Projektas „Sveikatiada“: Europos sveikos mitybos dienos minėjimas

Kasmet lapkričio 8 d. visoje Europoje yra minima Europos sveikos mitybos diena, kai visi gyventojai kviečiami dar kartelį atidžiau pažvelgti į savo mitybos racioną, kritiškai įvertinti savo maitinimosi įpročius, ar iš tikrųjų maitinasi taip, kad kuo ilgiau išliktų sveiki ir darbingi.

Taigi ir mūsų mokyklos bendruomenė nusprendė nelikti nuošaly ir aktyviai paminėti šią dieną. Siekiant pagilinti vaikų žinias apie sveiką mitybą, buvo pasitelkta savanorių mokytojų komanda. Tądien 9 mokytojai (A. Bagužienė, S. Norkuvienė, E. Kavaliauskienė, R. Narbutienė, V. Butkevičienė, V. Savickienė, A. Daukantienė, I. Gedvilienė, J. Šliažienė) savanoriškai 5-10 min. pirmos pamokos laiko skyrė pokalbiui apie mitybą, pabrėždami esminius sveikos mitybos aspektus, taip pat diskusijai apie ją su mokiniais.

Su mokiniais buvo ne tik kalbėta, bet ir tikrintos 5a, 5b, 6a, 6b ir 9b klasių mokinių turimos žinios atliekant labai smagų ir naudingą testą „Kaip sveikai maitintis“, kurį sudarė Nacionalinio maisto ir veterinarijos vertinimo instituto darbuotojai. Teisingai išsprendę testą mokiniai t.y. atsakę teisingai 10 iš 10 buvo apdovanoti Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro partnerio bei rėmėjo AB „Žemaitijos pienas“ paskatinimo prizais. Testą atliko net 53 mokiniai, iš kurių net 20 buvo apdovanoti paskatinimo prizais. Dėkojame už pagalbą informacinių technologijų mokytojai S. Kazokevičienei, kuri mielai sutiko padėti organizuoti testo sprendimą. Europos sveikos mitybos dienos minėjime vienokia ar kitokia forma t.y. kalbant, diskutuojant ar sprendžiant testą iš viso dalyvavo daugiau kaip 170 mokinių.

Šios dienos minėjimas sulaukė pakankamai daug pozityvių emocijų, todėl dar kartelį norėčiau padėkoti visiems mokytojams, prisidėjusiems prie šio renginio organizavimo bei jo įgyvendinimo.

„Sveikatiados" projekto kuratorė Asta Fabijonavičiūtė