Protmūšis „Pasaulio pasakos“

Nieko nėra įdomesnio, kaip keliauti po nepakartojamą magijos ir stebuklų pasaulį. O keliaujant sutikti batuotą katiną, Pepę Ilgakojinę ar Raudonkepuraitę...

Spalis – Tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo. Šiemet jo tema - pasaulio pasakos. Kasmetinėje viso pasaulio mokyklų bibliotekų šventėje dalyvavome ir mes, 7b klasės mokiniai. Mus bibliotekos vedėja Aušra Vaičiulienė ir lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Šliažienė pakvietė į protmūšį pasakų tema. Mums reikėjo įveikti pasakos dėlionę ir atsakyti į 15 sudėtingų klausimų. Šias užduotis greičiausiai ir taisyklingiausiai atliko „Raudonkepuraitės“ komanda (Samanta, Orinta, Bernardas, Benas ir Džiugas). Jie tapo protmūšio nugalėtojais.

Prisiminę vaikystės pasakas mes, septintokai, įsitikinome, kad jose kalbama apie daug svarbių, prasmingų dalykų, kurie mus įkvepia, pamoko ir leidžia suprasti, kokie turime būti.

7b klasės mokinė Viltė Jociutė

 

Kūrybinis užsiėmimas „Pirštinė“

Paminėdami tarptautinį mokyklų bibliotekų mėnesį, 2 b klasės mokiniai ir jų mokytoja I. Bugelienė kartu su bibliotekininke Aušra surengė kūrybinį užsiėmimą pagal ukrainiečių liaudies pasaką „Pirštinė“. Pradžioje mokiniai klausėsi bibliotekininkės skaitomos ukrainiečių liaudies pasakos „Pirštinė“. Po to surado veikėjų figūrėles, pagal siužeto eigą jas po vieną išdėliojo ant stalo. Antrą kartą skaitant pasaką, mokiniai pabandė ją suvaidinti. Atidžiai išklausę bei susipažinę su pasakos veikėjais, mokiniai grįžo į klasę. Klasėje pasidalino į tris komandas, o jose pasiskirstę veikėjais, gaminosi žvėrelių figūrėles. Vaikai, tapę mažaisiais aktoriais, repetavo komandose be mokytojų pagalbos. 

Čia išryškėjo jų gebėjimas dirbti komandoje, kūrybiškumas bei vaidybiniai gebėjimai. Po repeticijų jaunieji aktoriai pasikeisdami vaidino savo klasės draugams. Mokiniai negailėjo gausių aplodismentų. Aktoriai savo vaidinimu džiugino ir Naujamiesčio skyriaus mokinius. Šis užsiėmimas lavino mokinių vaizduotę, skatino kūrybiškumą, stiprino mažųjų pasitikėjimą savimi.

Bibliotekininkė Aušra Vaičiulienė

 

Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo

Jau penktus metus Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija kvietė minėti spalio mėnesį kartu su viso pasaulio mokyklų bibliotekomis. Šių metų tema „Pasaulio pasakos“. Sakinio pradžia „Vieną kartą...“ nukelia į stebuklingą fėjų, nykštukų, raganų, milžinų pasaulį. Visos pasaulio pasakos moko pažinti žmogiškąsias vertybes, įvairių tautų kultūrą, papročius. Todėl ir mūsų progimnazijos mokiniai skaitė, prisiminė perskaitytas pasakas, žiūrėjo animacinius filmukus ir dalyvavo protų mūšyje „Ar pažįsti stebuklingą pasakų pasaulį?“, kurį organizavo skaityklos bibliotekininkė D. Krauzienė.

Džiaugiamės, kad protmūšyje dalyvavo ne tik 1a, 2b, 3a, 5a, 5b, 6a, 6b, 7a ir 8b klasių, bet ir socialinių įgūdžių klasės mokiniai. 2b klasės mokiniai dalyvavo piešinių konkurse „Mano herojus“. Piešinių paroda papuošė skaityklos erdves. Lietuvių k. ir lit. mokytoja A. Arlauskienė 5b klasės mokinius pakvietė dalyvauti respublikiniame literatūriniame ptotmūšyje, kurį surengė Nacionalinė M. Mažvydo biblioteka. Mokiniams prisijungti į renginį nuotoliniu būdu padėjo informacinių technologijų mokytoja S. Kazokevičienė ir anglų k. mokytoja L. Trepkevičienė. Lapkričio mėnesį penktokai yra pakviesti dalyvauti literatūrinio protmūšio finale.

Skaityklos bibliotekininkė paruošė mėnesio veiklų pristatymą ir dalyvavo mokyklų bibliotekininkų pasitarime „Edukacinės aplinkos pažinimas ir jos įveiklinimas“ Telšių „Ateities“ progimnazijoje.

„Bendraminčiai“

 

Vėlinių laukimo rytmetys Ryškėnų skyriuje

Lietuvoje Vėlinės arba Ilgės švenčiamos nuo neatmenamų laikų. Dabar tai krikščioniška šventė, tačiau jos papročiai glaudžiai persipynę su pagoniškomis tradicijomis. Tikima, kad šią dieną gyvuosius aplanko mirusieji, todėl jų atminimui ir garbei degamos ant kapų žvakutės. Ši diena skatina susimąstyti ne tik apie mirusiuosius, bet ir apie savo veiklą bei tikslą Žemėje.

Spalio 29 d. rytą Ryškėnų skyriuje vyko prasmingas renginys, kurio prasmė – pagarbos puoselėjimas išėjusiems artimiesiems bei krikščioniškoms tradicijoms. Mokytojos su savo mokiniais bei darželio auklėtiniais prisiminė Vėlinių tradicijas, atlikinėjo edukacines užduotis, kūrė kūrybinius darbelius, kuriais papuošė poilsio zonos erdves.

Atžalyno progimnazijos Ryškėnų skyriaus mokytoja Aušra Gumuliauskienė

 

Pasaulinė statistikos diena

Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja 2010 m. liepos 10 d. priėmė rezoliuciją, pagal kurią spalio 20-oji paskelbta Pasauline statistikos diena. Statistikos dieną mini ir švenčia daugiau nei 100 šalių statistikos tarnybos. Ši diena skirta oficialiosios statistikos pasiekimams ir reikšmei paminėti.  

Šiemet ši diena, kaip viena iš respublikinio projekto „Visiems kitaip“ veiklų, mūsų progimnazijoje paminėta pirmą kartą. Mokytojos Rasa Žutautienė ir Vilma Savickienė vedė integruotas matematikos ir istorijos pamokas „Statistika aplink mus“ 6b ir 8b klasėms. Jų metu buvo akcentuojamos pagrindinės vertybės, kuriomis vadovaujamasi rengiant oficialiąją statistiką. Mokiniai buvo supažindinti su internetiniais šaltiniais, kuriuose yra statistikos duomenys, atliko statistinius skaičiavimus. Bibliotekininkė Dalia Krauzienė papasakojo apie surašinėtojo darbą, nes yra dalyvavusi visuotiniame gyventojų surašyme. Ji paruošė protmūšį apie surašinėtojo darbo organizavimą. Tikimės, kad šios dienos minėjimas taps tradiciniu renginiu progimnazijoje.

Matematikos mokytoja metodininkė R. Žutautienė, istorijos vyr. mokytoja V. Savickienė, bibliotekininkė D. Krauzienė
 

Lietuvių kalbos pamoka bibliotekoje

Spalio 12 dieną lietuvių kalbos pamoka „Žodynai, enciklopedijos, žinynai“ 5b klasei vyko progimnazijos bibliotekoje ir ją vedė bibliotekininkė Aušra Vaičiulienė. Iš anksto pamokai buvo paruoštos žodynų, žinynų ir enciklopedijų parodos bei praktinės užduotys. Pamokos pradžioje mokiniai klausėsi bibliotekininkės pasakojimo apie žodynų įvairovę, Didįjį lietuvių kalbos žodyną, žodynininką K. Būgą, abėcėlės svarbą, ieškant žodynuose informacijos.

Antrąją pamokos dalį vaikai pasiskirstė į grupes ir atliko užduotis: ieškojo žodžių įvairiuose tradiciniuose ir skaitmeniniuose žodynuose, domėjosi enciklopedijomis ir žinynais, lygino skirtinguose šaltiniuose pateikiamą informaciją. Dėkojame bibliotekininkei Aušrai už itin malonų bendravimą ir įdomią bei naudingą pamoką.

Lietuvių k. ir lit. mokytoja A. Arlauskienė

 

Netradicinė literatūros pamoka Žemaitės gimnazijoje

Šiemet sukako 100 metų, kai gimė poetas Vytautas Mačernis (1921–1944). Žinodami, kad jis buvo Telšių gimnazijos mokinys, mes, 7b klasės mokiniai, kartu su klasės vadove J. Šliažiene ir bibliotekos vedėja A. Vaičiuliene apsilankėme Žemaitės gimnazijoje, kurioje netradicinę literatūros pamoką mums vedė mokytoja D. Pabrėžienė.

Labai atidžiai klausėmės mokytojos pasakojimo apie V. Mačernio mokymąsi gimnazijoje 1935-1939 metais. Jos archyvuose saugomos tos klasės, kurioje mokėsi būsimasis poetas, trimestrinių pažymių knygos, padėjusios atkurti jo mokyklinį gyvenimą. Sužinojome, kad lietuvių kalba jam buvo sunkiausias mokomasis dalykas. Nors jis buvo vienas gabiausių klasės mokinių, tačiau ir jam pirmaisiais mokymosi metais nepavyko išvengti dvejetų iš lietuvių, užsienio kalbų, o vidurkis siekė 3,41 balo (iš 5). Šeštoje klasėje (antraisiais mokymosi metais) iš lietuvių kalbos jau buvo pasiekęs ketvertą. Tokį įvertinimą išlaikė ir septintoje klasėje. Tais pačiais mokslo metais jis praleido 165 pamokas, nes sirgo. Dar besimokant Sedos progimnazijoje, V. Mačerniui buvo diagnozuota džiova. Silpna sveikata jaunuoliui trukdė mokytis. Daugiau jėgų mokslams jis skyrė baigiamojoje (aštuntoje) klasėje. Tuomet labiau susikaupė, nes galvojo apie studijas universitete ir vengė pramogų, trukdžiusių mokytis. Būdamas gimnazistas, skaudžiai išgyveno D. Jackevičiūtės, savo pirmosios meilės, mirtį.

   Sužinojome, kad V. Mačernis buvo aktyvus jaunuolis: vadovavo literatams, rengė literatūros vakarus, skaitė pranešimus, dalyvavo diskusijose, literatų išvykose, su kitais gimnazistais leido mokyklos laikraštį „6 žaros“, dainavo chore, vaidino mokykliniame spektaklyje, buvo ateitininkas, publikavo savo pirmuosius kūrinius. Ypač jo kūrybą skatino literatūros mokytojas F. Kudirka, kuris įžvelgė jaunuolio talentą. Tačiau jaunasis poetas buvo savikritiškas. Jis suprato, kad reikia turtinti save, maitinti savo alkaną sielą „geriausiais žemės vaisiais – mokslu ir menu“. Todėl daug skaitė, mokėsi užsienio kalbų. Tarsi nujausdamas savo gyvenimo trapumą, labai brangino laiką, skubėjo kuo daugiau padaryti. 1939 metais, kai baigė gimnaziją, pradėjo rašyti „Vizijų“, savo geriausių kūrinių, ciklą.

Nuoširdžiai padėkoję mokytojai D. Pabrėžienei už labai įdomią pamoką, apsilankėme poeto klasėje. Grįždami senų medžių alėja, stabtelėjome ir prie jo paminklo, kad dar kartą pamąstytume apie tai, kaip mums „Šitoj mažų žmogučių žemėj“ netapti „mažiems“.

7b klasės mokinės K. Kazlauskaitė ir S. Slavinskytė

 

Disleksijos pažinimo savaitė

Kiekvienoje mokykloje yra vaikų, kuriems sunku skaityti, suvokti tekstą, kokybiškai dalyvauti pamokose. Dažnai tokie vaikai vengia mokytojų ir kitų vaikų dėmesio, būna užsidarę, tylūs, arba, atvirkščiai, tampa klasės juokdariais ir savo patiriamus sunkumus kompensuoja per aktyvumą. Tačiau juos visus jungia vienas dalykas – jiems tekstas, dažnai tampa ne draugu, o priešu.

Net 10% pasaulio gyventojų turi disleksijos sutrikimą, ne išimtis ir Lietuva. Lietuvos mokyklose mokosi virš 320 tūkst. mokinių, o tai reiškia, kad dešimtadalis jų sunkiai skaito, negeba suvokti teksto, turi didelių mokymosi sunkumų.  Liūdniausia tai, kad šis sutrikimas dažnai yra nenustatomas ir vaikai mokykloje tampa nevykėliais mokiniais, kurie sulaukia daugiausia patyčių ne tik iš mokinių, bet ir iš mokytojų. Norint atkreipti dėmesį į šią problemą, spalio mėnesio antroji savaitė (04 – 10 d.) visoje Europoje yra skelbiama, kaip Disleksijos pažinimo savaitė. Mūsų progimnazijos mokiniai ir mokytojai taip pat įsijungė į šį projektą. 5 – 8 klasių mokiniai per anglų kalbos pamokas žiūrėjo filmą „Mical”, per dailės pamoką piešė raides ir surengė parodą „Raidė, kaip išraiška”. Manau, jog mokiniams tai padėjo suprasti, kokie skirtingi ir originalūs esame ir kad skirtumai mūsų nemenkina, o priešingai – praturtina.

Specialioji pedagogė Renata Kulevičiūtė

 

Puslapis 4 iš 6

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

Nacionalinė švietimo agentūra

Reklaminis skydelis

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis