Adventas – laikas pabūti kartu

Krikščioniškasis pasaulis, laukdamas Išganytojo atėjimo, maždaug mėnesį iki šv. Kalėdų tarsi nuščiūva. Adventu vadinamas laikotarpis skirtas pabendrauti su artimaisiais, su visais susitaikyti, susikaupti, skleisti ramybę ir gerumą.

Progimnazijoje šiam laikotarpiui kasmet pradedama ruoštis iš anksto. Jau tapo tradicija pasipuošti mokyklos erdves kartu nusipintais Advento vainikais, suburiančiais bendruomenę draugėn. Pati gražiausia vainikų kompozicija puošia progimnazijos fojė, kurioje kiekvieną Advento pirmadienį rinkosi vis kitos klasės paklausyti pasakojimų apie keturių savaičių simbolines reikšmes krikščionybėje, pagiedoti giesmelių. Direktoriaus pavaduotoja J. Dapšienė palydėdavo mokinius gražiais palinkėjimais. Direktorius K. Saplinskas uždegdavo vis kitą adventinę žvakę. Į pamokas eidavome susikaupę ir šiek tiek geresni.

Direktoriaus pavaduotoja J. Dapšienė kiekvieną pirmadienį kvietė ir mokytojus burtis mokytojų kambaryje šiltam pabendravimui. Administracijos suorganizuotą rytmetį tęsė Mokytojų metodinė taryba, pradinių klasių mokytojos ir teatro studija „Einu su Kristumi“, vadovaujama tikybos mokytojos M. Beinorienės. Šiltais pasibuvimais prasidėdavusios savaitės primindavo, kaip svarbu pajausti šalia esantį, padėkoti Aukščiausiajam už galimybę kiekvieną rytą džiugiai pasitikti prasidedančius dienos darbus.

„Bendraminčiai“

 

Kalėdiniai skaitymai

Šiuo gražiu prieššventiniu metu, gruodžio 13 – 17 dienomis, progimnazijoje vyko kalėdiniai skaitymai. Pradinių klasių mokiniams pasakas ir istorijas skaitė mokytojai, bibliotekininkė, patys mokiniai. Pasakas skaitėme bibliotekoje, klasėse, netradicinėse erdvėse. Po to mokiniai ant žaisliuko formos popieriaus lapo piešė skaitytos pasakos herojus. Šiais sukurtas žaisliukais papuošė progimnazijos biblioteką.

Logopedinių pratybų metu mokiniai kartu su logopede Jūrate žiūrėjo pasaką, o po to atlikinėjo užduotis. Spec. pedagogė Renata užsiėmimų metu incenizavo pasakas.

Skaitėme balsu, kalbėjomės, inscenizavome ir skatinome mokinius dažniau paimti į rankas knygą, patiems paskaityti ir taip pajusti aplink tvyrančią stebuklingą Kalėdų dvasią. Išminties lobiai neperkami – jie ugdomi su meile ir knyga.

Bibliotekininkė Aušra Vaičiulienė

 

Respublikinė muzikos ir šokio pamoka 1a klasėje

Gruodžio 14 dieną progimnazijos aktų salėje vyko atvira respublikos mokytojams integruota muzikos ir šokio pamoka 1a klasei „Orkestras“. Ją vedė muzikos mokytoja metodininkė L. Petrulaitienė ir šokio mokytoja metodininkė D. Dacienė. 

Mokiniai pamokos pradžioje dainuodami ir šokio žingsneliais pasisveikino su pamoką stebinčiais rajono muzikos ir šokio mokytojais, Telšių mokytojų švietimo centro specialiste A. Kleiviene ir progimnazijos direktoriaus pavaduotoja J. Dapšiene. Ekrane buvo stebimos skaidrės su pamokos tema ir uždaviniu. Žaisdami mokiniai turėjo sudėlioti muzikos instrumentą ir pasakyti jo pavadinimą. Vėliau kartu su šokio mokytoja Dinara reikėjo instrumentus pavaizduoti šokio judesiais. Vaikai šoko, vaizduodami būgną, gitarą, dūde-

lę, arfą, trimitą ir smuiką. Pamokos gale pirmokai žaismingai įsivertino žaliais arba geltonais

žaisliukais papuošdami kalėdinę eglutę ir po ja kiekvienas rado siurprizą – ženkliuką su šypsenėle už gerą ir gražų darbą. Vaikus lydėjo sėkmė, nes jie sužinojo, kas sudaro orkestrą, atpažino 6 muzikos instrumentus ir kūrybiškai atkartojo jais grojančių muzikantų judesius, patys pabuvo orkestro dalyviais. Iš pamokos buvo išsinešta nauja pažinimo patirtis, gebėjimai ir gera nuotaika.

„Bendraminčiai“

 

padeka.jpg

 

Dovana gimtajam miestui

„Atžalyno“ šaulių būrelio nariai didžiuojasi savo gimtuoju miestu Telšiais ir nori, kad Telšių miesto vardą žinotų ne tik Lietuva. Todėl mokiniai su didžiuliu noru prisijungė prie akcijos Telšius paversti tūkstančių meškų miestu!

Žemaitijos turizmo informacijos centras steigia meškučių muziejų, todėl laukia meškinų, meškų, meškučių ir lokių. Šauliukai muziejui dovanojo savo mėgstamus pliušinius meškučius, meškiuką smilkalams, suvenyrinius meškiukus.

„Atžalyno“ šaulių būrelio vadovė A. Daukantienė

 

Respublikinis konkursas „Žiemos fantazija 2021“

Visi informacinių technologijų mylėtojai, besidomintys kompiuterine grafika, animacija ar multimedijos technologijomis, bei šiaip kūrybingi smalsuoliai VšĮ Nataljos Kazakovos kompiuterių mokyklos buvo kviečiami pasitelkti vaizduotę ir pasirinkta kompiuterine technika perteikti žiemišką idėją – sukurti skaitmeninį atviruką.
Šiuo kvietimu pasinaudojo ir atvirukus piešė net 36 progimnazijos  5 – 6 klasių mokiniai. Geriausiai buvo įvertintas Gretos Zdramytės atvirukas „Šalčio dukra“. Ji buvo pripažinta nugalėtoja 5 – 6 klasių mokinių atvirukų kategorijoje (http://kaledos.nkkm.lt/index.php/nugaletojai) Greta apdovanota konkurso rėmėjo „Audioteka“ įsteigtu skaitmeniniu prizu. Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti Nataljos Kazakovos kompiuterių mokyklos padėkomis.

Informacinių technologijų mokytoja Sonata Kazokevičienė

 

Informatikos konkursas „Bebras“

2021 m. lapkričio 15 d. – gruodžio 10 d. Lietuvoje įvyko 18-asis mokinių informatikos ir informatinio mąstymo konkursas „Bebras“. Pradinių klasių mokiniai atliko 15 užduočių ir galėjo surinki 180 taškų, o 5–8 klasių mokiniai atliko 18 užduočių ir galėjo surinkti 216 taškų.

Šiame konkurse dalyvavo net 225 mūsų progimnazijos mokiniai.

Į geriausiųjų 50-tuką pateko Arijus Vaclovas Jonušas (5a kl.). Jis Lietuvoje užėmė 26 vietą.

Rajono mastu 1-ąją vietą užėmė Gabija Urbonaitė (3b kl), surinkusi 112 taškų. Į geriausiųjų dešimtuką rajone pateko Vykintas Drimba (3b kl., 96 taškai), Gabrielius Savickis (3b kl., 92 taškai), Rokas Grikšas (3b kl., 83 taškai), Gabija Gaudutytė (4c kl., 118 taškų), Eglė Smilgevičiūtė (4b kl., 116 taškų), Arijus Vaclovas Jonušas (5a kl., 194 taškai), Emilė Bagužaitė (5a kl., 144 taškai), Akvilė Nekrašiūtė (5a kl., 120 taškų), Gytis Vilkas (5b kl., 117 taškų), Eglė Drobavičiūtė (5a kl., 116 taškų), Greta Zdramytė (6a kl., 168 taškai), Gabija Zykaitė (6b kl., 148 taškai), Viltė Jociutė (7b kl., 136 taškai).

Informacinių technologijų mokytoja Sonata Kazokevičienė

 

Integruota tikybos ir muzikos pamoka

Artėjant Šv. Kalėdoms tikybos mokytoja metodininkė Jadvyga Dapšienė ir muzikos mokytoja metodininkė Laima Petrulaitienė vedė integruotą pamoką „Angelai mūsų gyvenime“ 3a ir 3 b klasėse. Pamokai vesti buvo pasirinkta netradicinė ugdymosi aplinka – kalėdiškai papuošta aktų salė. 

Mokiniai giedojo Šv. Kalėdų giesmeles, perskaitė istoriją apie angelus, prisiminė, kas yra angelai, ką jie veikia, kur gyvena ir pan. Pamokos pabaigoje parašė 2 – 3 dalykus, už ką norėtų padėkoti savo Angelui Sargui. O kokios Kalėdos be gerų darbų?! Kiekvienas mokinys sugalvojo ir parašė po vieną gerą pasiryžimą, kad Šv. Kalėdos būtų džiugios. Mokytojos pasidžiaugė nuoširdžiu mokinių darbu, palinkėjo Angelo Sargo globos ir dieviškos šviesos kiekvienuose namuose. Pamoka buvo  įvertinta padėka-dovanėle – „Jėzaus gimimo“ paveikslėliu.

„Bendraminčiai“

 

Puslapis 9 iš 14

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

Nacionalinė švietimo agentūra

Reklaminis skydelis

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis