Projekto koordinatorių susitikimas

Pirmą vasario savaitę įvyko  Erasmus+ projekto „Little gizes to great artwork“ koordinatorių iš Ispanijos, Latvijos ir mūsų progimnazijos susitikimas Belgijoje, de Escole fondamentale autonome LA CROIX-Scaile de Gedinne pradinėje mokykloje.

Susitikimas vyko dvi dienas. Per jas aptartas projekto vykdymo planas, suderintos mokinių susitikimų datos, mokinių veiklos, gyvenimo sąlygos per susitikimą Belgijoje. Atvykę mokiniai gyvens vietinių mokinių tėvų šeimose po du atvykusiuosius.

Mokinių ir mokytojų susitikimai vyks:

  1. Belgijoje 2020 m. gegužės 11 – 15 dienomis.
  2. Lietuvoje 2020 m. spalio 5 – 10 dienomis.
  3. Latvijoje 2021 m. sausio 25 – 30 dienomis.
  4. Ispanijoje 2021 m. balandžio 19  – 24 dienomis.

Antros dienos popietę mokykloje apsilankė p. Perazze, dviejų apskričių mokyklų kuratorius iš Briuselio. Jis buvo supažindintas su projektu, jo veiklomis, viešinimu. Svečias papasakojo apie mokyklas Belgijoje. Jos yra priešmokyklinio, pradinio ir aukštesniojo ugdymo. 50% yra katalikiškos mokyklos, 40% miesto ir 10% savarankiškų mokyklų. Tokio tipo mokykloje mes ir lankėmės. Joje mokyklos direktorius valdo lėšas: moka atlyginimus, perka mokyklai reikalingas priemones ir daiktus. Miesto tipo mokyklas valdo miesto meras. Visas jas finansuoja vyriausybė. P. Perazze pakvietė apsilankyti jo biure Briuselyje per mokinių susitikimą Belgijoje.

Projekto koordinatorė progimnazijoje D. Raudienė

 

Progimnazijoje svečiavosi Telšių jaunimo centro atstovai

Sausio 29 dieną „Atžalyno“ progimnazijoje svečiavosi Telšių jaunimo centro darbuotoja ir šiuo metu Telšiuose savanoriaujantys jaunuoliai iš Sakartvelo ir Turkijos.

Susitikime dalyvavo progimnazijos aštuntokai. Jie susipažino su Telšių jaunimo centro veiklomis, klausėsi pasakojimo apie jaunimo patirtinio mokymo centrą Džiuginėnuose. Mokiniai buvo pakviesti atvykti į jaunimo centrą ir dalyvauti neįpareigojančiuose pasibuvimuose, pokalbiuose su centro darbuotojais ir bendraamžiais, kartu vykti į keliones ir žygius ar įgyvendinti savo pačių sumanytas idėjas ir veiklas. Džiugu, kad Telšiuose jaunimu yra rūpinamasi, stengiamasi, kad jis būtų aktyvus ir bendraujantis.

Akvilė Sukauskaitė, 8b klasės mokinė

 

Telšių rajono mokinių meninio skaitymo konkursas

Sausio 30 dieną Žemaičių muziejuje „Alka” vyko Telšių rajono mokinių meninio skaitymo konkursas. Jo tikslas – skatinti mokinius plačiau domėtis literatūra, ugdyti mokinių kūrybiškumą, originalumą, puoselėti meninio žodžio suvokimą.

Konkurse dalyvavo trys mūsų progimnazijos mokinės. Tai 5b klasės mokinė Sofija Slavinskytė ir aštuntokės Julija Mažonaitė bei Brigita Sankauskaitė. Jas konkursui ruošė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūratė Šliažienė.

Konkurso rezultatai 5 – 8 klasių mokinių grupėje puikūs: penktokė Sofija Slavinskytė užėmė 3-ąją, o 8a klasės mokinė Julija Mažonaitė iškovojo 1-ąją vietą. Ši mokinė vyks 2020 m. kovo 7 d. į Žemaitijos regiono etapą, kuriame atstovaus Telšių rajono mokiniams.

Džiugu, kad mūsų progimnaziją ir Telšius garsina tokios šaunios skaitovės!

Lietuvių k. ir lit. mokytojų metodinė grupė

 

Akcija „Mes prisimename“

Sausio 27 dieną paminėta Holokausto aukų atminimo diena. Ji šiemet buvo siejama su 75-osiomis Aušvico (Osvencimo) mirties stovyklos išvadavimo metinėmis.

Suvokdamos holokausto – tragiško Lietuvos istorijos etapo – reikšmę, siekdamos pagerbti aukų atminimą ir ugdyti mūsų ir užsienio visuomenę, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir Telšių rajono savivaldybė pakvietė dalyvauti Pasaulio žydų kongreso inicijuotoje pasaulinėje akcijoje „Mes prisimename“ („We remember“). Akcijos dalyviai sausio 27 dieną žydų žudynių ir užkasimo vietose aukų atminimui uždegė žvakutes ar pagal žydų tradicijas padėjo akmenį ir nusifotografavo su užrašu „Mes prisimename“ arba angliškai „We remember“. „Atžalyno“ progimnazijos šauliai holokausto aukas pagerbė prie Telšių rajono Rainių kančios memorialo.

Daugiau apie akciją: https://weremember.worldjewishcongress.org/…

Šaulių būrelio vadovė Asta Daukantienė

 

Sveikatos stiprinimo diena

Kiekvienais metais, pasibaigus I pusmečiui, „Atžalyno“ progimnazijoje vyksta Sveikatos stiprinimo diena. Ją organizuoja fizinio ugdymo mokytoja Loreta Jankauskienė, klasių vadovai ir dalykų mokytojai.

Tądien sporto salėje vyko konkursas „Taiklioji ranka“, jogos užsiėmimas (vedė jogos instruktorė Ž. Staponkienė) ir karatė užsiėmimas, kurį vedė Telšių sporto ir rekreacijos centro treneris A. Šiuša. Penktų klasių mokiniai kartu su klasių vadovėmis Kristina Bagužiene ir Jūrate Šliažiene bei mokytoja Sonata Kazokevičiene stiprinti sveikatą nutarė Šiauliuose batutų parke, 6a klasės mokiniai, vadovaujami Gintaro Vaitkaičio, lankėsi Klaipėdos SKY PARKe, 6b klasės mokiniai su klasės vadove Maryte Beinoriene vyko į Telšių miesto sporto klubą „Vitaminas“, o 8b klasės mokiniai su klasės vadove Vytauta Nekrašiene į boulingo klubą „Portas“ Plungėje. Pailsėję, aktyviai pasportavę ir pasisėmę naujos energijos mokiniai pradėjo naują mokymosi etapą – II pusmetį.

„Bendraminčiai“

 

Pradinių klasių diena be pamokų „Sportas ir žaidimai“

Sausio 24 dieną progimnazijoje buvo organizuota pradinių klasių diena be pamokų „Sportas ir žaidimai“. 8 valandą pradinių klasių mokytojos ir 6b klasės mokinės Gabija Jonauskytė, Kornelija Noreikaitė ir Kornelija Niuniavaitė aktų salėje vedė smagius linijinius šokius. 

Po to mokiniai rinkosi į klases, kur žaidė savo atsineštus stalo žaidimus. Prieš tai kiekvienas mokinys pristatė savo žaidimą, supažindino draugus su jo taisyklėmis. Vaikams tai buvo nauja patirtis. Užsiėmimai vyko ir sporto salėje. Mokiniai rungtyniavo draugiškose kvadrato varžybose, įvairiose estafetėse. 1 – 2 klasių mokiniai išmoko po vieną liaudies žaidimą, užrašė to žaidimo taisykles ir jas iliustravo. Po renginio pradinių klasių mokytojos su mokiniais aptarė veiklas, dalijosi įspūdžiais, džiaugėsi pasiekimais.

„Bendraminčiai“

 

Dainų dainelė 2020

Sausio 15 dieną Rietavo kultūros centre vyko „Dainų dainelės 2020“ zoninis konkursas, kuriame dalyvavo „Atžalyno“ progimnazijos solistė Gytė Vavilovaitė (2 kl.), duetas Elija Varpučinskaitė (2 kl.) ir Mykolas Kimbaras (3 kl.), solistė Brigita Sankauskaitė (8 kl.). 

Labai džiaugiuosi puikiais savo mokinių pasirodymais, linkiu sėkmės tolimesniuose konkursuose.

Muzikos mokytoja metodininkė Laima Petrulaitienė

 

Rajoninė matematikos olimpiada

Sausio 17 dieną Telšių „Kranto“ progimnazijoje vyko rajoninė matematikos olimpiada. Joje dalyvavo 22 mūsų progimnazijos 5 – 8 klasių mokiniai.

Geriausiai sekėsi Matui Navikui (5b kl.), kuris tarp rajono penktokų užėmė I vietą. Jo matematikos mokytoja Angelina Streckienė. II vietą rajone užėmė Karolis Pocius (8a kl.). Karolį moko matematikos mokytoja Virginija Svotienė.

Džiaugiamės šauniais matematikais ir jų mokytojais, garsinančiais „Atžalyno“ progimnaziją.

„Bendraminčiai“

 

Puslapis 7 iš 14

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis