Šiaurės šalių literatūros savaitė

Lapkričio 11 – 15 dienomis mūsų progimnazija dalyvavo Šiaurės šalių literatūros savaitėje.

Kasmet daugiau kaip 2000 mokyklų ir bibliotekų sutartą dieną tą pačią valandą vyksta Šiaurės šalių knygų skaitymai. Kai mus gaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome – tokia yra du dešimtmečius gyvuojanti Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja.

Šių metų tema – šventės siekia pabrėžti bendrystę ir solidarumą. Skaitymams buvo pasiūlytas A. Lindgren  knygos „Pepė Ilgakojinė“ skyrius „Pepė švenčia gimtadienį“. Todėl kiekvieną savaitės dieną visų pradinių klasių, penktų ir 6b klasės mokiniai garsiai skaitė nuotaikingą tekstą. Po to vaikai žiūrėjo animacinį filmuką apie Pepę Ilgakojinę. Refleksijos metu buvo kalbama apie kiekvieno mokinio savijautą, skaitymo patirtį, apie būtinybę skaityti. Visa tai vaikams labai patiko.

Šiaurės šalių literatūros savaitė baigėsi, bet liko įspūdžiai, patirti skaitant kartu su klasės draugais, ir džiugios, smalsios akys, ieškančios tarp daugybės knygų savo knygos, su kuria kartu galima patirti nuostabių nuotykių, aplankyti įdomias šalis, o svarbiausia atrasti save.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 

Paminėta Tarptautinė tolerancijos diena

Dažnai mes vengiame kitokių žmonių ne todėl, kad esame netolerantiški ar iš prigimties linkę į diskriminaciją, o todėl, kad nežinome KAIP ELGTIS. Apie tai ir buvo kalbama minint Tarptautinę tolerancijos dieną, kuri Telšių „Atžalyno“ progimnazijos ir Ryškėnų skyriaus pradinukams buvo organizuota lapkričio 15 dieną. 

Šiais metais Tarptautinės tolerancijos dienos simbolis tolerancijos Švyturys. Jį vaikai piešė pirmos pamokos metu. Po to visi pradinukai rinkosi į aktų salę, kur sužinojo apie tokius vaikus, kurių pasaulis yra tyla. Tai vaikai, turintys klausos negalią. Renginyje mokiniai susipažino su pirštų abėcėle, kai kuriais gestais, kuriuos vartoja negirdintys vaikai, išmoko gestų kalba pasisveikinti ir pasakyti ačiū. Vaikams buvo įdomu stebėti, kaip į gestų kalbą verčiamos dainos ir eilėraščiai. Vėliau mokiniai žiūrėjo filmukus tolerancijos tema. Paskutinis renginio  akcentas buvo progimnazijos fojė, kai mokiniai su savo pieštais švyturiais susirinko bendrai nuotraukai. Tikimės, kad po renginio vaikai išsinešė  naujas patirtis, suvokę, kad visi esame skirtingi ir kitokie. 

2c klasės mokytoja G. Jonikienė, logopedė J. Šiaudkulienė ir spec. pedagogė R. Kulevičiūtė
 

Šventojo Martyno diena

Lapkričio 11-oji – Šventojo Martyno vardo diena. Etnografams ši diena žinoma labiau kaip paskutinė didesnė rudens šventė. Ši diena skirta IV a. vyskupui Martynui prisiminti. Visai neatsitiktinai 1483 m. lapkričio 10 d. Vokietijoje gimęs Bažnyčios reformatorius Martynas Liuteris gavo šio šventojo vardą.
Tądien progimnazijos skaitykloje penktokai susipažino su Šventojo Martyno diena ir savo žinias patikrino protų mūšyje. Laimėjusieji buvo apdovanoti dešimtukais. Renginio metu buvo žaidžiami senoviniai piemenų žaidimai. Buvo linksma.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 

Pirmokai – jauniausi skaitytojai

Progimnazijos bibliotekoje vyko renginys, kurio metu mūsų progimnazijos pirmokai tapo oficialiais bibliotekos skaitytojais. 4b klasės savanorės Andrėja Navickaitė ir Gabija Zykaitė supažindino su pagrindinėmis elgesio su knyga taisyklėmis: kokia tvarka sudėtos knygos, kur ir kaip jas surasti, kaip jas taisyklingai vartyti.

Po to jaunieji skaitytojai buvo pakviesti apžiūrėti bibliotekos. Gavę „Skaitytojo pažymėjimus“ ir pasirinkę knygelių bei pasižadėję laikytis bibliotekos taisyklių, mylėti ir saugoti knygelės, jas į biblioteką grąžinti švarias ir nesuplėšytas visi išskubėjo į klases.

Bibliotekininkė A. Vaičiulienė

 

Didysis knygų pristatymo konkursas

Spalio 24 dieną Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje įvyko atrankinis „Didžiojo knygų pristatymo konkurso“ turas. Šiuo konkursu siekiama populiarinti kokybišką bei vertingą lietuvių ir užsienio šalių literatūrą vaikams, skatinti mokinių kūrybiškumą, ugdyti gebėjimą kritiškai vertinti ir atsirinkti knygas.

Šiame konkurse dalyvavo būrys mūsų progimnazijos pradinių klasių mokinių. Tai Akvilė Nekrašiūtė (3a kl.), Dovydas Stonkevičius (4a kl.), Aristėja Kurilavičiūtė (4a kl.), Gabija Daunytė (4a kl.), Vita Norkutė (4b kl.), Paulina Viršilaitė (4b kl.), Gabija Zykaitė (4b kl.) Juos ruošė mokytojos Irma Klaišytė, Irena Bugelienė ir Vilma Nekrašienė.

I–IV klasių mokinių grupėje Aristėja Kurilavičiūtė laimėjo nominaciją „Elegantiškiausias knygos pristatymas“ ir gavo dovanų knygą. Kiti šaunieji knygų pristatytojai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžiomis dovanėlėmis. Džiugu, kad juos dalyvauti šiame konkurse paskatino bibliotekininkė Aušra Vaičiulienė.

Šio konkurso V-VIII klasių mokinių grupėje dalyvavo ir mūsų progimnazijos aštuntokė Brigita Sankauskaitė, kuri pristatė lietuvių rašytojos R. Šerelytės knygą „Rebekos salos“. Ją ruošė mokytoja Jūratė Šliažienė. Kūrybingai, originaliai, išradingai pristačiusi minėtą knygą ji tapo šio turo nugalėtoja ir komisijos buvo deleguota į baigiamąjį konkurso turą, kuris lapkričio 14 dieną įvyko Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje.

Finale dėl geriausio knygos pristatymo varžėsi I-XII klasių mokiniai iš Akmenės, Joniškio, Kelmės, Mažeikių, Pakruojo, Plungės, Telšių, Šiaulių rajonų, Panevėžio, Visagino ir Šiaulių miestų. Jie išradingai atkleidė pasirinktos knygos ir autoriaus vertę, pademonstravo gebėjimą įtaigiai bendrauti su auditorija. Konkurso dalyvius ir jų mokytojus ypač sužavėjo vertinimo komisijos kompetentingumas ir gebėjimas puikiai bendrauti su vaikais, renginio organizavimas, įdomi ekskursija po biblioteką.

Apie finalą norintys gali daugiau paskaityti čia: http://savb.lt/lt/renginys/didziojo-knygu-pristatymo-konkurso-2019-finalas/

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūratė Šliažienė

 

Bendruomenės diena Katedroje

Spalio 25 dieną „Atžalyno“ bendruomenė tradiciškai rinkosi į Telšių Šv. Antano Paduviečio katedrą bendrai maldai. Šv. Mišias už mokytojus, mokinius ir tėvelius aukojo progimnazijos globėjas kanauninkas Vygintas Gudeliūnas. Šventojo Rašto skaitinį skaitė direktorius Vytautas Vaitkus. Visuotinę maldą meldė ir aukojimo atnašas nešė mokiniai, mokytojai ir tėveliai. Bažnytines giesmes giedojo mokinių choras. Po palaiminimo jaudinančią programą atliko progimnazijos Bažnytinės muzikos ansamblis.

Dėkojame progimnazijos bendruomenei, dvasininkams už šiltas, jaukias Šv. Mišias, nuoširdžią bendrystę.

„Bendraminčiai“
 

Netradicinės integruotos tikybos pamokos Katedroje

Spalio 23 d. buvo Švč. Sakramento adoracija Telšių šv. Antano Paduviečio katedroje. Adoratio — lot. k. garbinimas, žavėjimasis. Tai – ypatingas buvimo su pačiu Jėzumi laikas.

Tądien organizavome netradicines integruotas tikybos pamokas ir vykome į Katedrą pabūti šalia Viešpaties Jėzaus – Jį pagarbinti. Adoracijoje dalyvavo 3a, 3b, 4b, 7b, 8b klasių mokiniai. Visi kartu giedojome giesmes, kalbėjome rožinį, buvome susikaupę tyloje. Pasimeldėme už savo mokyklą, šeimą, tėvynę.

Tikybos mokytoja metodininkė Jadvyga Dapšienė

 

Meninio skaitymo konkursas „Žodžiai į širdį“

Baigiantis tarptautiniam bibliotekų mėnesiui progimnazijos bibliotekoje įvyko meninio skaitymo konkursas „Žodžiai į širdį“. Jame dalyvavo 15 mokinių, kuriuos ruošė logopedė Jūratė Šiaudkulienė ir spec. pedagogė Renata Kulevičiūtė. Bibliotekininkė Aušra Vaičiulienė sukūrė jaukią aplinką.

Visi mokiniai skaitė drąsiai, aiškiai, jausmingai. Labiausiai klausytojams patiko 1a klasės mokinės Rugilės Petkevičiūtės padeklamuotas eilėraštis. Vertinimo komisija, kurią sudarė progimnazijos direktorius V. Vaitkus, direktoriaus pavaduotojos ugdymui J. Dapšienė ir V. Svotienė, dalyviams ir organizatoriams dėkojo už žodžio šventę. Skaitovai buvo apdovanoti padėkos raštais ir knygomis. 

„Bendraminčiai“
 

Puslapis 9 iš 12

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis
khantry design

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis