Pirmosios pagalbos suteikimo mokymai

Balandžio 17 d., bendradarbiaujant su su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Telšių skyriumi, buvo suorganizuoti Pirmosios pagalbos suteikimo mokymai 5-8 klasių mokiniams. Praktinius mokymus vedė savanoriai. Jų metu dalyviai įgijo praktinių įgūdžių, galinčių padėti suteikti pirmąją pagalbą šalia esančiam.

„Bendraminčių“ narė Saida Stulpinaitė

 

Grafikos darbų paroda

6b klasės mokinė Emilija Eirošiūtė (mokytoja Ligita Kaziukonė) surengė savo personalinę grafikos darbų parodą. Joje mokinė eksponuoja savo laisvalaikio piešinius, animacinius personažus bei savo sukurtus herojus. Džiaugiamės gražia mintimi, idėjine paroda, motyvacine veikla, kūrybiniu įkvėpimu.

„Bendraminčių“ narė Brigita Sankauskaitė

 

Mokinių savivaldos mokymai

Mūsų progimnazijoje vyko mokinių savivaldos komandos formavimo mokymai. Juos vedė Lietuvos mokseivių sąjungos Telšių rajono mokinių parlamento narė Raminta Vasiliauskaitė. Mokymuose sužinojome, kaip formuoti komandą, ko reikia, kad ji būtų stipri ir ryžtinga. Užsiėmimuose žaidėme įvairius praktinius lavinamuosius žaidimus. Labai džiaugiamės, kad turėjome tokią puikią progą sustiprinti mūsų mokinių savivaldą.

„Bendraminčių“ narė Brigita Sankauskaitė

 

VIBELIFT 2019

Ankstų balandžio 11-os rytą mes, grupė aštuntokų, kartu su 8b klasės auklėtoja J. Šliažiene ir bendruomenės nare S. Jakumiene išvykome į Vilnių, kur mūsų laukė neįtikėtinų įspūdžių kupinas renginys.

Tą dieną mes dalyvavome VIBELIFT-e 2019 – jaunimo festivalyje „Kosminė odisėja“. Renginį jau trečius metus iš eilės „Siemens“ arenoje organizavo SMK (Socialinių mokslų kolegija). Jį šauniai vedė humoristas J. Jankevičius, SMK direktorė G. Skučaitė ir grupės „120“ nariai Dovydas ir Šarūnas.

Jame išgirdome daugelio žymių žmonių motyvacinius pranešimus apie būdus įveikti savo baimes (M. Stonkus), piešimo įtaką ieškant savęs (broliai A. ir R. Gataveckai), visuomeniškumo galią ir vertybes (J. Didžiulis), kaip atskleisti savo talentus (G. Jaunius). Be to, sužinojome, kas yra „mūsų universalusis AŠ“ (Monika Marija), ką daryti, kad galėtume rytais lengvai atsikelti iš lovos (V. Bareikis) ir kt. Beje, V. Bareikio pranešimas mus labiausiai sužavėjo, nes trys priežastys, priverčiančios šokti iš lovos, yra labai paprastos, tik mes dažnai jas pamirštame... Na, o jo atliekama daina „Kambarys ežero dugne“ visą jaunimą (arenoje jaunuolių buvo daugiau kaip 4000) pakėlė iš vietų bei privertė kartu su juo šokti ir dainuoti!

Renginyje tikrai turėjome ką veikti: įdėmiai klausėmės pranešimų, pasidarėme gausybę asmenukių su vedėjais, pranešėjais ir jaunaisiais influenceriais, treniravomės kartu su aktoriais A. Bružu ir K. Glušajevu, atlikome jaunimo himną ir šėlome diskotekoje, kurios žvaigždė buvo Beatrich...

Tai buvo wow diena, kurią prisiminsime visą gyvenimą! Šis tobulėjimo šou kiekviename iš mūsų užkūrė galingą vidinę raketą, su kuria galėsime leistis į nepakartojamą savo ateities odisėją!

Renginyje dalyvavę aštuntokai

 

Profesinis veiklinimas Telšių apskrities vyriausiajame policijos komisariate

Kiekvieną pavasarį policijoje organizuojamos Atvirų durų dienos tikslas – supažindinti mokinius su policininko profesija. 

Mūsų progimnazijai atstovavo 7c klasės mokiniai, lydimi klasės vadovės Danguolės Eirošienės ir skaityklos bibliotekininkės Dalios Krauzienės.

Iš visos Telšių apskrities mokyklų gausiai susirinkusius mokinius pasveikino ir jų apsilankymu policijos komisariate pasidžiaugė Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas.

Susitikimo su mokiniais metu Lietuvos policijos mokyklos atstovai išsamiai papasakojo apie galimybę tapti policininku, supažindino su atrankos tvarka bei mokymosi sąlygomis, kursantams ar studentams suteikiamomis socialinėmis garantijomis, ateities perspektyva ir karjeros galimybėmis.

Apie atskirų policijos padalinių veiklą papasakojo Atvirų durų dienos renginyje dalyvavę Kriminalinės policijos biuro, Kriminalistinių tyrimų centro, antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai. Visi jie supažindino su darbo specifika padaliniuose. Didelį įspūdį mokiniams paliko Kelių policijos pareigūnų motociklai ir kinologas su tarnybiniu šunimi.

 Aktyvūs ir žingeidūs mokiniai, besidomintys policijos pareigūno darbu ir ateities planus siejantys su šia profesija, buvo kviečiami baigę mokyklą pagausinti policijos pareigūnų gretas.

Skaityklos bibliotekininkė D. Krauzienė

 

Paminėjome Tarptautinę vaikų knygos dieną

Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena. Progimnazijos administracija, bibliotekininkė Aušra Vaičiulienė ir pradinių klasių mokytojos surengė vaikams Pasakų dieną. Pirmų klasių mokiniams H. K. Anderseno pasakas skaitė pavaduotoja ugdymui V. Svotienė; socialinė pedagogė L. Kuzminskytė; psichologė R. Mickuvienė.

Kitose pradinėse klasėse skaitė mokytojos bei mokiniai. Vėliau vaikai žiūrėjo filmą apie H. K. Anderseną ir atsakinėjo į klausimus. Geriausias žinias apie pasakininką parodę mokiniai buvo apdovanoti direktoriaus padėkos raštais. Po to vaikai kūrė perskaitytos pasakos iliustracijas ir pakabino ant klasės durų. Pradinukų fojė buvo paruoštas stendas apie H. K. Anderseną, bibliotekoje surengta H. K. Anderseno knygų paroda.

Prasmingai ir gražiai Tarptautinę vaikų knygos dieną paminėjo ir 5a klasės mokiniai. Pamoką, skirtą knygai, jie pradėjo antro aukšto koridoriuje prie skaityklos bibliotekininkės Dalios Krauzienės paruošto stendo. Perskaitę šiai progai dailininko ir vaikų knygų autoriaus Kęstučio Kasparavičiaus nupieštą plakatą ir parašytą laišką-kreipimąsi „Knygos padeda neskubėti“, mokiniai susimąstė, kokią vietą jų gyvenime užima knyga. Po to pamoka buvo tęsiama progimnazijos skaitykloje, kurioje vaikai rašė apie gražiausias akimirkas, praleistas su knyga, žiūrėjo ir aptarė skaidres apie skaitymo vertę.

Progimnazijos bibliotekininkė A. Vaičiulienė ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja A. Arlauskienė

 

Žemaitijos metų paminėjimas

Kovo mėnesį visas klasės valandėles skyrėme Žemaitijos metams paminėti. Per pirmąją grupelėmis pristatėme miestus: Skuodą, Plungę, Kretingą, Varnius (tiesa, Varniuose gruodžio mėnesį mes buvome apsilankę). Po to skaitėme žemaitiškus eilėraščius, žemaitiškus žodžius „vertėme“ į lietuvių kalbą. Sekėsi nelabai gerai. Valandėlės pabaigoje pasivaišinome kąstiniu ir bulvėmis.

Per antrąją valandėlę „keliavome“ po Telšius. Smagu buvo sėdėti klasėje ir ekrane matyti savo miestą. Su istorijos mokytoja V. Savickiene apsilankėme mūsų mokyklos istorijos muziejuje.

Per trečiąją klasės valandėlę auklėtoja papasakojo apie vyskupą Motiejų Valančių. Aptarėme jo gyvenimą, nuveiktus darbus, susipažinome su Valančiaus bendražygiais, knygomis, kurias jis parašė. Vieningai sutarėme, kad be vyskupo M. Valančiaus gal net ir Lietuvos nebūtų!

Kovo 31 dieną, tiesa, ne visi apsilankėme „Alkos“ muziejuje. Jame matėme daug įdomių dalykų: šarvų, senoviškų litų, mokyklos priemonių. Paskui sprendėme užduotis. Mums ten labai patiko.

Na, o per Tarptautinę vaikų knygos dieną skaitėme vyskupo M.Valančiaus „Mikę melagėlį“. Mikė visiems meluodavo, dėl to kritinėje situacijoje jam niekas nepadėjo. Geriau nemeluoti.

Štai taip mes paminėjome Žemaitijos metus.

5b klasės mokiniai Gabija Jonauskytė, Kornelija Noreikaitė, Elijus Kniuras, Gabriel Marijus Slipčenko, klasės vadovė Marytė Beinorienė
 

Gerb. progimnazijos bendruomenės nariai!

Kviečiu 2 proc. GPM skirti Telšių „Atžalyno“ progimnazijai

Prasidėjo gyventojų pajamų deklaravimas už 2018 metus. Nuoširdžiai dėkoju už Jūsų geranoriškumą ir pernai metais skirtą 2 proc. GPM dalį progimnazijai. 

Lėšų likutis  sąskaitoje yra 2500 eurų. Jūsų dėka iš šių lėšų galėjome gražinti progimnazijos vidaus erdves, kurti jaukesnę aplinką mokiniams.

Gautas lėšas naudojame taupiai. Kiekvienas lėšų skyrimas aptariamas progimnazijos taryboje.

Šiais metais planuojame įrengti stebėjimo kameras progimnazijos koridoriuose ir lauke, kad būtųužtikrintas mokinių saugumas. Dėl lėšų skyrimo stebėjimo kamerų pastatymui kreipėmės ir į rajono savivaldybę.

2 proc. GPM dalį galite skirti jau dabar Elektroninio deklaravimo sistemos svetainėje (prisijungę prie EDS ir pasirinkę pildyti formą FR0512 v.2).

Telšių „Atžalyno“ progimnazijos rekvizitai:

Paramos gavėjo identifikacijos numeris (kodas): 290554930

Paramos gavėjo pavadinimas: Telšių „Atžalyno“  progimnazija

Adresas: P. Cvirkos g. 2, LT-87351,  Telšiai

Banko pavadinimas: AB Luminor bankas

Atsiskaitomosios sąskaitos numeris: LT864010042800080180.

Teikdami naujos formos prašymą galite nurodyti, kad mus norite remti kelerius metus, ir parama kitais metais bus pervedama automatiškai. Prašymai priimami iki gegužės 2 d., tad nedelskite!

Gerus darbus darykime kartu!

Direktorius Vytautas Vaitkus

 

Puslapis 2 iš 10

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis
khantry design

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”
Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”
Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis