„Atžalyno“ progimnazijoje atidarytas poilsio kambarys

Mokinių ugdymosi sėkmei didelę įtaką turi mokyklos mikroklimatas. Telšių „Atžalyno“ progimnazijoje patrauklios aplinkos kūrimui skiriama nemažai dėmesio. Prieš porą metų, mokykloje atsiradus laisvų patalpų, direktoriui Vytautui Vaitkui gimė idėja vienoje iš jų įrengti mokinių poilsio kambarį.

Jo erdvių projektą paruošė technologijų mokytoja Jadvyga Martinkienė, o įrengimo darbus atliko patys mokiniai su technologijų mokytojais.

Lapkričio 17 dieną progimnazijoje įvyko iškilmingas poilsio kambario atidarymas. Simbolinę juostelę perkirpo progimnazijos direktorius Vytautas Vaitkus ir mokinių tarybos pirmininkas Nerijus Gustys. Sveikinimo žodį tarė direktorius ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui, Mokinių tarybos kuratorė Jadvyga Dapšienė. Nerijus Gustys ta proga visiems priminė progimnazijos Mokinių tarybos funkcijas, savivaldos tikslus ir reikšmę. Mokinių taryba paruošė bendravimo poilsio kambaryje taisykles-susitarimus, mokiniai patys organizuoja budėjimą. Poilsio kambaryje mokiniai žaidžia stalo žaidimus, šiltai bendrauja, diskutuoja įvairiomis temomis. Mokinių taryba čia veda susirinkimus, kuriuose aptaria savo veiklos planus: renginių organizavimą, kitus jiems aktualius klausimus.

Džiugu, kad „Atžalyno“ progimnazija tampa vis patrauklesnė. Joje sudarytos tinkamos sąlygos ne tik mokymuisi, bet ir prasmingam poilsiui pertraukų metu ir po pamokų.

 

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Lapkričio 14 – 20 dienomis mūsų progimnazijoje vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, puoselėjanti garsinį skaitymą, šiaurietišką pasakojamąją tradiciją ir literatūrą. Ji tradiciškai prasidėjo skaitykloje tekstų skaitymais balsu.

„Kai mus apgaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome“ – tokia yra du dešimtmečius gyvuojanti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja. Šių metų tema – „Ateitis Šiaurės šalyse“.

Mūsų progimnazijos mokiniai per etikos, tikybos, lietuvių literatūros pamokas skaitė ar klausėsi savo klasės draugų skaitomos norvegų rašytojo Stian Hole apysakos „Garmano vasara“. Šis kūrėjas yra įdomus tuo, kad pats iliustruoja savo knygas. Jo kurtos iliustracijos išsiskiria poetiškumu. Autorius žadina skaitytojo smalsumą, kviečia fantazuoti drauge, pildyti pasakojimą savo mintimis ir patirtimi.

Mokiniai buvo ne tik aktyvūs skaitytojai ar atidūs klausytojai, bet ir dalyvavo šaunioje viktorinoje apie šiaurės šalių literatūrą.

Įsimintiniausios savaitės akimirkos buvo įamžintos nuotraukose.

Bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 

Sveikinimosi diena „Atžalyno“ progimnazijoje

Lapkričio 21 dieną minima Pasaulinė sveikinimosi diena. Sveikinimosi diena buvo sumanyta 1973 m., kai didžiųjų pasaulio valstybių žmonės dėl šaltojo karo aplinkybių buvo susipriešinę, mažai bendravo. Du broliai iš JAV visam pasauliui tada išplatino žinią, skatinančią maloniai sveikintis, šypsotis ir bendrauti. Ši graži tradicija paplito ir Lietuvoje.

Pasaulinę sveikinimosi dieną kasmet pamini ir mūsų progimnazija. Šiemet buvo pasiektas sveikinimosi rekordas. Vienu metu aktų salėje mokiniai ištarė sveikinimosi žodžius… Šią dieną priminė stendas „Kas yra pasaulinė sveikinimosi diena?“ ir Marijono Mikutavičiaus daina „Pasveikinkim vieni kitus“.

Linkime progimnazijos bendruomenei, kad ši graži tradicija taptų kasdienine tradicija, nes pasisveikinimas nieko nekainuoja, o širdžiai teikia daug džiaugsmo.

„Bendraminčių“ narės Brigita ir Deimantė

 

Mieli Telšių „Atžalyno“ progimnazijos bendruomenės nariai!

2016 m. gruodžio 2 d. (penktadienį) 17 val. organizuojame Advento pradžios paminėjimą, kurio metu klasių atstovai pins adventinius vainikus savo klasei. Kviečiame iš kiekvienos klasės atvykti po kelis tėvelius su vaikais. Vakarojimo metu galėsite nusipinti vainiką ir savo šeimai.

Prašome apie dalyvavimą informuoti klasės vadovą.

Mes pasirūpinsime šiomis priemonėmis: pušų ir eglių šakomis, šienu, vainiko rėmeliais. Kitomis puošimo priemonėmis ir medžiagomis, kurios Jūsų manymu bus reikalingos adventinio vainiko pynimui, prašytume pasirūpinti patiems.

Vakaro nuotaiką praskaidrins karšta arbata, o adventinius vainikus pašventins kunigas.
 

Dalyvavimas akcijoje „Už beprasmes aukas keliuose“

Lapkričio 16 d. minima Pasaulinė kelių eismo nelaimių aukų atminimo diena. Tądien kviečiama prisiminti beprasmiškai žuvusiuosius keliuose ir gatvėse, pagerbti juos. Mūsų progimnazija atsiliepė į Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro kvietimą ir dalyvavo akcijoje „Už beprasmes aukas keliuose“.

Mokinių taryba kartu su direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšiene ir VSPS Asta Matulevičiene už beprasmes aukas keliuose uždegė žvakutes Turgaus aikštėje. Meras Petras Stulpinas kiekvienai mokyklai įteikė pirmokams knygeles „Eismuolytės užduotėlės“ ir paragino būti pavyzdingais eismo dalyviais.

Kviečiame visus saugoti save ir suvokti, kad eismo sauga priklauso ir nuo mūsų saugaus eismo kultūros bei elgesio. Juk kiekvienas iš mūsų esame eismo dalyvis ir galime prisidėti prie gyvybių išsaugojimo.

„Bendraminčių“ informacija

 

Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimas

Kiekvienais metais mūsų progimnazijoje yra minima Tarptautinė tolerancijos diena. Dar 1995 m. UNESCO organizacija paskelbė lapkričio 16-ąją Tarptautine tolerancijos diena, kuri minima demokratiškose pasaulio valstybėse.

Tolerancija – tai nei privilegija, nei abejingumas. Tai buvimo žmogumi būdų įvairovės supratimas, vertinimas ir gerbimas. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – paukštis. Pasirinktas simbolis tolerancijos temą skatino plėtoti pasitelkus pavyzdžius iš gamtos, žmonių gyvenimo, istorijos bei artimiausios, kiekvieną žmogų supančios aplinkos.

Tądien per pirmą pamoką būrelio „Piliečio žadintuvas“ nariai sveikino visus mokinius ir mokytojus su Tolerancijos diena ir trumpai priminė, kas yra tolerancija, supratimas vienas kito, pagarba kitoniškumui ir pan. Klasių durys pasipuošė įvairiais Tolerancijos paukščiais. Socialinės pedagogės kartu su pailgintos dienos grupės ir Vaikų dienos centro vaikais svečiavosi Naujamiesčio mokykloje. Ten visi kartu darė Tolerancijos paukštelius ir su džiaugsmu dovanojo vieni kitiems. Tai buvo nauja patirtis ir neišdildomi įspūdžiai.

Lieplaukės skyriuje mokiniai piešė piešinius, diskutavo, žiūrėjo video medžiagą apie toleranciją. Priešmokyklinės mišrios grupės auklėtiniai, padedami savo auklėtojos, pagamino Tolerancijos dienai skirtų, simbolių - baltųjų paukščių. Ant paukščių prikabino širdeles, puoselėdami mintį: „nešk, paukšteli, mano meilę ir pagarbą kitiems vaikams“. Piešinius ir paukščius padovanojo kaimelio bibliotekai.

Būrelio „Bendraminčiai“ narės Deimantė ir Ignė

 

Rajono kvadrato varžybos

Lapkričio 11 d. vyko rajono kvadrato varžybos Telšių „Kranto“ progimnazijoje. Jose dalyvavo pradinių klasių būrelio „Judrieji žaidimai“ (vadovė S. Norkuvienė) mokinių komanda. „Atžalyniečiams“ pavyko iškovoti trečiąją vietą. Dalyviai apdovanoti padėkos raštais.

Sveikiname dalyvius!

Būrelio „Bendraminčiai” narės Deimantė ir Kornelija.
 

Susitikimas su poetė Zita Gaižauskaitė

Vieną lapkričio rytą, nuotaikingai nusiteikusi, į mūsų mokyklą atvyko vaikų poetė Zita Gaižauskaitė. Jinai susitiko su pirmų ir ketvirtų klasių mokiniais. Mokiniams žaismingai su vaidybiniais elementais pristatė savo eilėraščius. Klausytojai mielai talkino pristatant knygelių veikėjus. Akyviausiems dalyviams poetė padovanojo po knygelę.
Po pasirodymo vaikai klausinėjo apie poetės gyvenimą, jos kūrybą. Mokiniai atsidėkodami įteikė poetei gėlių. Atsisveikindama poetė palinkėjo niekada nepamiršti skaityti.

4c klasės mokinė Uršulė Šapalaitė

 

Puslapis 9 iš 13

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
ir Lieplaukės skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VŠĮ "Kretingos maistas"
Palangos 30c, Kretinga
Telefonas: 8 445 51132
www.kretingosmaistas.eu

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
Jovitos Bidvienės ĮV
Masčio g. 15, Ryškėnai, Telšių r.
Telefonas: 8 444 70090
el. p. Jovita.bidviene70@gmail.com

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis