2013-2014

Mieli mokiniai,

linkiu visiems gražios ir smagios vasaros. Tegul atostogų džiaugsmai padeda kaupti jėgas naujiems kūrybiniams polėkiams rudenį. Laukiu Jūsų rugsėjį, kai grįšite į savo klases.

Direktorius Vytautas Vaitkus

„Sveika, Jūrų Žvaigžde“

Paskutinį gegužės šeštadienį Kretingoje vyko XXIV Vaikų ir jaunimo bažnytinių chorų šventė „Sveika, Jūrų Žvaigžde”. Direktoriaus pavaduotojos ugdymui, tikybos mokytojos Jadvygos Dapšienės iniciatyva į šią šventę vyko ir mūsų mokyklos jaunučių choras vadovaujamas muzikos mokytojos Laimos Petrulaitienės. Taip pat šventėje dalyvavo vaikų ir jaunimo chorai iš Skuodo, Plungės, Kaltinėnų, Kretingos.

„Ši šventė turi savo prasmę: ji tradiciškai rengiama gegužės paskutinį šeštadienį, primindama, kad Marija kaip kelrodė Jūrų žvaigždė nušviečia visą žmogaus gyvenimą, panašų į kelionę per audringą jūrą, - kalbėjo viena iš šventės organizatorių, Pranciškoniškojo jaunimo tarnybos vadovė. Šventės dalyvius savo kūrybos eilėmis sveikino brolis pranciškonas Bernardas Saulius Belickas OFM .

Šv. Antano rūmuose kiekvienas choras paskyrė po giesmę Dievo Motinai Švenč. Mergelei Marijai. Vaikams įdomų užsiėmimą pravedė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos asist. Indrė Dirgėlaitė. Po to visi dalyviai dalyvavo ir giesmes giedojo Šv. Mišiose bažnyčioje. Ši šventė dovanojo dalyviams progą pabendrauti, pasidalinti patirtimi šventoriuje, kur buvo organizuoti bendri pietūs, kartu padėkoti Dievui už visas malones, pasisemti jėgų bei atnaujinti ryžtą tarnauti Dievui ir Bažnyčiai.

Visi kolektyvai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžia dovanėle.

„Bendraminčių“ informacija

Duonelės kelias

Gegužės 22 d. mūsų mokyklos 1a klasės mokinukai ir Lieplaukės skyriaus pradinukai bei mažieji priešmokyklinukai su savo mokytojomis dalyvavo edukacinėje – praktinėje programoje „Duonelės kelias“.
Programa vyko „Žaliūkių malūnininko" sodyboje Šiauliuose. Vaikai susipažino su Duonelės garbinimo papročiais, kepimo technika bei įrankiais. Mokinukai turėjo galimybę paragauti ką tik šviežiai iškeptos Duonelės, taip pat patys kepė savo Duonelę, kurią vėliau ragavo su savo namiškiais. Svarbiausia tai, kad mažieji smalsuoliai sužinojo, kokius simbolius senovės Lietuvai įspausdavo Duonelės paviršiuje ir ką tie simboliai reikšdavo. Pasibaigus edukacinei programai visi mokinukai bei jų mokytojos aplankė Kryžių kalną.

Mokytojos: Gražina Jonikienė, Aušra Gumuliauskienė, Sigita Račkauskienė

Mokykla – tai mūsų namai.
Mokykla – tai mūsų pasaulis.
Mokykloj mes pažįstam gyvenimą.
Mokykla, mes mylim Tave!

Paroda „Mes – atžalyniečiai“

Gegužės mėnesį 6a ir 6b klasių mokiniai, vadovaujami auklėtojų A. Daukantienės ir R. Žutautienės, „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos bendruomenės narius pakvietė į parodą ,,Mes – atžalyniečiai“, suorganizuotą mokyklos skaitykloje.

Parodoje buvo pristatyti piešiniai, kurių tema „Atžalynas“ vakar, šiandien ir rytoj“, lankstinukai, plakatai – „Mano mokykla“, sveikinimo atvirukai su linkėjimais mokyklai, mokyklos šūkis. Parodą aplankė nemažai mokinių. Aktyviausi buvo 5a klasės mokiniai.

Šauniausi, orginaliausi, kūrybiškiausi darbai ir aktyviausios klasės buvo apdovanotos.

Skaityklos darbuotoja Dalia Krauzienė

Senolių išminties takais

Gegužės 19 dieną „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių moksleiviai dalyvavo kūrybinės, kultūrinės pažintinės dienos renginyje „Tautosakos pasaulyje“. Mokiniai tądien tarsi vaikščiojo senolių išminties takais: minė mįsles, šoko, dainavo, žaidė. Ypač vaikai įdomiai pristatė savo iliustruotas patarles. Renginio metu kiekviena klasė pristatė savo paruoštą patiekalą ir juo vaišino kitas klases.
Šio renginio tikslas – perduoti lietuvių liaudies išmintį ir įprasminti šių dienų gyvenime: mokyti vaikus suprasti lietuvių tautosakos kalbos grožį; plėsti vaikų žinias apie smulkiąją tautosaką; skatinti jų kūrybiškumą ir draugiškus jų tarpusavio santykius. Renginio pabaigoje mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus apdovanojo padėkos raštais visas klases.

Pradinių klasių vyr. mokytoja Alvyra Bagužienė

Puslapis 1 iš 21