Gamtos tyrėjai lankėsi Gamtos mokykloje

Vieną rudenišką spalio 18 dienos popietę Telšių „Atžalyno“ progimnazijos pirmokai ir antrokai, lydimi savo mokytojų Aušros Gumuliauskienės ir Loretos Bugvilienės, išsiruošė į kelionę – Varnius. Daugumai vaikų tai buvo pirmą kartą lankomas Žemaitijos kraštas. Mokiniai su savo mokytojomis dalyvauja Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos Varnių regioninio parko Gamtos mokyklos ilgalaikėje akredituotoje programoje „Gamtos tyrėjai“.

Pirmiausia dalyviai apsilankė Varnių regioninio parko Lankytojų centre. Mažuosius keliautojus pasitiko Gamtos mokyklos administratorė Alma Būdvydienė. Ji supažindino su ekspozicija „Septyni keliai iš Varnių“. Vaikai sužinojo, kokios upės teka Varnių regioninio parko apylinkėse, kokie piliakalniai stūkso, klausėsi apie Žemaitijos piliakalnių karaliumi vadinamą Medvėgalį ir karalienę Šatriją. Lankytojų centro sieną puošia dviejų paukščių piešinys – tai paukščiai Baubliai. Jie yra Varnių regioninio parko simbolis. Vėliau Lankytojų centre vyko įvairios kūrybinės dalykinės veiklos. Vaikai klausėsi paukščių pamėgdžiojimų, spėliojo jų pavadinimus, statė šešių piliakalnių kubų dėlionę, žaidė interaktyviuosius žaidimus gamtos tematika. Lankytojų centro darbuotoja Monika supažindino vaikus su Raudonąja knyga. Jaunieji gamtos tyrėjai sutiko ir žemaitišką kalbą, skaitė varniškių tarme parašytą eilėraštį.

Po to keliautojus Gamtos mokyklos administratorė Alma pakvietė į Lankytojų centro prieigose įkurtą  Zuikių mokyklą. Ten vaikai spėliojo parko medžių bei jų vaisių pavadinimus, išbandė sveikatingumo takelį, su pasigardžiavimu valgė pačių surinktus sultingus obuolius.

Prisirinkę įvairių spalvingų lapų, vaikai grįžo į Gamtos mokyklą. Pasivaišinę sausainiais ir karšta arbata, vaikai atliko kūrybinius darbelius, kuriais papuošė Gamtos mokyklos erdves. Pažiūrėję video reportažus apie Lietuvoje ir pasaulyje augančius medžius, susipažinę su herbariumu, mažieji keliauninkai įveikė ir dalykines užduotis, kuriose reikėjo panaudoti video reportažuose išgirstus istorinius faktus. O kaipgi be tautosakos? Vaikai minė mįsles, porino įvairias patarles.

Susitikimas su gamta – tai ypatingas laikas. Tai mokymasis netradicinėje aplinkoje, kurioje įgyjama asmeninių, socialinių, kultūrinių, pažintinių kompetencijų.


2a klasės mokytoja Aušra Gumuliauskienė

 

DALYVAUJAME SKAITYMO ČEMPIONATE!

Iššūkį priėmė progimnazijos pradinių klasių mokiniai, tėveliai, mokytojai.

VšĮ Vaiko psichologijos centras jau trečius metus imasi iniciatyvos paskatinti pradinukus skaityti, įtraukiant pradinukus, tėvus bei mokytojus į skaitymo čempionatą.

Čempionatas vyks spalio – sausio mėnesiais. Visa, ką mokyklos bendruomenei reikės daryti – skaityti knygas ir jas registruoti internete. Vasario mėnesį organizatoriai viską suskaičiuos ir išsiųs dalyviams diplomus bei prizus.

Prie prizų fondo prisideda ir čempionatą remia leidyklos Alma Littera bei Tikra knyga, rašytojas Tomas Dirgėla, iniciatyva Vaikų žemė ir kiti. Per spalio – sausio mėnesius perskaitytas knygas tėvai, mokytojai ir vaikai už savo mokyklą registruoja https://forms.gle/pTbka3Mb6n743diB7 (nuoroda yra ir VšĮ puslapyje www.MesVaiksytei.lt Skaitymo čempionatas).

 

 

Dovana seneliams – abipusis džiaugsmas

Jau tampa tradicija, kad mokyklos „Piliečio žadintuvo“ būrelio nariai spalio mėnesį aplanko Telšių globos namuose gyvenančius senelius. Vaikai iš vakaro kepė pyragus, keksiukus, net tortą. Jiems talkino tėveliai, sesės ir kiti artimieji. Kaip niekad šiais metais senelių stalas buvo gausus skanumynų. Taip pat vaikai deklamavo, dainavo, skaitė  grožinės literatūros apsakymus. Seneliai buvo labai patenkinti. Prašė, kad vaikai aplankytų juos ir prieš Kalėdas. Vaikai pažadėjo būtinai aplankyti ir paruošti jiems muzikinę programėlę.

„Piliečio žadintuvo“ vadovė Vilma Savickienė

 

 

„eTwinning“ projektas ,,The Best ever online restaurant"

Nuo rugsėjo 1dienos progimnazijos 6-os ir 7-os klasės pradėjo įgyvendinti „eTwinning“ projektą „The Best ever online restaurant“ („Mūsų geriausias visų laikų virtualus restoranas“), kuriame be atžalyniečių dalyvauja mokytojai ir mokiniai iš Prancūzijos, Latvijos ir Moldovos. Projektas vyks visus 2023–2024 mokslo metus.

Šio europinio projekto tikslas – skatinti jaunus žmones įsitraukti į savo mitybos įpročių refleksiją ir pagalvoti apie savo, kaip vartotojo, elgesio pasekmes. COVID laikotarpiu maisto pristatymo skaičius labai išaugo visoje Europoje – pasikeitė mūsų vartojimo įpročiai. Projekto metu mokiniai kurs virtualų internetinį restoraną, galvodami apie visus aspektus: meniu (atsižvelgs į konkrečias dietas), maisto pristatymo paslaugą (kaip, kiek), išlaidas. Jie parinks receptus, paaiškins, kaip ruošti patiekalus, sugalvos reklaminę restorano kampaniją. Kiekviena šalis kurs tradicinį kalėdinį meniu, bus išleista bendra šalių patiekalų virtuali knyga. Mokiniai apmąstys savo projekto stipriąsias ir silpnąsias puses ir aptars maisto pristatymo į namus privalumus ir trūkumus.

Šiuo metu mokiniai rengia pristatymus apie mūsų progimnaziją, Telšius, mūsų šalį, tradicinį maistą, kuria projekto logotipus, iš kurių bus išrinktas kūrybiškiausias. Jau vyko mokytojų nuotoliniai susitikimai. Spalio 10 dieną džiaugėmės pirmuoju mokinių nuotoliniu susitikimu, kurio metu vaikai pasisveikino visų šalių dalyvių kalbomis, susipažino ir netgi sužaidė „Kahoot“ žaidimą, atsakinėdami į dalyvaujančių šalių pateiktus klausimus apie jų šalį, maistą, kitus įdomius faktus. Labai smagu, kad mūsų komanda buvo tarp lyderių.

Projekto iniciatorė ir vadovė anglų k. mokytoja L. Trepkevičienė

 

 

Tarptautinė mokytojų diena

Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Kasmet gražiai ji švenčiama ir mūsų progimnazijoje. Šiandien mokyklos fojė skambėjo muzika, mokytojus iš pat ryto sveikino mokiniai ir tėveliai. Per ilgąją pertrauką visi pedagogai buvo pakviesti į mokytojų kambarį pasiklausyti aštuntokų ir mokinių savivaldos pasirodymų. Ačiū mokiniams, jų klasių vadovėms ir tėveliams už parodytą dėmesį, padėkos žodžius, nuoširdžius linkėjimus ir saldžias dovanas. 

„Bendraminčiai“

 

„Bendraminčiai“ lankėsi Šatrijos Raganos dvare

Kasmetinė jaunųjų progimnazijos žurnalistų kelionė po Žemaitiją – tai atokvėpis po įtemptų darbų ruošiant pirmąjį laikraščio „Labas“ numerį, bendravimo netradicinėse aplinkose džiaugsmas, galimybė apmąstyti savo tikslus, įkvėpti gaivaus kalvotosios Žemaitijos oro. Darganotą spalio 3 dieną kelionei rinkomės Šatrijos Raganos dvarą, įsikūrusį Užventyje, Kelmės rajone. Net nesitikėjome tokio svetingo muziejaus gidės sutikimo, įdomaus jos pasakojimo apie iškilią Žemaitijos šviesuolę Mariją Pečkauskaitę-Šatrijos Raganą, jos vaikystę ir jaunystę, prabėgusią Užventyje, tolimesnį jos gyvenimą, pašvęstą neturtingiesiems. asmenybės kilnumą.

Mokiniai dalyvavo ir monotipijos edukacijoje, kurios metu šia ypatinga grafikos technika kruopščiai piešė Užvenčio dvarą ar savo sugalvotą mintį. Smagu buvo pabendrauti prie pietų stalo ar susėdus ant suolelių gražiame dvaro parke prie Ventos. Į progimnaziją parsivežėme savo dailės darbus, kuriuos panaudosime per pamokas, ir gidės kiekvienam iš mūsų padovanotus akmenukus, kurie primins, kiek gerų darbų padarome kasdien, per savaitę, per mėnesį…

„Bendraminčių“ vadovė Audra Arlauskienė

 

 

Pažinkime savo gimtąjį kraštą

Rugsėjo 29 dieną 5–8 klasių mokiniams buvo organizuota pažintinė, kultūrinė, meninė, kūrybinė, sportinė, praktinė diena „Pažinkime savo gimtąjį kraštą“. Aplankyti Sprūdės, Sklepkalnio piliakalniai, Šatrijos kalnas, pėsčiomis keliauta į Ryškėnų ir Degaičių parkus, ant Zakso kalno. Žemaitijos kaimo muziejuje dalyvauta edukacijoje „Menu mįslę keturgyslę“. Tai buvo integruoto ugdymo diena, kupina įvairiausių įspūdžių ir patirčių. Dėkojame direktoriaus pavaduotojai V. Svotienei, klasių vadovams ir mokytojams, tėveliams, organizavusiems įdomias ir naudingas veiklas.

„Bendraminčiai“

 

Turizmo diena

Pradinių klasių mokiniai su mokytojomis tęsia gražią tradiciją – minėti Pasaulinę turizmo dieną, keliaujant po gimtąjį kraštą. Šiemet aplankytas eduklacinis kaimas „Laumžirgių slėnis“, Masčio, Ilgės ir Germanto ežerai, Zakso kalnas, keliauta Jomantų miško pažintiniu taku. Mokiniai plėtojo pažintines, kultūrines, socialines, emocines ir sveikos gyvensenos kompetencijas.

„Bendraminčiai“

 

Puslapis 4 iš 6

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

Nacionalinė švietimo agentūra

Reklaminis skydelis

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis