Žmogaus teisių dienos paminėjimas

Nuo 1950 metų JTO gruodžio 10-ąją skatina valstybes minėti Žmogaus teisių dieną. Lietuvoje žmogaus teisės saugomos, remiantis Jungtinių Tautų Visuotine Žmogaus teisių deklaracija, Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencija, Europos Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija, Lietuvos Respublikos Konstitucija.

10a klasės mokiniai su istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja S. Gvazdoviene nusprendė šią dieną paminėti vaidybinio kino filmo „Berniukas dryžuota pižama“ peržiūra ir aptarimu.

Moksleivius filmo vaizdai nukėlė į II-ojo pasaulinio karo laikotarpį, kurio metu naciai vykdė holokaustą – žydų naikinimą.

Dešimtokai, labai susidomėję, stebėjo holokausto įvykius. Po to dalijosi įspūdžiais.

„Man filmas patiko.“ (Viktorija)
„Filmas pamoko, jog nesvarbu žydai ar ne, juos reikia gerbti.“ (Simona)
„Filmas man labai patiko ir paliko daug įspūdžių. Labiausiai dėmesį atkreipiau į senovinę techniką, į vokiečių ir žydų nelygybę.“ (Ignas)
„Žydai buvo priversti dirbti sunkius darbus, neturėjo teisių, ir netgi buvo deginami už tai, kad jie žydai. Man šis filmas labai patiko ir privertė susimąstyti.“ (Dominika)
„Filmas buvo labai jaudinantis žydų klausimu.“ (Vilius)
„Kiekvienas žmogus turi teisių, nesvarbu koks jis bebūtų: elgeta, turtingas ar paprastas žmogus. Visi jie vienodi. Tik išvaizda ir elgesys kitoks. Nesvarbu, kad visi žmonės skirtingi, bet visi lygūs.(Almantas)
„Labai įspūdingas ir graudus filmas, kuris atspindėjo žiaurų tuometinį gyvenimą ir žydų dalią.“ (Benas)
„Man šis filmas labai patiko, jame daug išgyvenimų, žiaurių momentų. Atskleidžiamas žydų gyvenimas nacių okupacijos metais .“(Aivaras)
„Šis filmas pamoko , kad nesvarbu kas tu esi, žydų ar kitos tautybės, tu vis vien esi žmogus ir mes visi esame vienodi. Vokietis berniukas norėjo būti su žydų berniuku draugais.“ (Edvinas, Tautvydas).
„Mums filmas labai patiko, nes pamatėme vokiečių ir žydų bendravimą II-ojo pasaulinio karo metu.Supratome, kad vokiečiai elgėsi labai žiauriai.“ (Simonas ir Tomas)
„Žmonės visi turi būti lygūs, negalima jų skriausti ir versti vergais.“ (Vygantas)

Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja S. Gvazdovienė