Sąmoningumo didinimo savaitė BE PATYČIŲ 2022

Progimnazijoje kovo 14 – 18 dienomis vyko Sąmoningumo didinimo savaitė BE PATYČIŲ. Visą savaitę mokiniai dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose. Veiksmo savaitę pradėjome Sveikinimosi diena. Antradienį mokiniai ir mokytojai vieni kitiems sakė komplimentus. Trečiadienis buvo Šypsenos diena, būrelio „Piliečio žadintuvas“ mokiniai kiekvienam prisegė šypsenėles. Kiekviena klasė sukūrė savo klasės šūkį ir jais papuošė kabinetų duris. Klasių vadovai su savo mokiniais kalbėjo apie draugystę, vedė patyriminio ugdymo užsiėmimus įvairiomis temomis bei rinko draugiškiausią klasės mokinį. 

Per lietuvių kalbos pamokas mokiniai rašė padėkas bei atsiprašymus savo klasės draugams. Etikos ir tikybos mokytojos su mokiniais kalbėjo apie pagalbą kitam žmogui, kūrė draugystės receptus. Rusų k. ir anglų k. mokytojos skatino mokinius išversti į lietuvių kalbą gražius žodžius apie draugą, draugystę. Per dailės pamokas mokiniai piešė draugystės žiedus, o fizinio ugdymo pamokose buvo žaidžiami komandiniai žaidimai.

Savaitės organizatorė ir Vaiko gerovės komisijos nariai dėkoja visiems dalyvavusiems Sąmoningumo didinimo savaitėje BE PATYČIŲ.

Socialinė pedagogė Laima Kuzminskytė

 
Respublikinis viešojo skaitymo konkursas „Žodžiai į širdį“

Kovo 16 dieną mokykloje vyko Respublikinis specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių viešojo skaitymo konkursas „Žodžiai į širdį“, skirtas Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Renginį organizavo darni progimnazijos komanda: Renata Kulevičiūtė (spec. pedagogė), Jūratė Šiaudkulienė (logopedė), Aušra Vaičiulienė (bibliotekininkė) ir Jurgita Butkevičienė (mokytojos padėjėja). Šiame konkurse dalyvavo 55 mokiniai iš Vilniaus, Telšių, Šiaulių, Radviliškio, Panevėžio, Raseinių, Vilkaviškio, Joniškio, Kretingos, Šilutės rajonų. Juos ruošė 31 pedagogas. Vaikai tekstus skaitė gyvai bei virtualiai.  

Mokinių pasirodymus stebėjo progimnazijos direktorius K. Saplinskas, pavaduotojos ugdymui V. Svotienė ir J. Dapšienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja A. Petkuvienė bei mokyklos mokiniai. Direktorius Kęstutis Saplinskas dalyviams įteikė padėkos raštus.

Smagu, kada sėkmę patiria skirtingų gebėjimų mokiniai ir juos ugdantys mokytojai.

Bibliotekininkė Aušra Vaičiulienė

 
Lietuvių kalbos savaitė

Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos iniciatyva nuo 2016 metų kasmet Lietuvoje ir užsienyje rengiamos Lietuvių kalbos dienos. Mūsų progimnazijoje Lietuvių kalbos savaitė vyko kovo 14 – 18 dienomis.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodinė grupė šią savaitę skyrė ne tik Pranciškaus Skorinos metams, bet ir Knygnešio dienai pažymėti. Jos metu per lietuvių kalbos pamokas mokiniai buvo įtraukti į veiklas „Senieji raštai atgyja“, buvo žaidžiami įvairūs kalbiniai žaidimai. Kovo 14 dieną nuotoliniu būdu vyko „Atžalyno“ ir Mažeikių Kalnėnų progimnazijų lietuvių k. ir lit. mokytojų gerosios patirties renginys „Idėjos savarankiškai perskaitytoms knygoms pristatyti“. Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė pradinukams, Naujamiesčio skyriaus socialinių įgūdžių klasės mokiniams bei progimnazijos 5b, 7b ir 8a klasių mokiniams organizavo protmūšius, skirtus Knygnešio dienai. O kovo 17 dieną geriausieji progimnazijos 5 – 8 klasių skaitovai rinkosi į meninio skaitymo konkursą, kurio nugalėtojais tapo 5b klasės mokiniai Ema Butautaitė ir Gytis Vilkas (I vietos), 8b klasės mokinė Kornelija Noreikaitė (I vieta), 5a klasės mokinys Arijus Vaclovas Jonušas, 5b klasės mokinė Goda Ramšaitė ir 8b klasės mokinė Gabija Jonauskytė (II vietos), 5b klasės mokinė Martyna Jankauskaitė, 6b klasės mokinė Jovilė Ronkauskaitė ir 7b klasės mokinė Emilija Metrikytė (III vietos). Konkurso dalyviai ir nugalėtojai apdovanoti progimnazijos direktoriaus padėkos raštais. Džiaugiamės, kad Lietuvių kalbos savaitės renginiai mokiniams priminė rašto istoriją Lietuvoje, padėjo pajusti lietuvių kalbos unikalumą ir grožį.

Lietuvių k. ir lit. mokytojų metodinė grupė

 

5b klasė – geriausiai pamokas lankanti klasė

Progimnazijoje yra įsteigtas prizas „Geriausiai pamokas lankanti klasė“. Po I pusmečio apdovanojimas įteiktas 5b klasei. Sveikiname nugalėtojus!

 „Bendraminčių“ informacija

 

Sėkmė respublikiniame piešinių konkurse EuDaMus

Respublikiniame mokinių piešinių konkurse, skirtame Europos muzikos dienai (EuDaMus) mokykloje paminėti, progimnazijos 6b klasės mokinė Greta Mikuckytė (mokytoja L. Kaziukonė) savo amžiaus grupėje užėmė III vietą. Sveikiname Gretą ir jos mokytoją Ligitą bei linkime dar didesnės kūrybinės sėkmės!

„Bendraminčiai“

 
Šauni Mokinių savivaldaos idėja

Kovo 8-ąją mokytojas nudžiugino Mokinių savivaldos nariai, kiekvienai mokytojai padovanodami po tulpės žiedą. Mokiniai prekiavo savo darbeliais Kaziuko mugėje ir dalį pinigų skyrė nupirkti gėlėms. Dėkojame Mokinių savivaldai už šaunią iniciatyvą!

„Bendraminčiai“

 

Parama Ukrainos kovotojams

Būrelis „Piliečio žadintuvas“ vos tik sužinojęs, kad Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Tomas Lekavičius su savo komanda kviečia prisijungti teikiant pagalbą Ukrainoje kovojantiems kariams, iš karto nusprendė prisidėti ir pradėti veikti. 

1 – 8 klasių vadovų paraginti mokiniai ir jų tėveliai iš karto sureagavo į kvietimą paaukoti kariams maisto. Dovanas ruošė ir Žarėnų, Ryškėnų bei Naujamiesčio skyrių bendruomenės. Jau kitą dieną buvo surinkta neįtikėtinai daug konservų, energetinių batonėlių, riešutų, džemo. Mokiniai, padedant anglų kalbos mokytojai Kristinai Bagužienei, parašė ir laiškus anglų kalba Ukrainos kariams. Laiškai buvo įdėti į kiekvieną dėžę, kurių buvo apie 70. Tai puikus įrodymas, kad nelaimės metu mes galime susitelkti ir ištiesti pagalbos ranką tiems, kam to labai reikia. „Atžalyno“ progimnazijos mokytojai, mokiniai ir jų tėveliai – galinga jėga.

Kai parama buvo nuvežta, gavome patvirtinančią karių nuotrauką su mokinių laiškais.

„Piliečio žadintuvo“ vadovė, istorijos mokytoja Vilma Savickienė

 

Parama nuo karo kenčiantiems gyvūnėliams Ukrainoje

Būrelio „Piliečio žadintuvas“ nariai inicijavo maisto rinkimą  nuo karo kenčiantiems Ukrainos gyvūnėliams. Surinktas maistas buvo perduotas gyvūnų globos organizacijai VšĮ „Telšių uodegėlė“, kuri bendradarbiauja su organizacija „Lietuva – gyvūnams“. Ši organizacija kas savaitę surinktą maistą veža į Ukrainą.

Nuvykę į VšĮ „Telšių uodegėlė“, būrelio nariai aplankė ir ten gyvenančius šunelius. Su jais žaidė, ėjo pasivaikščioti. Visi džiaugėmės, nes daryti gerus darbus yra malonu.

„Piliečio žadintuvo“ vadovė, istorijos mokytoja Vilma Savickienė

 

Puslapis 5 iš 14

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

Nacionalinė švietimo agentūra

Reklaminis skydelis

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis