seneliais pynė kalėdinius vainikus. Pasitelkę fantaziją, juos įvairiai dekoravo.

Atžalyniečiai nupynė keturis kalėdinius vainikus, kuriuos padovanojo seneliams. Viena senolė pasidalijo savo gyvenimiška patirtimi, parodė savo numegztus rankdarbius ir svečius pavaišino obuoliais.

Smagu, kad mūsų progimnazijos bendruomenė kuria gražius projektus ir šiltai bendradarbiauja su Senelių globos namų bendruomene.

„Bendraminčių“ narės Deimantė ir Ignė

 

Prisiminus šventes Lieplaukės skyriuje

Ikimokyklinukai kartu su priešmokykline grupe labai laukė didžiųjų švenčių, nes kiekviena diena visą gruodžio mėnesį žadėjo vis kažką naujo ir netikėto. Adventinis kalendorius kasdien kvietė daryti gerus darbelius, už kuriuos maišeliuose laukė vis kitoks saldumynas. Labai norėjosi šventinės aplinkos, todėl kiekvieną dienelę piešėme, karpėme, lipdėme, gaminome papuošimus.
Mūsų grupė nušvito visomis šventinėmis spalvomis! Rimtai nusiteikę kibome mokytis eilėraštukų, dainelių, muzikinių ratelių, nes laukė susitikimas su Kalėdų seneliu. Pagaliau nuvykome į Biržuvėnų dvarą ir puikiai pasilinksminome su pasakų personažais, o už gražiai padeklamuotus eilėraštukus iš senelio rankų buvo įteiktos dovanėlės. Šventę vainikavo pasivažinėjimas po parką arkliuko traukiamu vežimu – tilpo visi vaikučiai! Kas savaitę vis po vieną daugiau deginome Adventinio vainiko žvakutes. Gruodžio 23 d. degė visos keturios žvakutės, o mes klausėme giesmelių, kalbėjomės apie šią ypatingą tradiciją. Prieš išsiskirdami atostogėlių, padarėme tėveliams atvirukus ir angeliukus su nuoširdžiausiais palinkėjimais. Tebūnie visi laimingi ir sulaukia nors ir nedidelių stebuklų išsipildymo!

Mokytoja Regina Jankauskienė

 

Kalėdinės istorijos

Artėjant didžiausioms praėjusių metų šventėms – Kalėdoms, mes, 6b klasės mokiniai, nusprendėme jas pasitikti ne tik susikaupę ir atsakingai pasiruošę, bet ir linksmai bei romantiškai nusiteikę.

Visų pirma, gruodžio 22 dieną, ketvirtadienį, per paskutinę 2016 metų literatūros pamoką mūsų klasės auklėtoja, lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Šliažienė pakvietė mus į „Kalėdinį protų mūšį“. Susiskirstę į komandas turėjome atlikti labai sudėtingas užduotis, kurios buvo susijusios su Kalėdomis, jų papročiais, eglutės puošimu, Kūčių vakaro burtais ir pan. Po atkaklių trijų turų paaiškėjo, kad nugalėtojomis tapo dvi komandos, kurios buvo „apdovanotos“ dešimtukais iš lietuvių kalbos.

Gruodžio 23 dieną, penktadienį, įvyko mūsų klasės šventinis renginys „Kalėdinės istorijos“. Jam visi ruošėmės iš anksto: ieškojome įvairiuose rašytiniuose šaltiniuose įdomių, linksmų, pamokančių kalėdinių istorijų ir galvojome, kaip pasirinktą istoriją (kuo originaliau) papasakoti klasės draugams ir auklėtojai. Šio renginio vedėjai buvome mes – Ignė ir Kasparas. Visiems patogiai įsitaisius ant pagalvėlių ar kilimėlių klasės viduryje, klausėmės įvairiausių pasakojimų. Kornelija, Agnė ir Deimantė, pasitelkusios savo aktorinius sugebėjimus, suvaidino garsųjį S. Nėries eilėraštį „Senelės pasaka“, o Brigita, Ignė ir Milda inscenizavo pasaką apie mažą mergaitę Rūtelę, kuri sulaukė Kalėdų stebuklo ir įsitikino, jog svajonės pildosi. Matas pasekė pasaką apie gerąjį Kalėdų elfą. Ieva, Dominyka, Kamilė, Mantas, Salvinas, Ema, Agnetė, Kasparas ir Romena improvizuotai skaitė ar deklamavo eilėraščius apie žiemą bei Kalėdas. Domantas žinojo daug įdomių faktų apie Kalėdų senelio kilmę. Eligijus papasakojo istoriją apie tai, kaip jis vaikystėje išsiaiškino, kas yra tikrasis Kalėdų senelis. O daugiausia džiaugsmingų plojimų bei juoko sulaukė Veronikos sukurta ir išradingai papasakota istorija apie mūsų pačių nuotykius Kalėdų naktį mokykloje. Išklausę visus pasakojimus, vieni kitiems padėdami įminti mįsles, išsidalijome dovanėles ir labai linksmai žaidėme įvairius žaidimus. Net nepastebėjome, kaip prabėgo trys, kupinos džiaugsmo valandos...

Mes labai džiaugiamės, kad kiekvienas mūsų klasės renginys daro mus draugiškesnius, moko mandagesnio tarpusavio bendravimo, formuoja darnesnį klasės kolektyvą ir ugdo mūsų kūrybiškumą.

6b klasės mokiniai Ignė Druskinytė ir Kasparas Tautkus

 

Mieli mokiniai, tėveliai, mokytojai,

Kiekvieni Naujieji metai atneša naujus tikslus, idėjas ir viltis.Sveikindamas su Šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais, linkiu visa tai įgyvendinti.

Tebūnie ateinantys metai dosnūs  prasmingų darbų, turtingi sėkmės ir laimės. Tegu būna šios šventės ramiu stabtelėjimu, jaukia ir šviesia akimirka, atspirties tašku ateities darbams.

Telšių „Atžalyno“ progimnazijos direktorius Vytautas Vaitkus

 

Smagu dovanoti šventę

Laukdami šv. Kalėdų, 6c klasės mokiniai ir jų auklėtoja Lina Trepkevičienė surengė tėvelių ir vaikų pasibuvimą. Pasikvietę keletą septintokų paruošė šventinį koncertą. Mokiniai dainavo, grojo ir vaidino, padovanojo tėveliams kalėdinius atvirukus, kuriuos padėjo sukurti dailės mokytoja, bei darbelius, kurtus technologijų pamokose. Vėliau visi, susėdę prie stalų, kartu su tėvais vaišinosi, kalbėjosi. Po šio jaukaus pasibuvimo tėvai buvo pakviesti į paskaitą „Pozityvus drausminimas ir ribų nustatymas“, kurią vedė lektorė V. Bidvienė.

Gruodžio 13 d. kalėdine programėle buvo pasveikinti rajono anglų kalbos mokytojai Telšių mokytojų švietimo centre. Čia rodyta programėlė buvo papildyta aštuntokės Virminos Steckytės bei buvusių mokyklos mokinių Vaidos Vaserytės ir Silvijos Steckytės muzikiniais pasirodymais. Visi rajono anglų kalbos mokytojai buvo pradžiuginti mūsų progimnazijos penktų-septintų klasių mokinių padarytais ir angliškai užrašytais kalėdiniais atvirukais-sveikinimais. Renginio metu buvo pristatytas integruotas informacinių technologijų bei anglų kalbos projektas „ Kalėdinis sveikinimas, naudojant Moovly ir Power Point programas“. Šį projektą visą gruodžio mėnesį vykdė  6b ir 7b klasių mokiniai, padedami anglų kalbos mokytojos Linos Trepkevičienės ir tecnologijų mokytojų Lianos Liubienės ir Sonatos Kazokevičienės.

6c klasės seniūnė Gintautė Jonušaitė

 

Žiemos fantazija 2016

2016 m. gruodžio pabaigoje baigėsi tarptautinis Kalėdinių ir Naujametinių kompiuterinių atvirukų konkursas „Žiemos fantazija 2016“. Šiame konkurse dalyvavo ir mūsų mokyklos mokinės: Diana Rusakova (6a klasė), Aurentė Abromavičiūtė (6a klasė), Milda Birbalaitė (6b klasė) ir Jogilė Vaitkaitytė (8a klasė).

Jos buvo apdovanotos Natalijos Kazakovos kompiuterių mokyklos padėkomis.

Informacinių technologijų mokytojos L. Liubienė ir S. Kazokevičienė

 

Advento vainikų pynimo vakaras

Pirmą advento savaitę progimnazijoje suorganizavome vakaronę, kurioje kartu su tėveliais, mokiniais ir klasės vadovais pynėme Advento vainikus. Nusipinti Advento vainiką yra graži tradicija, tačiau dažnai ir vaikams, ir suaugusiesiems kyla klausimų, kada ir kur buvo pradėti pinti vainikai, kokia jų simbolika.

Todėl renginio pradžioje 7b klasės mokinės A. Gedvilaitė ir K. Noreikaitė papasakojo apie Advento vainiko kilmę, formą, puošybą ir 4 žvakių simbolius. Progimnazijos bažnytinės muzikos ansamblis pasveikino bendruomenę giesmėmis.

Visą vakarą, pinant vainikus ir skambant ramiai muzikai, didžiuliame ekrane sukosi skaidrės su nuoširdžiais linkėjimais. Buvo malonu stebėti jaukų ir kūrybišką tėvelių, vaikų, mokytojų vainikų pynimo procesą, kuriame buvo naudojamos įvairiausios medžiagos ir puošybos elementai – cinamono lazdelės, riešutai, kankorėžiai, kaspinėliai ir kt. Dalyviai vaišinosi karšta arbata ir adventiniais meduoliukais – vaišėmis pasirūpino progimnazijos direktorius V. Vaitkus. Vakaronės pabaigoje Katedros administratorius, kunigas dr. Darius Trijonis pašventino Prakartėlę ir nupintus Advento vainikus, į kuriuos buvo sudėtos patys gražiausi ir šilčiausi tėvelių, vaikų, mokytojų jausmai. Tą patį vakarą buvo uždegta ir pirmoji Pranašo žvakė, kuri kviečia laukti Viešpaties atėjimo ir neprarasti vilties.

Progimnazijos bendruomenė keturis Advento vainikus padovanojo Katedrai, kurie visą Adventą puoš bažnyčioje esančius altorius. O kunigas Darius visiems mokiniams, dalyvavusiems pinant vainikus, padovanojo po angeliuką.

Už eglių šakas nuoširdžiai dėkojame Elijaus ir Smilos mamai J. Kniurienei, už šieną ir šiaudus – mokytojoms A. Arlauskienei ir E. Kavaliauskienei, už kankorėžius – būrelio „Gamtos bičiuliai“ vadovei V. Svotienei, už organizacinę pagalbą – pradinių klasių metodinės grupės pirmininkei D. Riškienei, technologijų mokytojai J. Martinkienei ir visiems tėveliams, mokiniams, mokytojams, dalyvavusiems šioje prasmingoje vakaronėje.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė

 

Puslapis 7 iš 13

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
ir Lieplaukės skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VŠĮ "Kretingos maistas"
Palangos 30c, Kretinga
Telefonas: 8 445 51132
www.kretingosmaistas.eu

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
Jovitos Bidvienės ĮV
Masčio g. 15, Ryškėnai, Telšių r.
Telefonas: 8 444 70090
el. p. Jovita.bidviene70@gmail.com

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis