Konkurso „Atžalyno“ balsas“ I turas

Jau antrus metus iš eilės „Atžalyno“ progimnazijoje direktoriaus pavaduotojos J. Dapšienės iniciatyva valstybinės Lietuvos Nepriklausomybės šventės pasitinkamos netradiciškai. Šiemet Vasario 16-osios proga organizuotas 1 – 8 klasių mokinių konkurso „Atžalyno“ balsas“ I turas.

Jame dalyvavo 36 savarankiškai pasiruošę dainorėliai, kuriuos vertino kompetentinga komisija: direktoriaus pavaduotoja J. Dapšienė, muzikos mokytojai L. Petrulaitienė ir G. Vaitkaitis, šokio mokytoja D. Dacienė ir anglų kalbos mokytoja K. Bagužienė. Šventiškai papuoštoje scenoje skambėjo dainos apie Lietuvą ir laimingą vaikystę. Išrinkti pačius geriausius nebuvo lengva, tačiau po ilgų svarstymų nugalėtojai buvo paskelbti. Jais tapo A. V. Jonušas (3a kl.), G. Vavilovaitė (2a kl.), E. Čėsnaitė (2b kl.), M. Kimbaro (3a kl.) ir E. Varpučinskaitės (2b kl.) duetas, V. Norkutė (4b kl.), S. Stripeikaitė (1b kl), R. Jankauskaitė (3b kl.), G. Trepkevičiūtė (2a kl.), E. Bagužaitė (3a kl.), A. Nekrašiūtė (3a kl.), G. Gaudutytė (2c kl.), G. Steckytė (5a kl.), S. Miniotaitė (7b kl.), A. Strazdauskaitė (7b kl.) ir L. Birkšytės (8b kl.) bei B. Sankauskaitės (8b kl.) duetas. Burtai lėmė, kuris muzikos mokytojas padės mokiniams pasiruošti konkurso finalui, vyksiančiam pasitinkant Kovo 11-ąją. Linkime nugalėtojams malonaus ir prasmingo ruošimosi bei sėkmės konkurso finale.

„Bendraminčiai“

 

Valentino diena

Vasario 14-ąją „Atžalyno“ progimnazijoje šeštokai organizavo Valentino dieną. Klasių vadovai Marytė Beinorienė ir Gintaras Vaitkaitis iš pat ryto ir per pertraukas kvietė į kavinę „Meilės simfonija“, kur buvo skaitomos A. de Sent Egziuperi „Mažojo princo“ ištraukos apie meilę, skambėjo muzika, buvo vaišinamasi saldumynais.

Po dviejų ir trijų pamokų progimnazijos fojė vyko karaokė konkursas „Dainuok, gauk ir laimėk“. Mokiniai dainavo kartu su muzikos mokytoju, gavo loterijos bilietą ir laimėjo prizą. Visą dieną progimnazijoje tvyrojo šventiška nuotaika, skambėjo dainos, netrūko šypsenų, veikė Meilės paštas.

„Bendraminčiai“

 

 

Akcija „Moku ir giedu savo Tėvynės himną“

Vasario 13 dieną per pirmą pamoką „Atžalyno“ progimnazijos „Piliečio žadintuvas“ organizavo patriotinę akciją „Moku ir giedu Tėvynės himną“. Joje dalyvavo visi progimnazijos mokiniai ir mokytojai. Klasių kolektyvai buvo apdovanoti Padėkos raštais. Ačiū istorijos mokytojai Vytautai Nekrašienei už iniciatyvą ir muzikos mokytojui Gintarui Vaitkaičiui už  pagalbą ją įgyvendinant.

„Bendraminčiai“

 

Pradinukai žiūrėjo spektaklį „Stebuklinga spanguolė“

Sausio 12 dieną „Atžalyno“ progimnazijos 2a, 3a, 3b ir 4a klasės mokiniai lankėsi Telšių Žemaitės dramos teatre, kur žiūrėjo Klaipėdos Mažojo Jaunimo teatro spektaklį „Stebuklinga spanguolė“, sukurtą pagal šviesaus atminimo rašytojos Jurgos Ivanauskaitės pasaką tuo pačiu pavadinimu.

Spektaklis apie šiuolaikinio miesto vaiko Algiuko, netikinčio stebuklais, kelionę klaidžiais gamtos sargų – Vuoklių – pilies koridoriais, kurie saugo gamtos karalienės paslaptį. Spektaklio režisieriui Tomui Sipavičiui, pasitelkus medijos vaizdus, puikiai pavyko įtikinti jaunuosius žiūrovus, kad žmogus nėra blogas, tik prisigalvojo daug sau patogių dalykų ir tapo labai nerūpestingas.

Ačiū pradinių klasių mokytojoms ir tėveliams, suteikusiems vaikams galimybę mokytis kitaip – per meną.

„Bendraminčiai“

 

 

Stažuotė Druskininkų „Ryto” gimnazijoje

Nacionalinė švietimo agentūra, įgyvendindama projektą ,,Bendrojo ugdymo mokytojų bendrųjų ir dalykinių kompetencijų tobulinimas“, 2020 m. sausio 13 - 17 d. organizavo stažuotę „Dalykų integracija ir išorinių edukacinių aplinkų panaudojimas užsienio kalbų ir technologijų pamokose“, kuri vyko Druskininkų „Ryto” gimnazijoje. Stažuotės Lietuvoje tikslas – suteikti galimybę patyrusiems mokytojams dalintis praktine darbo patirtimi su kitų mokyklų mokytojais.

Stažuotėje dalyvavau aš, Kristina Bagužienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė iš Telšių „Atžalyno” progimnazijos, taip pat anglų kalbos mokytoja iš Prienų gimnazijos ir du technologijų mokytojai iš Vilniaus „Pilaitės” progimnazijos. Stebėjau anglų, rusų, ispanų ir vokiečių kalbų pamokas. Po stebėtų pamokų vyko refleksijos, dalijimasis tarptautinės veiklos patirtimi, stažuotojų tikslų ir lūkesčių, stažuotės programos aptarimas. Diskutavome apie šiuolaikinės pamokos struktūrą, aptarėme pamokų planavimą ir organizavimą.

Vieną iš penkių stažuotės dienų vyko dalijimasis gerąja patirtimi – išklausėme pranešimą „Dalykų integracija ir išorinių edukacinių aplinkų panaudojimas užsienio kalbų ir technologijų pamokose“, kurį skaitė Druskininkų „Ryto“ gimnazijos stažuotės organizatoriai. Susitikime su gimnazijos administracija pristatėme vieni kitiems savo miestą, ugdymo įstaigą. Susipažinome su gimnazijos išorinėmis ir vidinėmis erdvėmis, dalykų kabinetais. Buvo suorganizuotas abipusiai naudingas susitikimas su mokytojais, taip pat – pažintinė ekskursija po Druskininkų senamiestį.

Buvo įdomu ir naudinga pasidalinti profesine patirtimi, pažvelgti iš šalies į kolegų vedamas pamokas, jų naudojamą mokymo metodiką, būdus pamokos temai pateikti, kad lengviau būtų ją išmokti mokiniams.

Susitikimas buvo šiltas ir nuoširdus, nes „Ryto“ gimnazijos bendruomenės kolektyvas geranoriškai dalijosi patirtimi. Mano nuomone, stažuotės yra labai svarbios dalyviams, nes jos leidžia patirti naujus iššūkius, skatina dirbti motyvuotai ir šiuolaikiškai.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Kristina Bagužienė

 

Sėkmė tarptautiniame konkurse „Olimpis 2019 – Rudens sesija“

Lapkričio mėnesį 38 „Atžalyno“ progimnazijos mokiniai nuotoliniu būdu dalyvavo tarptautiniame edukaciniame konkurse „Olimpis 2019 – Rudens sesija“. 

Vaikai registravosi ir atliko lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos, matematikos, pasaulio pažinimo ir biologijos, informacinių technologijų, istorijos, geografijos, fizikos ar chemijos užduotis. Visi konkurso dalyviai gavo padėkos raštus ir tušinukus. 16 mokinių yra apdovanoti medaliais, 120 – diplomais. Sveikiname nugalėtojus ir raginame dalyvauti „Olimpis 2020 – Pavasario sesijoje“, kuri įvyks kovo mėnesį.

                                                                                                                       „Bendraminčiai“

 

 

Ketvirtokų projektas „Drugelių metamorfozė“

Žinios, įgytos per praktines veiklas, atliekant stebėjimus ir eksperimentus – galimybė mokytis kitaip. Šiemet progimnazijos ketvirtokai dalyvavo projekte „Drugelių metamorfozė“.

Mokiniai išsikėlė hipotezę: ar nenatūralioje aplinkoje galima drugelių metamorfozė? Vaikai su mokytojomis Irma Klaišyte ir Irena Bugeliene įsigijo tropinių drugelių vikšrų. Apgyvendino juos tinkliniame narvelyje. Vikšrai nepanašūs į mūsiškius. Jie stambūs, didžiuliai, apie 10 – 12 cm ilgio ir 2 cm pločio, nemaža galva, kūnelis minkštas ir švelnus, tarsi padengtas pūkučiais. Minta kanų lapais, labai ėdrūs. Tuštinasi tarsi pipirais, gyvena apie dvi – tris savaites.Prieš virsmą lėliukė nustoja ėsti, susitraukia, kūnelis tampa šiurkštus, ieško vietos, kur galėtų pasikabinti žemyn galva. Šitaip tūno kelias paras, numeta galvą ir virsta lėliuke. Po trijų – keturių savaičių išsirita drugys. Jo maisto racionas kitoks: apelsinai, mandarinai, bananai. Atsigeria nuo drėgnos kempinėlės. Vaikai džiaugėsi drugelių draugyste. Rūpinosi, maitino, netgi davė vardus. Taigi, hipotezė pasitvirtino. Dabar ketvirtokai tikrai žino, kad metamorfozė tai vystymosi etapas, kai organizmas kardinaliai pakeičia savo formą, gyvenimo būdą ir maitinimąsį. Vaikai įsitikino, kad nenatūralioje aplinkoje šį virsmą taip pat galima stebėti. Pamoka išmokta.

Mokytoja metodininkė Irma Klaišytė

 

Projekto koordinatorių susitikimas

Pirmą vasario savaitę įvyko  Erasmus+ projekto „Little gizes to great artwork“ koordinatorių iš Ispanijos, Latvijos ir mūsų progimnazijos susitikimas Belgijoje, de Escole fondamentale autonome LA CROIX-Scaile de Gedinne pradinėje mokykloje.

Susitikimas vyko dvi dienas. Per jas aptartas projekto vykdymo planas, suderintos mokinių susitikimų datos, mokinių veiklos, gyvenimo sąlygos per susitikimą Belgijoje. Atvykę mokiniai gyvens vietinių mokinių tėvų šeimose po du atvykusiuosius.

Mokinių ir mokytojų susitikimai vyks:

  1. Belgijoje 2020 m. gegužės 11 – 15 dienomis.
  2. Lietuvoje 2020 m. spalio 5 – 10 dienomis.
  3. Latvijoje 2021 m. sausio 25 – 30 dienomis.
  4. Ispanijoje 2021 m. balandžio 19  – 24 dienomis.

Antros dienos popietę mokykloje apsilankė p. Perazze, dviejų apskričių mokyklų kuratorius iš Briuselio. Jis buvo supažindintas su projektu, jo veiklomis, viešinimu. Svečias papasakojo apie mokyklas Belgijoje. Jos yra priešmokyklinio, pradinio ir aukštesniojo ugdymo. 50% yra katalikiškos mokyklos, 40% miesto ir 10% savarankiškų mokyklų. Tokio tipo mokykloje mes ir lankėmės. Joje mokyklos direktorius valdo lėšas: moka atlyginimus, perka mokyklai reikalingas priemones ir daiktus. Miesto tipo mokyklas valdo miesto meras. Visas jas finansuoja vyriausybė. P. Perazze pakvietė apsilankyti jo biure Briuselyje per mokinių susitikimą Belgijoje.

Projekto koordinatorė progimnazijoje D. Raudienė

 

Puslapis 6 iš 14

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis