„Penktokai ir knygos“

Gegužės 25 dieną 5 b ir 5c klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja J. Šliažiene ir bibliotekos vedėja A. Vaičiuliene aptarė per mokslo metus perskaitytas knygas. Šiam renginiui penktokai ruošėsi iš anksto: savarankiškai skaitė mokytojos rekomenduotas užsienio ir lietuvių rašytojų knygas, pildė anketas, piešė iliustracijas, jas tvarkingai segė į segtuvus ir pristatė du kartus per pusmetį savo klasės draugams. O mokslo metų pabaigoje atliktą darbą jiems reikėjo tik apibendrinti.

Penktokai pripažino, kad knygų skaitymo nauda didžiulė. Jos padeda lavinti kalbą ir žodyną, moko išreikšti save ir suvokti kitus, lavina mąstymą, žadina vaizduotę, moko etikos, stiprina pasitikėjimą savimi, suteikia jėgų ir įkvėpimo, ugdo toleranciją ir suteikia įvairios informacijos apie kitas šalis.

Paaiškėjo, kad pati skaitomiausia penktokų knyga - V. Račicko „Jos vardas Nippė“. O patys stropiausi mokyklos bibliotekos knygų skaitytojai mokosi 5b klasėje. Tai D. Semenkavičiūtė, E. Kuliešytė, D. Talmantaitė, K. Mikalauskas, V. Bružaitė, G. Jonušaitė. 5c klasėje daugiausia knygų perskaitė G. Skulskytė, K. Eitkevičiūtė, D. Mickevičiūtė, I. Šiuškaitė, K. Pociūtė.

Renginyje dalyvavusi direktoriaus pavaduotoja ugdymui V.Savickienė penktokams palinkėjo ir toliau būti gerais ir atidžiais skaitytojais, mylėti knygas ir laisvalaikį praleisti su knyga, o ne su kompiuteriu.