Akcija „Tapk knygnešiu,  padovanok knygą“

Kovo 16-oji Lietuvoje minima kaip KNYGNEŠIO DIENA. Šią dieną pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas, kai po 1863 metų sukilimo Rusijos imperijos valdžia uždraudė leisti ir platinti knygas lietuvių kalba.

Lietuviai šiam reikalavimui priešinosi. Lietuviškos knygos ir laikraščiai ėjo iš rankų į rankas. Milžinišką darbą atliko draudžiamų spaudinių platintojai – KNYGNEŠIAI.

Minint Knygnešio dieną, progimnazijos bibliotekininkė A. Vaičiulienė ir klasių vadovų metodinė grupė kviečia prisijungti visus bendruomenės narius ir progimnazijos bibliotekai padovanoti knygų.

 

Rekomendacijos esant Korona viruso protrūkiui Lietuvoje

Paspaudę, žemiau esančias nuorodas, galite parsisiųsti su Korona virusu susijusią medžiagą:

Rekomendacijos esant Korona viruso protrūkiui Lietuvoje

Kaip plauti rankas

Kaip sumažinti pavojų

Nuoroda į Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pateiktą informaciją čia

 

Robotikos akademija

Tik grįžus po atostogų, pradinukus pasitiko Robotikos akademija. Dalyvavome edukaciniame robotikos užsiėmime „Nuo ikro iki varlės“. 

Vaikai buvo supažindinami su varlės augimo procesu ir patys pabandė iš lego detalių konstruoti buožgalvį, jį užprogramuoti ir paleisti. Buvo smagu išgirsti, kaip robotukas-buožgalvis ne tik judėjo, bet ir skleidė garsus.

Dėkojame Robotikos akademijos mokytojoms iš Plungės už žaismingą užsiėmimą ir naujas patirtis.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Irma Klaišytė

 

Sočios Užgavėnės ir beglobiams gyvūnėliams

Per Užgavėnes septintokai progimnazijoje organizavo dosnumo akciją „Sočios Užgavėnės visiems“. Prikepę gardžių blynų ir vaflių per pertraukas mokyklos fojė juos pardavinėjo ir už gautas lėšas nupirkę beglobiams gyvūnėliams maisto apsilankė „Telšių uodegėlėje“. Mokiniai suvokė ir pajautė, kaip smagu yra dalintis.

„Bendraminčiai“

 

Dailės darbų paroda bibliotekoje

Šią ir kitą savaitę progimnazijos bibliotekoje veiks technologijų mokytojos metodininkės Jadvygos Martinkienės paruošta dailės darbų paroda. Joje eksponuojami mūsų progimnazijos mokinių –parodos-konkurso „Meškos pėdsakais Žemaitijoje“ dalyvių, ir 8a klasės mokinių grafikos darbai. Kviečiame apsilankyti!

Bibliotekininkė Aušra Vaičiulienė

 

Užgavėnės

Vasario 25 dieną progimnazijoje šurmuliavo persirengėliai – buvo švenčiamos Užgavėnės. Septintokai, t.y. „čigoniukės“ ir „žydukai“, su muzikos mokytoju Gintaru Vaitkaičiu iš pat ryto visus ateinančiuosius pasitiko smagia daina.

Pirmame aukšte „sveikinosi“ pastatyta Morė. Įvairiausių personažų buvo sulaukta ir per pamokas: persirengėliai ne tik triukšmavo, bet ir pasakojo apie šią seną lietuvių tradiciją, jos šventimą. Progimnazijos fojė vaikai organizavo blynų ir vaflių mugę ir surinktus pinigus paaukos beglobių gyvūnėlių prieglaudai. „Čigoniukės“ ir jų „kavalieriai“ su dainomis ir šokiais užsuko ir į mokytojų kambarį, kur iš rankos būrė ateitį, vaišino mokytojus lašinukais, blynais su kakava. Kad kartais žiema nesugalvotų sugrįžti, po pamokų mokyklos stadione „Morė“ buvo sudeginta.

Pradinukams Užgavėnių linksmybes organizavo mokytojos I. Bugelienė, L. Petrulaitienė ir D. Dacienė. Visi iki vieno vaikai ir jų mokytojos buvo apsirengę raganomis, velniais, gydytojais ar „čigonais“. Aktų salėje mokinukai žiūrėjo filmą apie Užgavėnes, atsakinėjo į viktorinos klausimus, dainavo ir šoko, Užgavėnių proga pasiuntė video sveikinimą aukštaičiams. Renginyje smagiai dalyvavo ir  progimnazijos viešnios, stažuotojos iš Aukštaitijos, kurios džiaugėsi taip šauniai organizuotomis Užgavėnėmis.

„Bendraminčiai“

 

Paskaitos apie rūkymo žalą

Vasario 4-tą ir 11-tą dienomis Telšių „Atžalyno“ progimnazijoje 6, 7 ir 8-tų klasių mokiniams vyko paskaitos „Rūkymas (garinimas) elektroninėmis cigaretėmis“, kurias skaitė lektorius Donatas Grigalis.

Lektorius pažymėjo, kad tokias cigaretes dažniau rūko jaunuoliai ir pasirenka dažniausiai elektronines cigaretes su nikotinu. Jas rūkant nebūna jokio nemalonaus kvapo, dūmų ar pelenų. Lektorius priminė mokiniams, kad elektroninių cigarečių sudėtyje esantis nikotinas sukelia priklausomybę. Tyrimai rodo, kad išmatuotas nikotino kiekis, esantis elektroninėje cigaretėje, dažnai nesutampa su kiekiu, nurodytu ant pakuotės (gali skirtis iki 20 procentų ir daugiau), o gaminiuose „Be nikotino“ kartais galima jo aptikti. Nikotino perdozavimas gali sukelti pykinimą, vėmimą, galvos svaigimą ar nuovargį, širdies ritmo pokyčius. Elektroninių cigarečių skysčiuose, jų garuose, kurie patenka į aplinką, yra tokių kenksmingų medžiagų, kaip nikotinas, sunkiųjų metalų dalelės ir kitų toksinų, galinčių pakenkti plaučiams. Lektorius parodė skaidres apie elektroninių cigarečių sukeltas pasekmes.
Tikiuosi, kad šios paskaitos paskatins mokinius rinktis sveiką gyvenimo būdą ir jau dabar priimti teisingus sprendimus.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Simona Zableckienė

 

Dėl Nacionalinio diktanto 2020 rašymo

Mieli „Atžalyno“ progimnazijos bendruomenės nariai!

Maloniai  kviečiame  progimnazijos  mokinius, jų tėvelius, mokytojus, darbuotojus – visus, kurie myli savo gimtąją lietuvių kalbą, 2020 m. vasario 28 d., penktadienį, 11 val. dalyvauti Nacionalinio diktanto rašyme.

Šis diktantas – ne tik puiki galimybė pasitikrinti savo žinias, bet ir paskatinimas didžiuotis unikalia lietuvių kalba, ją puoselėti ir taisyklingai rašyti.

Diktantą rašysime 114 kabinete (pirmame aukšte). Renkamės 10.50 val. Prašome atsinešti mėlynai rašantį tušinuką ar parkerį.

Būtų labai šaunu, kad bendruomenės nariai, norintys rašyti diktantą, iki vasario 27 dienos 14.00 val. apie tai praneštų lietuvių kalbos mokytojai Jūratei Šliažienei (el. p. adresu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai ). 

Lietuvių kalbos mokytojų metodinė grupė

 

Puslapis 5 iš 14

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis