Tarptautinė vaikų knygos diena

Balandžio 2 dieną – garsaus pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno gimtadienį – pasaulis mini Vaikų knygos dieną. IBBY Kanados skyrius džiaugiasi tapęs oficialiu 2022 m. Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėju ir gavęs teisę parinkti jos temą bei sukurti plakatą, kuriuo naudojasi viso pasaulio IBBY skyriai. Šių metų kreipimasis į pasaulio skaitytojus, kurį sukūrė garsus tlichų tautybės rašytojas Richardas Van Campas bei su meile iliustravo pripažinta kri ir metisų tautybės dailininkė Julie Flett, puikiai perteikia vaikų knygų galią plėsti akiratį, uždegti vaizduotę ir kloti pamatus tarpusavio supratimui. Šių metų žinutė: „Pasakojimai – tarsi sparnai, leidžiantys kasdien skraidyti aukštai danguje“.

Šia proga balandžio pradžioje 3a klasės mokiniai dalyvavo protmūšyje „Iš kokių mes pasakų?“ 5b klasės mokiniai peržiūrėjo virtualią parodą (https://youtu.be/yjA4spK_jEs). Tai graži istorija apie mažąjį princą, kurioje mažasis princas prabyla daugybe kalbų.5b ir 6a klasės mokiniai skaitė ištraukas iš vaikiškų knygų.

Nuo balandžio mėnesio iki mokslo metų pabaigos skaitykloje mokiniai gali peržiūrėti surinktą medžiagą, skatinančią patirti skaitymo džiaugsmą.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 
Seniausias leidinys mano namuose
2022-ieji yra paskelbti Pranciškaus Skorinos metais. Šiemet sukanka 500 metų, kai Vilniuje buvo įkurta pirmoji Rytų Europoje spaustuvė ir išspausdinta pirmoji knyga LDK – P. Skorinos „Mažoji kelionių knygelė“ (1522). Manoma, kad knygelė buvo skirta ne bažnytinėms pamaldoms, o asmeniniam skaitymui namuose ar mokantis raštingumo. Šis ir kiti P. Skorinos leidiniai šiandien yra labai reti. Jie saugomi Vilniaus, Prahos, Krokuvos ir Londono bibliotekose. O kokio senumo leidinių turi mūsų progimnazijos mokiniai ir jų šeimos nariai? Taigi ši sukaktis paskatino 6a, 7a ir 7b klasių mokinius pasidomėti, kokio senumo leidiniai yra saugomi jų namų bibliotekose.

Besiruošdami projektiniam darbui „Seniausias leidinys mano namuose“, mokiniai turėjo kruopščiai peržiūrėti savo namų bibliotekos knygas, laikraščius, žurnalus ir surasti seniausiai išleistą vieną leidinį. Atsinešus į pamoką, reikėjo jį pristatyti: nurodyti autorių ir pavadinimą, išleidimo vietą ir metus, puslapių skaičių, papasakoti, kuriam šeimos nariui jis priklauso, kaip namuose atsirado, kodėl yra saugomas ir perduodamas iš kartos į kartą.

Pristatydami seniausius savo namų leidinius, mokiniai daugiausia pasakojo apie knygas. O kiek gražių istorijų apie jas išgirdome! Vienos jų – maldaknygės, dar XIX a. pab.-XX a. pr. slapta knygnešių parneštos į Lietuvą ir dabar saugomos net penktos kartos atstovų. Kitos – knygos apie žemaičių valgius, močiučių perduotos mokinių mamoms, kad šios tęstų žemaitiškų valgių gaminimo tradicijas. Dar kitos – mokykliniai vadovėliai, kruopščiai senelių ir tėvų išsaugoti, kad jų anūkai ir vaikai žinotų, iš kokių vadovėlių jie mokėsi, būdami paaugliai ar jaunuoliai. Mokiniai pristatė ir daug senų lietuvių grožinės literatūros knygų, ir tautosakos rinkinių. Kai kurie mokiniai buvo atsinešę ir senų laikraščių, žurnalų ar žemėlapių, kurie saugomi jų namuose.

Apibendrinę klasės draugų pasakojimus, šeštokai ir septintokai nusprendė, kad pokalbiai apie seniausias namų knygas – tai galimybė geriau pažinti savo artimuosius ir sužinoti šeimos ar net visos giminės istoriją. Džiaugiuosi, kad šis projektas suartino mano mokinius su jų artimiaisiais. Labai dėkoju savo mokinių tėvams, kurie leido į projekto pristatymo pamoką atsinešti vertingus antikvarinius leidinius.

Lietuvių k. ir lit. mokytoja J. Šliažienė

 
Rajoninė technologijų olimpiada „Kūrybos virusas 2022“

Kovo 18 d. vyko rajono mokinių technologijų olimpiada „Kūrybos virusas 2022“. Mokiniai rungėsi 3 srityse: mitybos, tekstilės ir taikomojo meno bei konstrukcinių medžiagų. Mūsu mokyklai atstovavo 5 mokiniai ir visi tapo prizininkais. 5–6 klasių grupėje – Emile Bagužaitė (5 kl., I vieta), Greta Zdramytė (6 kl., III vieta), 7–8 kl. grupėje – Lukas Jankauskas (7 kl, II vieta), Kotryna Kazlauskaitė (7 kl., I vieta) ir Viltė Jociutė (7 kl., I vieta).

Viltė surinko daugiausiai taškų iš visų amžiaus kategorijų ir yra deleguota atstovauti mūsų rajonui respublikinėje mokinių technologijų olimpiadoje „Kūrybos virusas 2022“, kuri vyks gegužės 12–13 dienomis Zarasuose.

Technologijų mokytoja metodininkė Jadvyga Martinkienė

 
Respublikinis projektas „Išauginta Europos Sąjungoje: akvakultūra“

Paraginti pavaduotojos ugdymui Jadvygos Dapšienės, Telšių „Atžalyno“ progimnazijos 3a ir 5b klasės mokiniai dalyvauja respublikiniame projekte „Išauginta Europos Sąjungoje: akvakultūra“. Dalyvaudami projekto veikloje mokiniai susipažino su įvairiomis žuvų rūšimis, sužinojo, iš kur atsiranda žuvys ant mūsų stalo, išsiaiškino, kodėl žuvį valgyti sveika. 

3a klasės mokiniai paruošė stendą „Populiariausios akvakultūros ūkiuose auginamos žuvų rūšys“. 5b klasės mokiniai Gytis Vilkas ir Domas Žaronskis apie akvakultūrą paruošė pateiktį ir pristatė 2b, 3a ir 3b klasės mokiniams. Projekto dalyviai už nuveiktus darbus buvo apdovanoti kuprinėmis. 

3a ir 5b klasių vadovės A. Bagužienė ir D. Dacienė

 
Adoracija „24 valandos Viešpačiui“

Kovo 25 d. Telšių šv. Antano Paduviečio katedros administratorius kan. Vygintas Gudeliūnas pakvietė Katedros parapijos mokyklas dalyvauti Švč. Sakramento adoracijoje. Mūsų progimnazijos bendruomenei buvo paskirtas laikas nuo 21.00 iki 22.00 val. Į Katedrą tą valandą gausiai susirinko mūsų bendruomenės mokytojai, mokiniai ir tėveliai.

Tai buvo nuoširdi, teikianti vilties ir įkvepiančios drąsos adoracijos valanda, kada visi kartu pasimeldėme Viešpačiui, pasimeldėme už taiką pasaulyje, Ukrainos žmones, savo šeimas... Iki širdies gelmių jaudino mūsų progimnazijos mokinių (vadovė Laima Petrulaitienė) giedamos giesmės, mokinių ir mokytojų skaitomi meditacijos tekstai. Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiesiems už bendruomeniškumą, buvimą kartu maldoje. Labai ačiū pavaduotojai Virginijai, mokytojoms Danguolei, Linai, Eugenijai, Marytei, mokiniams Gabijai ir Elijui, skaičiusiems meditacijos tekstus, Bažnytinio ansamblio vadovei Laimai. Visa mūsų progimnazijos bendruomenės adoracija buvo tiesiogiai transliuojama per Marijos radiją. Džiugu, kad po adoracijos sulaukėme šiltų atsiliepimų iš dvasininkų, Marijos radijo klausytojų, mokinių tėvelių.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė

 
Teatro dienos proga – „Mažųjų mūzų“ premjera

Kovo 25 dieną „Atžalyno“ progimnazijos pradinių klasių dramos būrelio „Mažosios mūzos“ artistai pakvietė pradinukus ir Naujamiesčio skyriaus bendruomenę paminėti Tarptautinę teatro dieną. Mažieji artistai pasveikino žiūrovus  artėjančios Teatro dienos proga ir parodė vaidinimo „Daktarė Aiskauda“ (pagal K. Čiutkovskį) premjerą. Artistai sulaukė nuoširdžių žiūrovų plojimų ir saldžių dovanų.

Dramos būrelio vadovė Jūratė Petrulienė

 
Mokomės gamtoje

Kelias saulėtas pavasario dienas mes, Žarėnų skyriaus mokinukai su mokytoja Loreta Bugviliene, keliavome į gamtą rinkti klevo, ąžuolo, kaštono, eglės, pušies sėklų. Jas išlukštenome ir pasodinome klasėje. Žingsniuodami matėme senojo malūno liekanas, girdėjome Žarnelės upelio čiurlenimą, įvairių paukščių čiulbėjimą. Aplankėme žydų kapą. Vieną dieną važiavome stebėti vabalų straubliuočių ir nuostabiųjų gulbių. Laikas gamtoje praėjo smagiai ir naudingai.

Žarėnų skyriaus 3 klasės mokinys Pijus Urbonas

 
Edukacinė išvyka į Klaipėdą

Kovo 22 dieną 5b klasė, lydima klasės vadovės Dinaros Dacienės ir socialinės pedagogės Laimos Kuzmickytės, vyko į Klaipėdą. Mokiniai aplankė Mažosios Lietuvos istorijos muziejų ir susipažino su Gintaro kelio edukacine programa. Vaikai sužinojo gintaro atsiradimo istoriją, mokėsi atpažinti tikrą gintarą nuo netikro, žaidė viktoriną „Tiesa ar mitai apie gintarą?“. 

Po edukacijos programos dovanų gavo po mažą gintarą, kuris išpildys sugalvotą norą. Vėliau penktokai sportavo batutų parke, „Akropolyje“ žiūrėjo 3D filmą. Diena buvo įdomi, nuotaikinga ir kupina įspūdžių.

5b klasės vadovė Dinara Dacienė

 

Puslapis 4 iš 14

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

Nacionalinė švietimo agentūra

Reklaminis skydelis

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis