Diena Senelių globos namuose

Spalio 1-ą dieną švenčiama Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Ta proga kiekvienais metais aplankome senelius, gyvenančius Telšių senelių globos namuose. Ir šiemet juos nuvykome pasveikinti. „Piliečių žadintuvas“ parengė trumpą, bet labai smagią programą. Šventėje taip pat dalyvavo mūsų mažoji dainorėlė pirmokė Akvilė Nekrašiūtė. Gražų vaidinimą paruošė pradinukai su penktokėliais, o 6a klasės mokiniai iškepė pyragą ir įteikė sveikinimo atvirutę, savo pačių padarytą.

Mūsų tikslas buvo pradžiuginti senelių namų gyventojus ir mums pavyko. Labai malonu buvo matyti senelių šypsenas ir džiaugsmo ašaras. Buvome priimti labai šiltai ir manome, kad ten apsilankysime dar ne kartą.

Ieva Jankauskaitė

 

Turizmo diena

Kiekvieną rudenį progimnazijoje yra organizuojama diena be pamokų, skirta Pasaulinei turizmo dienai paminėti. Turizmo dienos tikslas plėtoti mokinių žinias apie Telšių miestą ir rajono apylinkes bei kitas Lietuvos vietoves. Taip pat labai svarbu ugdyti mokinių asmenines, pažinimo ir socialines kompetencijas.

Pradinių klasių mokiniai pasimankštinę progimnazijos kieme dalyvavo viktorinoje „Ką aš žinau apie Telšius“. Pasitikrinę žinias, atliko kūrybinį darbą „Moku vaikščioti saugiai“ ir parengė piešinių parodą. Po to buvo organizuojamos turistinės išvykos. Kiekviena klasė išvyko pasirinktu maršrutu. Pirmokai keliavo Masčio ežero pakrante, 2a klasės mokiniai aplankė Žemaičių „Alkos“ muziejų, o 2b ir 4b klasės mokiniai keliavo į Ryškėnus.  3a klasė aplankė Džiugo piliakalnį, 3b  klasės mokiniai su gidu keliavo po Telšių miestą. 4a klasė nukeliavo net iki Degaičių parko.

Turistinėse išvykose  po Telšių apylinkes bei kitas Lietuvos vietoves dalyvavo ir 5-8 klasių mokiniai.

Mokiniai, klasių vadovai ir dalykų mokytojai iš šių kelionių grįžo kupini naujų įspūdžių, pasigrožėję nuostabiomis Telšių apylinkėmis, Lietuvos gamta, sužinoję daug vertingos informacijos.

„Bendraminčių” informacija

 

Sveikatos stiprinimas  ugdant judėjimo džiaugsmą

Jau seniai įrodyta, kad judėjimas yra vienas iš svarbiausių faktorių, įtakojančių žmogaus sveikatos būklę. Fizinis aktyvumas teigiamai veikia  ne tik nuotaiką, gerina išvaizdą, laikyseną, bet ir mažina nutukimą, lėtinių ligų (širdies kraujagyslių) atsiradimo riziką. Vaikams yra rekomenduojama ne mažiau kaip 60 min. per dieną aktyviai praleisti lauke užsiimant įvairia malonumą teikiančia fizine veikla.  

Siekiant  progimnazijoje stiprinti vaikų motyvaciją aktyviai judėti, nuolat ieškoma naujų būdų kaip padidinti jų aktyvumo galimybes, todėl „Atžalyno“ progimnazijos bendruomenė jungiasi į įvairias  judėjimą skatinančias akcijas, veiklas.

Rugsėjo 23 d. Telšių „Atžalyno“ progimnazijos 2 komandos (vadovai L. Jankauskienė ir VSPS A. Matulevičienė) atstovavo mokyklą ir dalyvavo kredito unijos „Germanto lobis“ organizuojamoje bėgimo šventėje „Judėkime kartu 2017“, kurioje komandos 2,5 km estafetinėje bėgimo rungtyje parodė pakankamai gerus rezultatus. Du mūsų progimnazijos mokiniai (N. Banytė 6b, E. Kud  8b) buvo apdovanoti medaliais individualioje bėgimo rungtyje. Taip pat rugsėjo 29 d. prisijungėme prie Europos sporto savaitės „BeActive“ renginių maratono. Vyko rytinė mankšta lauke kartu Telšių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialiste A. Matulevičiene, Telšių „Atžalyno“ progimnazijos 8 klasių savanoriais, 1-4 klasių mokiniais bei pradinių klasių mokytojomis. Kai kurie dalyviai už aktyvumą buvo apdovanoti „BeActive“ dovanėlėmis. Spalio mėn. progimnazija nusprendė prisijungti ir prie SMLPC organizuojamos akcijos „Apibėk mokyklą“, todėl bendruomenė toliau aktyviai judės ir stiprins savo fizinę sveikatą.

