Prasmingas Kalėdų laukimas „Atžalyne“

Beveik visą gruodžio mėnesį tęsiasi Adventas – tai prieškalėdinis susikaupimo, gerų darbų atlikimo, dalijimosi laikotarpis, laukiant Kristaus atėjimo pasaulin šventės – Kalėdų.

Jau tapo tradicija prieš prasidedant Adventui organizuoti Advento vainikų pynimo vakaronę, kurioje vainikus pina mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai. Šis renginys yra labai jaukus ir šiltas, vienijantis visą bendruomenę. Renginio pradžioje 8b klasės mokinės Ina Stangevičiūtė ir Karolina Noreikaitė papasakojo apie Advento vainiko kilmę, formą, puošybą ir 4 žvakių simbolius. Visą vakarą, pinant vainikus, sukosi skaidrės su ramia muzika ir nuotraukomis iš ankstesnių metų vainikų pynimo vakaronių. Dalyviai vaišinosi šilta arbata ir adventiniais saldumynais, kuriais pasirūpino progimnazijos direktorius V. Vaitkus, kiti bendruomenės nariai.

Vakaronės pabaigoje kanauninkas Andriejus Sabaliauskas pašventino Prakartėlę ir nupintus Advento vainikus bei visiems mokiniams, dalyvavusiems vainikų pynime, padovanojo po šventą paveikslėlį, o mokytojams žvakę – šviesos simbolį.

Progimnazijos bendruomenė yra kviečiama dalintis savo kūrybos džiaugsmu, todėl net 7 Advento vainikus padovanojo Katedrai, kurie visą Adventą puoš bažnyčioje esantį Šv. Antano altorių. 1–8 klasių vainikai džiugins bendruomenę pirmo aukšto foje.

Nuoširdžiai dėkojame už eglių ir pušų šakas Telšių miškų urėdijos girininkui Egidijui Kęsminui, mokinio Tado mamai Linai Servienei, už šieną ir šiaudus mokytojoms Audrai Arlauskienei ir Eugenijai Kavaliauskienei, už organizacinę pagalbą pradinių klasių metodinės grupės pirmininkei D. Riškienei, technologijų mokytojai J. Martinkienei ir visiems tėveliams, mokiniams, mokytojams, dalyvavusiems šioje prasmingoje vakaronėje.

Gruodžio 4-tos dienos rytą, pirmąją Advento savaitę, kartu su mokiniais, direktorius Vytautas Vaitkus ir pavaduotoja Jadvyga Dapšienė uždegė pirmąją Advento žvakę, papasakojo mokiniams istoriją iš Šv. Rašto bei prakartėlės atsiradimo istoriją ir visi kartu pasimeldė.

„Bendraminčių“ informacija