Menino skaitymo konkursas

Vasario 1 dieną progimnazijoje vyko sielų šventė – meninio skaitymo konkursas. Jame dalyvavo 14-ka 5–8 klasių mokinių, kuriems konkursui pasiruošti padėjo lietuvių k. ir lit. mokytojos Danguolė Eirošienė, Jūratė Šliažienė ir Audra Arlauskienė. Renginį vedė7b klasės mokiniai Eva Lukauskaitė ir Gustas Abelkis. Meninio skaitymo konkursas – tai kruopštaus ir ilgo kūrybinio darbo rezultatas, kuriuo pasidžiaugė ir mokytojai, ir skaitovai.

Vertinimo komisija – direktoriaus pavaduotoja Jadvyga Dapšienė, pradinių klasių mokytoja Jūratė Petrulienė ir bibliotekininkė Aušra Vaičiulienė – išrinko pačius talentingiausius skaitovus. Konkurso nugalėtojais tapo 5a klasės mokinė Ugnė Bukantaitė ir 6a klasės mokinys Arijus Vaclovas Jonušas, II vieta skirta 8b klasės mokiniams Sofijai Slavinskytei ir Elijui Bagužui, III vieta – 5a klasės mokinei Gabijai Vaitkevičiūtei, 5b klasės mokinei Deimantei Andriuškaitei ir 8b klasės mokinei Emilijai Metrikytei. Konkursą stebėjęs progimnazijos direktorius dėkojo skaitovams ir juos ruošusioms mokytojoms bei apdovanojo mokinius Padėkos raštais.

Lietuvių k. ir lit. mokytoja Audra Arlauskienė

Keramikos darbų paroda

„Niekuomet žmogus nėra toks gražus, koks jis yra kurdamas“ (Vydūnas).

Progimnazijos priešsalės erdvėse keramikos kūrybinės terapijos grožius pristato 1–7 kl. mokiniai.

Keramikos terapija padeda mokiniams išreikšti savo jausmus, išlaisvina nuo užslėptų emocijų, moko ugdytis kantrybę, suteikia jausmą būti reikalingam ir svarbiam, atpalaiduoja, lavina vaizduotę, patiriamas saviraiškos ir bendravimo džiaugsmas.

Dailės mokytoja Ligita Kaziukonė

Netradicinė literatūros pamoka

Literatūros pamokos mokiniams suteikia galimybę ne tik susipažinti su lietuvių ir kitų tautų rašytojų kūryba, patiems išmokti valdyti plunksną, ugdytis kritinį mąstymą diskutuojant, bet ir įgyti viešojo kalbėjimo scenoje įgūdžių. Kelis kartus per mokslo metus 5–6 klasių mokiniams vedu pamokas erdviame progimnazijos kabinete su scena. Šiemet 5b klasės mokiniai per literatūros pamoką ant scenos lipo pirmą kartą. Kai kam tai buvo nemenkas iššūkis, tačiau jis buvo įveiktas.

Džiugu, kad drąsiai mintinai išmoktus eilėraščius deklamavo, aktorinius gebėjimus parodė įvairių poreikių mokiniai. Skambėjo Jono Meko, Janinos Degutytės, Violetos Palčinskaitės ir Linos Darbutaitės eilėraščiai. Mokiniai išgyveno pačias įvairiausias emocijas ir svarbu, kad iš pamokos išėjo linksmai nusiteikę ir pasitikintys savimi.

Lietuvių k. ir lit. mokytoja Audra Arlauskienė

Edukacinė patyriminė veikla „Pažintis su gintaru“

Sausio 31 dieną 1a ir 1c klasių mokiniai lankėsi Telšių STEAM centre. Susipažinę su centro veikla, pirmokai dalyvavo didelio atidumo, susikaupimo bei kritinio mąstymo reikalaujančioje edukacinėje patyriminėje veikloje „Pažintis su gintaru“. Įgytas žinias mokiniai pritaikys vasario mėnesio teminėse pamokose, siejamose su lietuvybe.

Pirmokų mokytojos Aušra Gumuliauskienė ir Gražina Jonikienė

Pirmokai svečiavosi Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje

Sausio 27 dieną 1a klasės mokiniai lankėsi Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje. Susipažinę su atsinaujinusios bibliotekos veikla, Vaikų skyriuje dalyvavo edukacinėje veikloje „Skaitmeninė knyga“, kur skaitė skaitmeninę 3D knygą, rašė žodžius spalvingame smėlyje, pabandė mokomąją užsienio kalbų mokymo programą, susipažino su spausdintuvo 3D galimybėmis.

1a klasės mokytoja Aušra Gumuliauskienė

Pradinukų pamokos gamtos mokslų laboratorijoje

Sausio mėnesį „Atžalyno“ progimnazijos ir Žarėnų skyriaus pradinukams vyko įdomios pamokos gamtos mokslų laboratorijoje. Jas vedė iš Vilniaus atvykusi pedagogė Inesa Stasiulytė. Mokydamiesi ir atlikdami bandymus vaikai patyrė įspūdingų emocijų.

„Bendraminčiai“

Pirmokų pamoka muziejuje

Sausio 18 dieną 1c klasės mokiniai apsilankė mokyklos muziejuje. Čia vyko dailės ir technologijų pamoka „Pažintis su senoviniais daiktais“. Mokiniai apžiūrėjo eksponatus, juos piešė.

1c klasės mokytoja Gražina Jonikienė

Naujai gautos knygos

Bibliotekos lentynose – daug naujų knygų. Kviečiu užeiti paskaityti!

Bibliotekininkė Aušra Vaičiulienė

Puslapis 1 iš 8

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.

Naujienų srautas

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

Nacionalinė švietimo agentūra

VšĮ Švietimo tinklas