VSPS A. Matulevičienė

 

Gerbiami Tėveliai!

Artėja metas, kai mokiniai į progimnaziją ir iš progimnazijos vyks tamsiu paros laiku. Tai vienas pavojingiausių metų laikotarpių eismo dalyviams, kai dėl pablogėjusio matomumo pagausėja eismo įvykių, kuriuose nukenčia pėstieji, ypač vaikai. Pasirūpinkite, kad vaikai dėvėtų drabužius su šviesą atspindinčiais elementais ir būtinai segėtų atšvaitą.
Neišleiskite vaikų į kelią be atšvaito, padarykite viską, kad Jūsų vaikai būtų saugūs kelyje. Saugokite savo vaikus.

Progimnazijos direktorius Vytautas Vaitkus

 

KVIETIMAS: Mums jau 80

Kvietimas 80

RENGINIO PROGRAMA: <<< programa80.pdf >>>

 

Kreipimasis į bendruomenę

kreipimasis201709

 

LMS Telšių rajono mokinių parlamento pirmininko rinkimai

Rugsėjo 22 dieną mūsų progimnazijos aštuntokai Nerijus, Karolis, Ieva ir Valda lankėsi Telšių rajono savivaldybėje, kur vyko LMS Telšių rajono mokinių parlamento pirmininko rinkimai. Manome, kad abejonių niekam nekilo, nes visi vienbalsiai nubalsavo už Odetą Katarskytę. Žinoma, teko atsisveikinti su buvusia pirmininke Neda Ingaunyte.

Po balsavimo aptarėme rajono mokinių parlamento veiklą, ateities planus. Sužinojome, kad mokinių parlamentas atstovauja rajono mokiniams, gilinasi į jų problemas, padeda jas spręsti. Malonu, kad kiekvieno mūsų nuomonė yra išklausoma.

Ieva Jankauskaitė

 

Išvyka į Šiluvą

Kiekvienų metų rugsėjo mėnesio pradžioje Šiluvoje organizuojami Švenčiausiosios Mergelės Marijos  Gimimo atlaidai. Šių atlaidų šventimo tradicija Šiluvoje vyksta beveik 500 metų. Čia atsiliepiama į Švč. Mergelės Marijos apsireiškimą, kuris įvyko 1608 m., raginimą garbinti jos Sūnų Jėzų, meldžiama kūno ir dvasios sveikatos. Visą savaitę, kiekvieną atlaidų dieną meldžiamasi įvairiomis aktualiomis intencijomis. Švenčiamos kariuomenės, policijos, medikų, kunigų, vienuolių, Bažnyčios institucijų, šeimų, vaikų, jaunimo, ligonių dienos.

Šią prasmingą atlaidų šventimo tradiciją turi ir mūsų „Atžalyno“ progimnazija ir jau daug metų mokinių grupės vyksta į Šilinių atlaidus. Tad ir šiemet, švenčiant palaimintojo arkivyskupo  Teofiliaus metus, 6–8 klasių mokinių grupė, vadovaujama direktoriaus pavaduotojos ugdymui, tikybos mokytojos metodininkės Jadvygos Dapšienės, dalyvavo Šilinių atlaiduose.  Švč. Mergelės Marijos Gimimo  bazilikoje mokiniai meldėsi ir dėkojo Dievui už gyvybės ir gyvenimo dovaną, malonę priklausyti Kristaus Bažnyčiai. Po šv. Mišių vaikai lankėsi Apsireiškimo koplyčioje ir dėkojo už Šiluvos Dievo Motinos užtarimu gautas malones sau ir savo šeimoms.

„Bendraminčių“ informacija

 

Puslapis 10 iš 11

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis
khantry design

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VŠĮ "Kretingos maistas"
Palangos 30c, Kretinga
Telefonas: 8 445 51132
www.kretingosmaistas.eu

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
Jovitos Bidvienės ĮV
Masčio g. 15, Ryškėnai, Telšių r.
Telefonas: 8 444 70090
el. p. Jovita.bidviene70@gmail.com

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis