Konkursas – šventė „Dainiuokēm ėr rokoukemies žemaitėškā“

Šių metų lapkričio 30 dieną Eigirdžiuose įvyko Lietuvos valstybės šimtmečiui skirtas rajoninis konkursas „Dainiuokēm ėr rokoukemies žemaittėškā“. Bendruomenės namuose skambėjo žemaitiškos dainos ir tarmiškai skaitomi tekstai. 

Šiame renginyje dalyvavo nemažas būrys mūsų progimnazijos mokinių. Sėkmė lydėjo net keturis mokyklos skaitovus. 5 – 8 klasių grupėje trečiąją vietą užėmė 6c klasės mokiniai Patricija Girkontaitė ir Jokūbas Beržinis. Antroji vieta buvo skirta 8b klasės mokinei Ignei Druskinytei. Mažųjų grupėje nugalėtoja tapo antrokė Akvilė Nekrašiūtė. 

Tokie renginiai skatina žemaičių tarmės vartojimą, jos autentiškumo puoselėjimą. Juk būti žemaičiu – jėga!

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja D. Eirošienė

 

Rajono pradinių klasių mokinių konferencija „Aš galiu – gali ir tu“

Lapkričio 28 d. Telšių „Germanto“ progimnazijoje vyko rajono pradinių klasių mokinių kūrybinė- praktinė konferencja „Aš galiu – gali ir tu“. Joje dalyvavo mūsų progimnazijos 3a klasės mokinė Aristėja Kurilavičiūtė. Aristėja pristatė pranešimą „Mano pomėgis“. Mokinę ruošė pradinių klasių mokytoja metodininkė Irma Klaišytė.

Konferencijos dalyviams buvo puiki galimybė ne tik plėsti akiratį, bet ir lavinti kalbėjimo prieš auditoriją gebėjimus. Antroje konferencijos dalyje gerąja patirtimi dalijosi mažųjų pranešėjų mokytojai. Pranešimą skaitė ir mūsų progimnazijos pradinių klasių anglų kalbos mokytoja Danutė Raudienė. Vėliau mokiniai  buvo įtraukti į veiklas. Jie kūrybinėse-praktinėse dirbtuvėse atliko įvairias užduotis. Vieni gamino skirtukus, kiti bandė prakalbinti molį, pasigaminti įdomiuosius magnetus. Aristėja pasirinko eksperimentų dirbtuves.

Ir mokytojams, ir pradinukams konferencija patiko, nes joje įgijo pažinimo, džiaugsmo, naujų patirčių bei idėjų.

„Bendraminčių“ informacija

 

Jaukus Advento vainikų pynimo vakaras

Nauji liturginiai metai prasideda Adventu. Pradėdami adventinį laikotarpį, ramybės ir susikaupimo metą, mūsų progimnazijos mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai susirinko į bendrą būrį ir pynė vainikus. Ši prasminga ir graži tradicija, kurią labai pamėgo visa bendruomenė, tęsiama jau ketvirtus metus. 

Į renginį atvyko apie 60 tėvelių, kurie kartu su savo vaikais ir klasių vadovais pynė Advento vainikus. Visą vakarą sukosi skaidrės, kuriose buvo užfiksuotos ankstesnių metų nuotraukos, primenančios šiuos jaukius vakarus. Progimnazijos administracija pasirūpino ne tik eglių šakomis, šienu, bet ir vaišino visus karšta arbata, saldumynais. Į renginį atvyko Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos dvasios tėvas, kunigas Saulius Tomošaitis, kuris pašventino nupintus vainikus, prakartėlę bei visai bendruomenei palinkėjo pilno ramybės ir dvasios laiko, pasidžiaugė, kad progimnazijoje yra organizuojamos prasmingos veiklos. Muzikiniais kūriniais bendruomenę pasveikino Mokinių tarybos narės Brigita Sankauskaitė ir Kamilė Vaitkutė. Progimnazijos direktorius Vytautas Vaitkus ir renginio organizacinė grupė, vadovaujama direktoriaus pavaduotojos Jadvygos Dapšienės, nuoširdžiai dėkoja kunigui Sauliui Tomošaičiui, tėveliams, mokiniams, mokytojams, dalyvavusiems šioje prasmingoje ir smagioje veikloje.

„Bendraminčių“ narė Agnė Kaveckytė

 

Pirmokų krikštynos

Lapkričio pabaigoje vyko tradicinė šventė „Pirmokų krikštynos“. Renginį organizavo pradinių klasių mokytojos Alvyra Bagužienė ir Stanislava Norkuvienė. Ketvirtokai pirmokams paruošė smagias užduotis ir padovanojo po saldainių maišelį. Visi kartu šoko liaudiškus šokius, dainavo dainas, susitiko su įvairių pasakų herojais.

Šventės pabaigoje pirmokai iškilmingai davė priesaiką, kuri yra neatsiejama krikštynų dalis. Pirmokus pasveikino direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė, kiekvienam palinkėjo save saugoti ir padovanojo atšvaitus. Šventė buvo smagi ir linksma.

„Bendraminčių“ informacija

 

Ugdymo karjerai diena

Lapkričio mėnesio pabaigoje progimnazijoje buvo organizuojama diena be pamokų 1 – 4 klasių mokiniams. Šios dienos tikslas – skatinti pradinių klasių mokinius domėtis profesijomis bei tobulinti savo bendrąsias kompetencijas.

Tą rytą darbas prasidėjo kūrybine veikla. Mokiniai kūrė plakatus „Profesijų kaleidoskopas“ bei „Mano mamytė darbe“. Po kūrybinės veiklos mokiniai kartu su mokytojomis lankėsi tėvelių darbovietėse įvairiose įstaigose ir plačiau susipažino su profesijomis, sužinojo, ką dirba įvairių specialybių darbuotojai. 1a klasės mokiniai lankėsi redakcijoje „Telšių žinios“, 1b ir 1c klasių mokiniai – knygyne „Pegasas“, 2a, 2b ir 3b klasės – Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje. 4a klasės mokiniai lankėsi VŠĮ „Soneima“ neįgaliųjų socialinėje įmonėje. 4b klasės mokiniai susipažino su kredito unijos „Germanto lobis“  veikla. Su Telšių rajono savivaldybės meru susitiko ir aptarė, kokia yra mero dienotvarkė, 3a klasės mokiniai. O Ryškėnų skyriaus jungtinė pradinių klasių grupė lankėsi Ryškėnų seniūnijoje.

Pradinukams ši diena buvo informatyvi ir smagi, nes susipažino su įvairiomis profesijomis, patyrė daug teigiamų įspūdžių.

„Bendraminčių“ informacija

 

Kvietimas

Telšių „Atžalyno“ progimnazija 2018 m. lapkričio 30 d. (penktadienį) 17 val. kviečia tėvelius ir mokinius į adventinių vainikų pynimo vakaronę aktų salėje.

Eglių šakomis ir šienu aprūpinsime mes, o visas kitas vainikų pynimui reikalingas priemones ir  medžiagas atsinešate patys.

 

Pasaulinė sveikinimosi diena

Mūsų progimnazijoje buvo minima Sveikinimosi diena.

Lapkričio 21-osios rytą visus, įeinančius į mokyklą, pasitiko ne tik didžiulis užrašas „Sveikinkimės“, stendas su daugybe pasisveikinimo žodžių, kurį paruošė dailės mokytoja Ligita Kaziukonė, bet ir nuotaikingai nusiteikę 5b klasės mokiniai ir klasės vadovė M. Beinorienė. Penktokai sveikino visus, įeinančius į mokyklą. Maloniai nuteikė iš progimnazijos garsiakalbių sklindanti M. Mikutavičiaus daina „Pasveikinkim vieni kitus“. 

Pradinių klasių mokiniai savo kabinetų duris pasipuošė tolerancijos raktais su sveikinimosi žodžiais. Penktokai papuošė mokytojų kambarį savo piešiniais ir nustebino iš saldainių sudarytu žodžiu „Labas“.

Tikimės, Sveikinimosi dienos paminėjimas įrodė, kad pasisveikinimas nieko nekainuoja, o širdžiai suteikia džiaugsmo. 

5b klasės mokiniai ir skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 

Akcija „Būk saugus kelyje“

Kiekvienais metais mūsų progimnazijoje organizuojama akcija „Būk saugus kelyje“. Lapkričio 14-osios rytą prie progimnazijos durų mokinius pasitiko akcijos organizatoriai direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė, pradinių klasių mokytojos Stanislava Norkuvienė ir Gražina Jonikienė kartu su būrelio „Šviesoforo mokykla“ dalyviais, Mokinių tarybos atstovai bei Telšių AVPK KPS pareigūnai Giedrė Jančauskytė, Aušra Anglickienė, Kęstutis Mikulskis.

Šios akcijos tikslas skatinti mokinius nešioti atšvaitus tamsiu paros metu, kad vaikai būtų geriau matomi gatvėje. Patikros metu paaiškėjo, kad nemaža dalis mokinių neturėjo atšvaitų. Iš 5 – 8 klasių net 63 mokiniai buvo be atšvaitų: 5a klasės – 5 mokiniai, 5b klasės – 2 mokiniai, 6a klasės – 4 mokiniai, 6b klasės – 3 mokiniai, 6c klasės – 6 mokiniai, 7a klasės – 9 mokiniai, 7b klasės – 4 mokiniai, 7c klasės – 14 mokinių, 8a klasės – 6 mokiniai, 8b klasės – 3 mokiniai, 8c klasės – 7 mokiniai. Neturintiems atšvaitų policijos pareigūnai juos dovanojo, kad mokiniai kelyje būtų saugūs. Su patikros rezultatais supažindinti klasių vadovai. Organizatoriai planuoja vykdyti dar ne vieną patikros akciją ir tikisi geresnių rezultatų. Būkime atsakingi, matomi ir saugūs kelyje.

Už pagalbą ir dovanėles dėkojame Telšių kelių policijos skyriaus pareigūnams Giedrei Jančauskytei, Aušrai Anglickienei, Kęstučiu Mikulskiui.

„Bendraminčių“ narė Saida Stulpinaitė

 

Puslapis 7 iš 10

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis
khantry design

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”
Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”
Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis