Lietuvių kalbos savaitė

Jau ne pirmus metus VšĮ Pilietinės minties institutas vasario 16-tą – kovo 11-tą skelbia LIETUVIŲ KALBOS DIENOMIS. Prisijungdama prie šios gražios iniciatyvos mūsų progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodinė grupė vasario 25-tą – kovo 1-ą organizavo LIETUVIŲ KALBOS SAVAITĘ.

Per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas 5 – 8 klasių mokiniai rašė diktantą „Vietovardžių slėpiniai“, Juozo Tumo-Vaižganto „Pragiedrulių“ ištrauką rašė dailyraščiu ir kūrė žemaitiškai. Diktanto rašymo nugalėtojomis tapo Gabija Jonauskytė (5b klasė), Kornelija Noreikaitė (5b klasė), Goda Nordelytė (6c klasė), Urtė Tamavičiūtė (6c klasė), Julija Mažonaitė (7a klasė), Saida Stulpinaitė (7b klasė), Akvilė Sukauskaitė (7b klasė), Ema Ežerskytė (8a klasė) ir Ignė Druskinytė (8b klasė). Dailiausiai progimnazijoje Vaižganto tekstą nurašė ir Padėkos raštais apdovanoti Emilija Alkauskaitė (5a klasė), Danielė Kairaitytė (6b klasė), Goda Nordelytė (6c klasė), Patricija Girkontaitė (6c klasė), Julija Mažonaitė (7a klasė), Justinas Adomkus (7b klasė), Ema Rutkauskaitė (8b klasė), Domantas Karpys (8b klasė), Gintautė Jonušaitė (8c klasė) ir Žygimantas Augustas Lauraitis (8c klasė). Džiugu, kad mūsų progimnazijoje tiek daug puikiai išmanančių savo gimtąją kalbą, sugebančių kruopščiai, susikaupus, dailiai užrašyti pačius sudėtingiausius tekstus. Juk mūsų, lietuvių, kalba pati seniausia ir gražiausia Europoje. Puikiai ją mokėti – didžiausia garbė ir pasididžiavimas.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Audra Arlauskienė