Informacija

Gegužės 17-19 dienomis vyks virtualus Erasmus+ projekto partnerių iš Ispanijos, Latvijos ir mūsų progimnazijos mokinių susitikimas, kurį organizuoja Belgijos Gedinės pradinė mokykla.

 

Lietuvių kalbos savaitė

Gegužės 3 – 7 d. lietuvių k. ir lit. mokytojų metodinė grupė 5–8 klasių mokiniams organizavo Lietuvių kalbos savaitę, skirtą Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas buvo prisimintas spaudos draudimo laikotarpis, knygnešių veikla, garsiausias knygnešys J. Bielinis. 

Vyko smagios kalbinės veiklos. Mokiniai pasikartojo kalbos dalis, aiškinosi frazeologizmų reikšmes, dėliojo žodžių grandinėles. Lietuvių kalbos savaitė prabėgo žaismingai. Išradingiausiuosius lietuvių k. ir lit. mokytojos apdovanojo labai gerais ir puikiais pažymiais.

Lietuvių k. ir lit. mokytojų metodinė grupė

 

Akcija „Lietuva skaito“

Mūsų mokyklos bendruomenė įsijungė į akciją „Lietuva skaito!“ Tai Gegužės 7-ajai – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai – skirtas visuomeninis renginys, kviečiantis dalintis skaitymo „virusu“ ir laužyti su skaitymu susijusius stereotipus. 2021 metų akcijos šūkis – „Lietuva skaito vaikams!

Nuo balandžio 2-osios – Vaikų knygos dienos – mokiniai buvo kviečiami į pokalbius su vaikų knygų kūrėjais. Nuo balandžio 23-iosios – Pasaulinės knygos dienos – klasės galėjo jungtis į virtualią pamoką su leidėjais.

Balandžio 19-ąją 3c klasės mokiniai klausė skaitymų iš Antuano de Sent Egziuperi knygos „Mažasis Princas“, o balandžio 26-ąją dalyvavo kartu su Ryškėnų bei Žarėnų skyrių mokiniais Nepaprastoje pamokoje su knyga. Šis renginys – tai Mokyklų tobulinimo centro organizuoto projekto „Vaikų žemė“ dalis. Vyko virtualus susitikimas-edukacija su rašytoja Giedre Rakauskiene. Susitikimo metu autorė papasakojo tikrą paskutinio pasaulyje baltojo raganosio Sudan istoriją, kuri paskatino parašyti knygą „Paskutinis pasaulyje baltasis raganosis“. Virtualios kelionės po Afriką metu vaikai ne tik pamatė gerai pažįstamus jos gyventojus, bet ir išgirdo įdomius, netikėtus, svarbius faktus apie jų gyvenimą: kas gyvena dykumose, o kas savanose, kas yra labai baikštus, o kas bjauriai spjaudosi, kodėl išnyko baltieji raganosiai ir ar tikrai jie baltos spalvos.

Balandžio 23-ąją 1b klasės mokiniams skaityklos bibliotekininkė perskaitė iliustruotą knygelę Elias ir Agnes Vahlund „Superherojų vadovas“, o balandžio 27 d. šios knygos garsiniai skaitymai vyko 2a klasėje.

Balandžio 29 d. 10 val. 4a ir 4b klasių mokiniai susipažino su Pasaiba ir virtualioje erdvėje susitiko su jo „mamuku“ Danguole Kandrotiene ir Pasaiba. „Pasaibos“ knygų serijos autorė Danguolė Kandrotienė nukėlė klausytojus į Pasaibos istorijas, kuriose Pasaiba su savo draugais kultūrinasi ir patiria labai smagių nuotykių. Virtualus renginys buvo transliuojamas tiesiogiai Facebook paskyroje „Debesų ganyklos“.

Dailės mokytoja L. Kaziukonė pakvietė mokinius iliustruoti pasakas ir lietuvių liaudies patarles.

Susipažinkime su virtualia paroda.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 

Sėkmė tarptautiniame integruotame dailės ir technologijų bei anglų kalbos konkurse „Mano augintinis 2021“ („My pet“)

Štai ir įvyko pirmas tarptautinis integruotas dailės ir technologijų bei anglų kalbos virtualus konkursas „Mano augintinis 2021“ („My pet“). Jame dalyvavo beveik 1000 mokinių (juos ruošė 300 mokytojų) iš daugiau nei 40 Lietuvos, Turkijos, Ispanijos miestų bei miestelių. Džiaugiamės mūsų mokyklos 3a klasės mokinio Emilijaus Juozapavičiaus pasiekimu  – laimėta trečiąja vieta.
Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos interneto svetainėje (nuoroda https://paukstelis.lt) ir progimnazijos socialinio tinklo Facebook paskyroje galima susipažinti su konkurso „Mano augintinis 2021“ skirtingų amžiaus grupių darbų virtualiais albumais ir laimėtojų darbų knygomis.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Lina Trepkevičienė

 

Integruota atvira lietuvių literatūros pamoka

Balandžio 22 dieną mums, 7a klasės mokiniams, vyko integruota nuotolinė literatūros pamoka „Kurianti kelionė, arba kodėl kelionė į save niekada nesibaigia... Pagal J. Ivanauskaitės esė knygą „Kelionių alchemija“. Pamoka vyko kartu su Mažeikių Kalnėnų progimnazijos septintokais, ją vedė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Edita Jagminienė ir Audra Arlauskienė.

Išklausę virtualios mokytojos kvietimo pasvarstyti apie kelionių naudą, susipažinę su J. Ivanauskaitės gyvenimo ir kūrybos faktais, dirbdami mišriose grupėse samprotavome, kodėl kelionė į save niekada nesibaigia. Pamokoje naudojomės programėlėmis Voki, Linoit, Mentimeter. Pamokos pabaigoje buvo smagu aptarti, kaip jautėmės, ką sužinojome, ko išmokome.

Džiaugiamės turėję galimybę mokytis kartu su bendraamžiais iš kito miesto. Pamoka buvo įdomi, šiuolaikiška, suteikė ne tik žinių, bet ir vertingos patirties.

Urtė Mitkutė, 7a klasės mokinė

 

Nuotolinė edukacija „Jaunieji tyrinėtojai“

LR Prezidentas ir Prezidento patarėjai balandžio 23 d. organizavo darbo dieną Telšių regione. Valstybės pažinimo centras šią dieną maloniai kvietė Telšių rajono moksleivius dalyvauti nuotolinėse edukacijose tema „Ką gali pilietis“ (5 – 8 kl.) ir „Jaunieji tyrinėtojai“ (1 – 4 kl.).

Mūsų progimnazijos 4a klasėje vyko nuotolinė edukacija „Jaunieji tyrinėtojai“, kurią vedė prezidentūros darbuotoja Justina Baltrūnaitė. Darbuotoja papasakojo  apie „Valstybės pažinimo centro veiklą“. Mokiniai pasikartojo, kas yra valstybės simboliai, kokia jų reikšmė, sužinojo Prezidento vėliavos simbolių reikšmes, kiek ir kokių Lietuvoje yra apskričių, savivaldybių, miestų. Po to grupėse atliko iš anksto paruoštą užduotį: sudėliojo  miestų herbus, aprašė juose dominuojančias spalvas,  pagrindinius simbolius ir savo darbus pristatė. Edukacijos pabaigoje, įtvirtinat žinias, mokiniai žaidė darbuotojos paruoštą viktoriną-žaidimą programėle „Kahoot“.

Darbuotoja džiaugėsi mokinių aktyvumu ir noru sužinoti, pažinti.

4a klasės mokytoja Jūratė Petrulienė

 

Labas. Reikia draugą turėti

Kovo 1-31 dienomis Mažeikių rajono Užlieknės pagrindinė mokykla suorganizavo respublikinę  ugdymo įstaigų mokinių kūrybinių darbų virtualią parodą „Labas. Reikia draugą turėti“. Šią iniciatyvą palaikė Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga. Informacinis rėmėjas – naujienų svetainė www.manokrastas.lt. Paroda buvo skirta akcijai „Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ 2021“. Joje eksponuotos 683 nuotraukos iš įvairių Lietuvos ugdymo įstaigų.

Šioje parodoje kartu su klasės vadove Jūrate Šliažiene dalyvavome ir mes, 6b klasės mokiniai. Visų pirma, per nuotolinę klasės valandėlę išsiaiškinome parodos nuostatus, išklausėme dainą „Reikia draugą turėti“, po to pasitelkę emocijas, nuotaikas, jausmus, fiksavome akimirkas, atspindinčias dainos mintis. Į virtualią parodą išsiuntėme 10 nuotraukų, kuriose įamžinome draugystės akimirkas. Mūsų fotografijas galima pamatyti https://www.manokrastas.lt/page/virtuali-paroda-labas-reikia-drauga-tureti .

Pasibaigus parodai, visiems jos dalyviams organizatoriai įteikė Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolierės Editos Žiobienės padėkas. Anot jų, „visi parodos dalyviai buvo nugalėtojai, nes kiekvienas darbas svarbus bei reikšmingas, atspindintis požiūrį į draugystę, bendravimą ir toleranciją.“

Džiaugėmės, kad dalyvavimas šioje parodoje mums padėjo dar geriau suvokti draugystės svarbą, ypač nuotolinio mokymosi metu, ir sustiprino mūsų saviugdą, savivertę ir atsakomybės jausmą.

6b klasės seniūnė Sofija Slavinskytė

 

Netradicinė pamoka, skirta paminėti Europos dieną

Balandžio 22 d. mūsų progimnazijoje vyko netradicinė pamoka Mokinių savivaldos nariams, kuri buvo skirta paminėti Europos dieną. Šią pamoką inicijavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė bendradarbiaudama su istorijos mokytoja Vilija Vaičiuliene iš Telšių Žemaitės gimnazijos. 

Pagrindinis tikslas – įgyti daugiau žinių apie Europos Sąjungą ir motyvuoti mokinius dalyvauti Europos egzamine, kuris vyks gegužės 7 d. Pamoką vedė Žemaitės gimnazijos gimnazistai Atėnė Silkauskaitė, Justinas Miltenis ir Ignas Lapeikis. Jie pristatė savo veiklą, papasakojo apie dalyvavimą Euroscola renginiuose bei įvairiuose tarptautiniuose projektuose. Buvo suorganizuotas protų mūšis „Ką žinau apie Europos Sąjungą“, naudojantis Kahoot programėle. Geriausiai sekėsi Jokūbui Beržiniui, Austėjai Mileikytei ir Danielei Kairaitytei. Jokūbui Beržiniui, užėmusiam pirmąją vietą, gimnazistai paruošė specialų prizą, kuris bus įteiktas Europos dienos paminėjimo renginyje gegužės 9 d. Nuoširdžiai dėkojame gimnazistams ir sveikiname nugalėtojus Jokūbą, Austėją ir Danielę.

„Bendraminčiai“

 

Puslapis 3 iš 13

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis