Advento pradžios paminėjimas „Atžalyne“

Nauji liturginiai metai prasideda Adventu. Adventas – tai džiaugsmingo ir viltingo laukimo laikas. Laikas, skirtas pajausti ateinančio Viešpaties širdies plakimą Marijos įsčiose. Tad nenuostabu, kad tam laikotarpiui įprasminti yra sukurta daug gražių tradicijų. Viena iš jų, Advento vainiko pynimas. Ši idėja turi religinę funkciją: pranešti, ypač vaikams, kad artėja Kalėdos, pasiruošti joms, paskatinti bendrai maldai, priminti, kad Jėzus yra tikroji šviesa, kuri nugali tamsumas ir blogį.

Mūsų mokykloje, pirmą Advento savaitę, ramų gruodžio 2 d. vakarą buvo pakviesta mokyklos bendruomenė pinti vainikus klasei ir savo šeimai. Šią gražią iniciatyvą pasiūlė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė ir pradinių klasių metodinės grupės pirmininkė Diana Riškienė. Mokyklos organizacinė grupė pasirūpino įvairiomis gamtinėmis medžiagomis: šienu, šiaudais, eglės šakomis, samanomis, konkorėžiais ir kitais puošybos elementais. Mokiniai per technologijų pamokas iš popierinių dėžių padarė apie 70 apskritimo formos pagrindų. Į renginį atvyko apie 60 tėvelių, kurie kartu su savo vaikais ir klasių vadovais pynė Advento vainikus. Skambant ramiai muzikai, mūsų mokyklos mokinės Kotryna Dacytė ir Akvilė Gedvilaitė papasakojo apie Advento vainiko kilmę, funkcijas, žvakių simboliką. Visą vakarą sukosi skaidrės, kuriose buvo linkima prasmingai ir džiugiai pasitikti artėjančias Šventas Kalėdas. Mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus visus nuoširdžiai kvietė pajusti Kalėdų dvasią ir vaišino karšta arbata, imbieriniais sausainiais, obuoliais.

Nupintus vainikus pašventino Katedros administratorius, kunigas dr. Darius Trijonis. Tą vakarą buvo pašventinta ir Prakartėlė bei uždegta pirmoji Advento žvakė, kuri yra vadinama Pranašo žvakė. Ši uždegta žvakė primena, kad Jėzus yra mūsų ir viso pasaulio viltis. Per Jį Dievas pažadėjo išgelbėti savo tautą ir atnešti pasauliui šviesą.

Mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus ir renginio organizacinė grupė, vadovaujama direktoriaus pavaduotojos Jadvygos Dapšienės, nuoširdžiai dėkoja kunigui dr. Dariui Trijoniui, tėveliams, mokiniams, mokytojams, dalyvavusiems šioje prasmingoje ir smagioje veikloje. Tikimės, kad tai taps dar viena graži mūsų mokyklos tradicija.