Aštuntokai dalyvavo etnografinėje vakaronėje „Po žemaitiška pastoge“

Lapkričio 29 dieną mūsų progimnazijos 8a klasės mokiniai su klasės vadove Jadvyga Martinkiene ir šokio mokytoja Dinara Daciene dalyvavo etnografinėje vakaronėje „Po žemaitiška pastoge“ V. Borisevičiaus gimnazijoje.

Mūsų progimnazijos komanda kartu su V. Borisevičiaus, Žemaitės gimnazijų, Telšių „Kranto“ progimnazijos ir Nevarėnų pagrindinės mokyklos mokiniais šoko žemaitiškus šokius, vaišinosi XIX amžiaus žemaičių bajorų ir valstiečių valgiais, dalyvavo viktorinoje apie senoviškus buities daiktus žemaičių troboje. Renginio dalyviai smagiai pabendravo vieni su kitais, parodė, ką sugeba ir išmano, pasijuto „truopnes žemaites“.

„Bendraminčiai“

 

Trapumas mūs dienų!

Rimty Advento
Ramu taip širdžiai,
Taip jauku...
Laikai gerumą širdyje,
Tarytum duoną rankoj.

                         Vida Papaurėlienė

Lapkričio 28-osios vakarą mūsų progimnazijoje vyko jau tradicija tapusi Adventinių vainikų pynimo vakaronė.  

Kaip ir kasmet renginyje dalyvavo ne tik mokytojai ir mokiniai, bet ir tėveliai. Jaukumą kūrė skambanti svajinga muzika, ekrane besikeičiančios skaidrės. Progimnazijos direktorius Vytautas Vaitkus renginio dalyvius vaišino arbata ir sausainiais. Visi kartu jaukioje bendrystėje mes pynėme vainikus ir nešėmės į namus, klases, papuošėme mokyklą. Po to prie progimnazijos fojė stovinčios mokytojų ir mokinių pagamintos prakartėlės pasiklausius giesmių, eilėraščių, švelnios smuiko muzikos, šventinio pavaduotojos Jadvygos Dapšienės žodžio, vyko vainikų šventinimo ceremonija. Progimnazijos globėjas kanauninkas Vygintas Gudeliūnas visus pasveikino su artėjančiomis šv. Kalėdomis. Mokinių tarybos narės Brigita ir Atėnė paskelbė Gerumo akciją, paskatindamos savo gerumą įprasminti paaukojant vargstantiems.

„Atžalyno“ progimnazijos bendruomenėje prasidėjo šviesus stebuklo laukimo metas.

 „Bendraminčiai“

 

Išvyka į Telšių rajono senelių globos namus

Jau ne vienerius metus tęsiasi graži būrelio „Piliečio žadintuvas“ draugystė su Telšių rajono senelių globos namų gyventojais. 

Lapkričio mėnesį, paruošę programą, kartu su būrelio vadove Vytauta Nekrašiene ir progimnazijos soc. pedagoge Laima Kuzminskyte tradiciškai nuvykome pas senelius pabendrauti, pradžiuginti juos eilėraščiais, dainomis, žaidimais. Seneliai labai džiaugėsi mūsų vizitu. Tai galėjome suprasti iš jų šviečiančių veidų. Senelė Zosė buvo kone linksmiausia programos dalyvė. Ji po mūsų pasirodymų atsistojusi pasakojo linksmus savo praeities nutikimus. Mes labai džiaugiamės, kad galime suteiki džiaugsmo tiems, kuriems labiausiai jo trūksta.

Brigita Sankauskaitė, „Piliečio žadintuvo“ narė
 

Rajoninis skaitovų konkursas „Ir žodžiai turi sparnus“

Lapkričio 25 d. Telšių rajono savivaldybės K.Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje įvyko rajono pradinių klasių mokinių skaitovų konkursas „Ir žodžiai turi sparnus“. Konkurse dalyvavo geriausi skaitovai, laimėję savo mokyklose, jų buvo net 21. Pradinukai džiugino ir stebino savo kalbos raiška, sukurta emocija, inscenizacijomis.

Juk konkurso tikslas – ugdyti kūrybiškumą, skatinti domėtis knygomis, pažinti lietuvių poetus, rašytojus, atskleisti meninio žodžio grožį, skambumą. Komisijos nariai – režisierė L. Pocevičienė, renginių organizatorė A. Gintalienė, poetė E. Borusevičiutė-Šidlauskienė, studijos „Savi“ aktorius ir skaitovas Žemaitės gimnazijos dvyliktokas V. Daukantas – nuoširdžiai dėkojo dalyviams ir mokytojoms už gražią šventę ir meilę žodžiui. Suvedus rezultatus paaiškėjo, kad 1 – 2 klasių amžiaus grupėje antrąją vietą užėmė 2a klasės mokinė Deimantė Andriuškaitė, kurios mokytoja Diana Riškienė. Deimantė deklamavo V. Palčinskaitės eilėraštį „Tuščiagalvis kopūstas“'. O 4a klasės mokinys Dovydas Stonkevičius (mokytoja Irma Klaišytė) skaitė J. Ivanauskaitės ištrauką iš knygos „Stebuklinga spanguolė“. Aiški tartis, kūrinio suvokimas ir raiška Dovydui pelnė pirmą vietą 3 – 4 klasių amžiaus grupėje. Sveikiname mūsų šauniuosius nugalėtojus Dovydą ir Deimantę ir linkime kūrybinės sėkmės ateityje.

4a klasės mokytoja Irma Klaišytė

 

Gerb. Tėveliai,

maloniai kviečiame Jus į tradicinę Adventinių vainikų pynimo vakaronę, kuri vyks lapkričio 28 d. (ketvirtadienį) 18 val. Telšių „Atžalyno“ progimnazijos aktų salėje.

Pynimui reikalingomis medžiagomis (šienu, eglių ir pušų šakomis) aprūpinsime. Visais kitas puošimo elementais prašymas pasirūpinti patiems.

Vakaronės pabaigoje vainikus pašventins kunigas.

Direktorius Vytautas Vaitkus

 

Pasaulinė sveikinimosi diena

Lapkričio 21 dieną mūsų progimnazijos mokiniai minėjo Pasaulinę sveikinimosi dieną. Vos įėjus į mokyklą akis džiugino spalvingas raginimas sveikintis ir meniškas stendas su sveikinimosi žodžiais. 

Nuo ankstaus ryto skaityklos bibliotekininkė ir Vakarė Chromovaitė, 7b kl. mokinė, kartu su progimnazijos Mokinių taryba laukė visų bendruomenės narių. Kiekvieną mokinį, mokytoją, mamytę ar tėvelį jie pasitiko garsiu ir nuoširdžiu: „Labas rytas!“. Toks pasisveikinimas visus sušildė, paskatino nusišypsoti. B. Vėlavičiūtė, G. Šarpnickytė , V. Radžiūtė iš 3a klasės ir T. Staškevičiūtė iš 2c klasės netradiciškai pasveikino 5a, 4a, 4b, 3a ir 2c klasių mokinius. Jos deklamavo nuotaikingą montažą. 5a klasės mokiniai rašė mintis, kodėl verta sveikintis. Mokytojų kambaryje buvo padėtas aplankas klasių vadovams apie pasaulinę sveikinimosi dieną. Progimnazijos skaityklos stende buvo galima paskaityti apie rankos spaudimo etiketą.

Tą dieną įsitikinome, jog pasisveikinimas nieko nekainuoja, tik visiems teikia džiaugsmo.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 

Žemaičių diena progimnazijoje

2019-11-19 progimnazijoje buvo paskelbta Žemaičių diena, skirta Žemaitijos 800 metų jubiliejui. Visą dieną per pamokas ir pertraukas mokiniai ir mokytojai „rokavuos“ žemaitiškai. Ta proga buvo išleistas stendas „Žemaitėjės meta“. Iš pat ryto 5 – 8 klasių komandos susirungė protų mūšyje. 

Pirmąją vietą užėmė „Koskieliu“ komanda, antrą – „Spirgute“, trečiąją – „Žemaituka“, ketvirtą – „Zefyriuka“, o penktąją – „Telšių vaka“. Vėliau būrelio „Piliečio žadintuvas“ nariai visus 5 – 8 klasių mokinius pakvietė į koncertą, kuriame skambėjo žemaitiškos eilės ir dainos. Progimnazijos direktorius renginio metu padėkos raštais apdovanojo protų mūšio nugalėtojus ir literatūrinio konkurso „Gražiausias kūrinys apie Žemaitiją“ autorius. Rašytojo plunksną valdyti geriausiai sekėsi Gretai Steckytei (5a kl.), Vanesai Žutautaitei (5a kl.), Viltei Jociutei (5b kl.), Džiugui Kavaliauskui (5b kl.), Domui Simanauskui (7c kl.), Arnui Perminui (7c kl.), Uršulei Šapalaitei (7c kl.) ir Augustui Simanauskui (7c kl.). Dėkojame dalyviams ir mokytojams V. Nekrašienei, G. Vaitkaičiui, A. Daukantienei, A. Arlauskienei, skaityklos bibliotekininkei D. Krauzienei, organizavusiems gražų renginį.

„Bendraminčiai“ 

 

 

Respublikinis renginys „Mūsų kraštas margas kaip raštas“

Lapkričio 18 dieną jungtinė aštuntokų komanda (8a klasės mokiniai Julija Mažonaitė, Karolis Pocius, Benas Slavinskis ir 8b klasės mokinės Saida Stulpinaitė ir Akvilė Sukauskaitė), lydima progimnazijos direktoriaus Vytauto Vaitkaus, direktoriaus pavaduotojos Jadvygos Dapšienės bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų, dalyvavo respublikiniame protų mūšyje „Mūsų kraštas margas kaip raštas“ Mažeikių Kalnėnų progimnazijoje.

Renginys buvo skirtas Žemaitijos metams paminėti. Mūsų progimnazijos komanda po gražaus žemaitiško prisistatymo rungėsi su Mažeikių Kalnėnų, Pavasario, Ventos progimnazijų ir Mažeikių M. Račkausko gimnazijos komandomis bei užėmė garbingą trečią vietą. Mokiniai parodė puikias Žemaitijos istorijos, geografijos, etnografijos, kalbos ir kulinarijos paveldo žinias, buvo greiti ir sumanūs. Po renginio mokiniai ir mokytojai buvo pakviesti apžiūrėti Kalnėnų progimnazijos erdves, susipažinti su gražiomis šios mokyklos tradicijomis, padiskutuoti prie apvalaus stalo. Tikimės, kad užsimezgusi graži ir prasminga draugystė su mažeikiečiais tęsis dar ne vienerius metus.

„Bendraminčiai“

 

Puslapis 10 iš 14

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis