Koncertas, skirtas Motinos dienai

Balandžio 28 dieną progimnazijoje surengtas koncertas, skirtas Motinos dienai. Sveikinimo žodį gausiai susirinkusioms mamoms tarė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė. Renginį vedė ir eiles skaitė penktokai Akvilė Nekrašiūtė ir Gytis Vilkas. Mamoms dainavo ir šoko visi pradinių klasių mokiniai, kuriuos paruošė jų mokytojos. Šoko „Mados šokio“ šokėjai (vad. D. Dacienė). Skambėjo jaunučių choro „Atžalynukas“ (vad. L. Petrulaitienė) ir merginų chorinio dainavimo studijos (vad. G. Vaitkaitis) atliekamos dainos. Mamas džiugino ir solistės Skaistė Stripeikaitė (3b kl.), Gytė Vavilovaitė (4a kl.), Akvilė Nekrašiūtė (5a kl.), Mykolo Ulkštino ir Lino Ramančausko (2b kl.) duetas. 

Ukrainietė Sofiia jaudinančią dainą ukrainiečių kalba skyrė visoms Ukrainos mamoms, išgyvenančioms karo baisumus. Smagu, kad koncerte dalyvavo ar jį stebėjo greitai ir sėkmingai į progimnazijos bendruomenę įsilieję ukrainiečiai mokiniai kartu su savo šeimomis. Finalinę koncerto dainą „Vaikystė“ linguodama dainavo visa salė, o jos metu vaikai mamas apjuosė sustoję ir mojuodami gėlėmis. Renginys buvo nuoširdus, kupinas dėkingumo ir meilės.

„Bendraminčiai“

 

Nacionalinė  Lietuvos bibliotekų savaitė

Balandžio 23 – 29 dienomis buvo paskelbta Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šios savaitės tema „Tvari biblioteka“. Progimnazijos bibliotekoje vyko akcija „Skaityk, mainykis, dalinkis“. Pamokų, klasės valandėlių metu mokiniai rinkosi į biblioteką, kur keitėsi savo atsineštomis knygomis su klasės draugais ir jas skaitė. Po to dalijosi mintimis apie knygas bei jas rekomendavo perskaityti savo draugui. Šios savaitės metu įsitikinome, kokia tvari mokyklos biblioteka.

Bibliotekininkė Aušra Vaičiulienė

 

Telšių „Atžalyno“ progimnazija „Tūkstantmečio mokyklų“ (TŪM)  programoje!

Telšių „Atžalyno“ progimnazija yra atrinkta dalyvauti Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuotoje švietimo pažangos programoje „Tūkstantmečio mokyklos“ (TŪM). Šios programos pagrindinis tikslas – mažinti moksleivių pasiekimų ir jiems prieinamos ugdymo kokybės atskirtį, stiprinant mokyklas įtraukties, kultūros, STEAM ir lyderystės srityse. Balandžio 26 dieną Klaipėdoje buvo suorganizuota TŪM idėjų ir kontaktų mugė, kurioje švietimo paslaugų tiekėjai supažindino su savo siūlomomis paslaugomis. 

Kontaktų mugės metu vyko gyvi pristatymai, dirbtuvės bei veikė stendų, pokalbių erdvė. Tai buvo puiki galimybė pamatyti ir išgirsti apie šiuolaikines švietimo paslaugas, skatinančias plėtrą ir įvairovę įtraukties, STEAM, kultūrinio ugdymo ir lyderystės srityse. Kitas žingsnis bus pažangos plano rengimas, bendradarbiaujant su Telšių rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriumi bei kartu su kitomis  Telšių rajono savivaldybėje atrinktomis mokyklomis – Žemaitės gimnazija ir „Kranto“ progimnazija. Mūsų progimnazija orientuojasi į įtraukties sritį.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė

 

Respublikinė konferencija „Etnokultūra: tradicinio pasaulio suvokimas per žodį ir vaizdą“

Balandžio mėn. Mažeikių „Ventos“ progimnazijoje vykusioje respublikinėje konferencijoje „Etnokultūra: tradicinio pasaulio suvokimas per žodį ir vaizdą“ technologijų mokytoja metodininkė Jadvyga Martinkienė skaitė pranešimą „Įkvėpti gamtos“, kuriame pasidalino patirtimi, kaip į jos gyvenimą atėjo etnokultūra ir kaip su ja supažindino mokinius, bei jau ne vienerius metus drauge su jais puoselėja etnokultūrą per įvairias edukacines veiklas. 

Pranešime pristatytos edukacinės kūrybinės laboratorijos-stovyklos, per trejetą metų organizuotos Varniuose, Kražiuose ir Užventyje, kur mokiniai sekdami senosiomis liaudies tradicijomis kruopščiai ir kantriai rankomis kūrė įvairiausius daiktus, ruošė lietuviškus patiekalus, šoko tautinius šokius. Lankydamiesi „Alkos“ muziejuje vaikai susipažino su baltų simboliais. Išradingai buvo pažymėti 2019-ieji – Žemaitijos metai. Mokytoja pasidalino ir ateities planais: šiais metais edukacinė kūrybinė laboratorija įsikurs Nevarėnuose. Pristatant pranešimą mokytojai talkino 6a klasės mokinys Dovydas Stonkevičius.

Linkime šauniems etnografams ir jų mokytojai sėkmingai skleisti senąją lietuvių kultūrą, nepristingant idėjų, noro bendrauti ir bendradarbiauti, bei didžiulio kūrybos džiaugsmo!

„Bendraminčiai“

 

Mokytojai lankėsi STEAM centre

Balandžio 20 dieną progimnazijos mokytojai buvo pakviesti į STEAM atviros prieigos centrą, įsikūrusį „Džiugo“ gimnazijoje. Tai modernių technologijų centras, kuriame mokiniai pamokų metu ar po jų gali atlikti tyrimus, konstruoti, modeliuoti ir susipažinti su mokslo inovacijomis, kūrybiškai sprendžiant iškilusias problemas.

 Naujai įsikūrusį STEAM centrą pristatė vedėja Rita Vargalytė ir pakvietė mokytojus į laboratorijas ne tik teoriškai susipažinti su siūlomomis veiklomis, bet jas išmėginti ir praktiškai. Tikimės, kad užsimezgusi graži draugystė bus raktas į naujas progimnazijos mokinių patirtis, plėtojančias dalykines, asmenines ir kūrybines kompetencijas.

„Bendraminčiai“

 

Technologijų konkursas „Jaunasis meistrelis 2022“

Mažeikių Kalnėnų progimnazijoje vyko Mažeikių rajono 5–6 kl. mokinių technologijų konkursas „Jaunasis meistrelis 2022“. Iš viso konkurse dalyvavo mokiniai iš 6 mokyklų: Kalnėnų progimnazijos, Senamiesčio progimnazijos, Sodų pagrindinės mokyklos, Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos. Svečių teisėmis dalyvavo Telšių „Atžalyno“ progimnazijos mokiniai. Tai Augustas Letukas, Justas Plioplys, Goda Ramšaitė, Gabrielė Skirmantaitė iš 5b klasės, Mykolas Kimbaras iš 5a klasės, Vironika Shalin, Karina Shalin, Jogailė Lisauskytė ir Greta Martinkutė iš 6a klasės. 

Sėkmė nusišypsojo Gabrielei Skirmantaitei ir Augustui Letukui (mokytojai Jadvyga Martinkienė, Romas Enkus) – jie tapo konkurso nugalėtojais. Šie 5b klasės mokiniai apdovanoti ir nominacija už dėmesį detalėms.

Kol mokiniai atliko konkurso užduotis, mokytojai dalyvavo patyriminio mokymo(si) konferencijoje, dalijosi vertinga patirtimi. Šeštokė Greta Martinkutė perskaitė pranešimą ,,Velykinių margučių raštai ir jų marginimas vašku“ bei drauge su mokytoja Jadvyga Martinkiene vedė praktinius margučių marginimo vašku mokymus mokytojams.

Didžiuojamės šauniais konkurso dalyviais ir nugalėtojais bei jų mokytojais, linkime kuo didžiausios sėkmės ir ateityje!

„Bendraminčiai“

 

mamos

 

Sėkmė „Sidabro vainikėlio“ regioniniame ture

Kasmet liaudies dailės mylėtojus išmėginti savo gebėjimus sukviečia respublikinis konkursas „Sidabro vainikėlis“. Kovo pabaigoje Telšių kultūros centre paskelbti regioninio turo nugalėtojai. Konkurse dalyvavo 74 jaunieji kūrėjai iš Kelmės, Plungės, Mažeikių, Šiaulių ir Telšių rajonų bei Šiaulių miesto. 

Mokinių darbus vertino Lietuvos kultūros centro specialistės Asta Valiukevičienė ir Solveiga Jakučiūnaitė, etnografė Sigita Dacienė, dailininkė Aušra Misiūrienė ir dekoratorius Vygantas Daukintis. Progimnazijos būrelio „Molinukai“ (vadovė Regina Aleksandravičienė) nares jau ne pirmus metus lydi sėkmė. 9–14 m. grupėje pirmosios vietos laimėtojomis tapo Emilija Bagužaitė (12 m.) ir Vironika Shalin (13 m.)Trečiąją vietą užėmė Urtė Stanevičiūtė (11 m.). Sveikiname talentingas kūrėjas ir jų mokytoją bei linkime kuo didžiausios sėkmės finalinėje respublikinėje parodoje „Sidabro vainikėlis“, kuri vyks Zyplių dvare Šakių rajone.

„Bendraminčiai“

Dalyvių ir darbų sąrašą 2022 mokslo metų „Sidabro vainikėlio“ respublikinei parodai rasite čia

 

Puslapis 5 iš 17

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

Nacionalinė švietimo agentūra

Reklaminis skydelis

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis