Profesinis veiklinimas parodoje STUDIJOS 2019

„Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi“ – tokiu moto 2019 metų vasario 7 d. Telšių „Atžalyno“ progimnazijos 8c, 8a, 7c klasių mokinius, juos lydinčią 8c klasės vadovę Liną Trepkevičienę ir mokyklos skaityklos bibliotekininkę Dalią Krauzienę, pasitiko 17-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS, kurią organizuoja LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos parodų ir kongresų centru LITEXPO.

Paroda STUDJOS, su kuria išaugo visa jaunų žmonių karta, kvietė keisti kryptįir iš humanitarinių mokslų nerti į technologijų pasaulį; griauti stereotipus apie tai, kad profesinis mokymas nėra prestižinis ir įgyti profesiją, kuri atvertų kelius į svajonių darbą ar verslą; atrasti savo pašaukimą ir ateities kelią po metų savanorystės; įstojus į universitetą Lietuvoje, mokytis užsienyje ir keliauti po pasaulį; semtis įkvėpimo iš tų, kurie kažkada dvejojo, rinkosi, ir abejojo kaip ir kiekvienas jaunas žmogus – žinomų Lietuvos verslininkų, kūrėjų, bankininkų, menininkų; tapti savo srities profesionalu Lietuvoje ir būti reikalingas visame pasaulyje.

2019 metų parodos tema – karjeros planavimas. Parodoje sužinojome, kaip pasiruošti karjeros planavimui, kokia darbo rinkos dabartis ir ateitis, kaip nepasiklysti renkantis tarp 50 000 specialybių, kaip savo pomėgį paversti verslu, kaip teisingai rašyti savo pirmąjį CV ir ką svarbu paminėti motyvaciniame laiške, kaip drąsūs sprendimai padeda karjeroje, kodėl kūrybiškumas yra tokia svarbi kompetencija ir daug kitų įdomių dalykų.

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje STUDIJOS 2019 dalyvavo 200 Lietuvos universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų, kalbų mokymo bendrovių, Lietuvos verslo įmonių, per 50 užsienio universitetų ir kolegijų.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė,
8c klasės vadovė, anglų kalbos mokytoja metodininkė Lina Trepkevičienė