Gamtos tyrėjai Varniuose

Jau antrą kartą, lapkričio 15 dienos popietę, Telšių „Atžalyno“ progimnazijos pirmokai ir antrokai, lydimi savo mokytojų Aušros Gumuliauskienės ir Loretos Bugvilienės, išsiruošė į kelionę – Varnius. Mokiniai su savo mokytojomis dalyvauja Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos Varnių regioninio parko Gamtos mokyklos ilgalaikėje akredituotoje programoje „Gamtos tyrėjai“.

Šios išvykos tikslas buvo susipažinti su bebrų pasauliu. Sakoma, kad geriau vieną kartą pamatyti, negu tris kartus išgirsti. Tad nieko nelaukę, išsitraukėme šiltas striukes, guminius batus ir, lydimi gamtininkės Monikos, vykome į pelkę apžiūrėti bebrų gyvenimo vietų. Pakeliui gidė supažindino su pakelėje augančiais medžiais, krūmais. Įžengus į pelkę (vaikai sužinojo, kad pelkė, po kurią klampojome, vadinasi Dumbrių) mus pasitiko informacinės lentelės. Jose išsamiai apibūdinti mūsų ieškomi gyvūnai, kuriuos tikėjomės pamatyti. Turėjome didelę viltį bebrą pamatyti gyvai. Deja…

Prisirinkę įvairių šakelių grįžome į Gamtos mokyklą. Smagiai bendraudami apie patirtus nuotykius pelkėje vaišinomės sausainiais ir karšta arbata. O kiek netikėtumo buvo, kai vaikai pamatė tikrą bebro kailį, netgi galėjo jį pasimatuoti. Dar labiau nustebome, kai mokytoja atsinešė bebro kaukolę. Vaikai akivaizdžiai įsitikino, kad bebro dantys yra oranžiniai, ir ne du, o jų jis turi žymiai daugiau.

Pažiūrėję video medžiagą apie Lietuvoje ir pasaulyje gyvenančius bebrus, mažieji keliauninkai atliko Žaliosios pamokos užduotis. Kai esi apsuptas bebrų pasaulio, netgi matematikos uždavinį apie bebrus išspręsti yra vieni juokai. Na, o toliau pats smagumas – kūrybinės užduotys. Vaikučiai turėjo progos pasigaminti bebro kaukes.

Vėliau keliautojai su pasigardžiavimu valgė mokytojos iškeptus blynus su naminėmis uogienėmis, žaidė žaidimus, klausėsi pasakų. Po edukacijų pradinukai buvo pavargę, tačiau vis klausinėjo, kada vyksime kitą kartą.

Pažintis su gamta – ypatinga patirtis ugdyti visapusišką asmenybę. Jaunasis žmogus susidūręs su gamta niekada nenuskriaus už save silpnesnio. Mokydamiesi netradicinėje aplinkoje vaikai įgyja socialinių, kultūrinių ir pažintinių kompetencijų.

1a klasės mokytoja Loreta Bugvilienė

 

 

Tolerancijos savaitė

Šiais metais minime dvidešimt metų, kai Lietuvoje pradėta minėti Tolerancijos diena. 2023 metų šios akcijos idėja – tolerancijos žibintas. Rudenį yra mažiau šviesos, kurios reikia gyvai būtybei. Šviesa asocijuojasi su gėriu, pozityvumu. Pasaulyje vykstant kariniams konfliktams, svarbi tampa mintis, jog šviesa nugali tamsą. Todėl šių metų simbolis – tolerancijos žibintas – skirtas nešti toleranciją, gėrį, pakantumą, kuris turi įveikti blogį.

Mūsų mokykloje veiklas Tolerancijos dienai minėti vykdėme visą savaitę – nuo lapkričio 13 d. iki lapkričio 17 d. Vyko susitikimai su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Telšių filialo pirmininke Dženeta Pociene, Telšių jaunųjų maltiečių vadovu Antanu Baniu, Telšių VšĮ „Soneima“ direktoriumi A. Zakarausku. Mokyklos bibliotekoje surengta paroda „Tokiu būdu žmonės skaito Brailio raštą“. Pokalbius-diskusijas apie tolerancijos svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime vedė etikos bei istorijos mokytoja V. Savickienė (5–8 kl.) ir pradinių klasių mokytojos. Mūsų mokyklos ir Naujamiesčio sk. mokiniai dailės studijoje kartu piešė žibintus bei  dalyvavo sportinėse varžybose, peržiūrėjo ir aptarė du filmus.

Socialinė pedagogė Laima Kuzminskytė

 

 

Smagu ir naudinga padėti!

Lapkričio 16 dieną būrelio „Jaunimo erdvė“ nariai lankėsi Telšių Žemaičių muziejaus ,,Alka“ bibliotekoje. Mokiniai padėjo supakuoti ir išnešti knygas, kurios buvo išvežtos į Varnius. Veikla buvo smagi ir naudinga.

Būrelio „Jaunimo erdvė“ vadovė Asta Daukantienė

 

Bendruomenės diena Katedroje

Lapkričio 10 dieną Telšių Šv. Antano Paduviečio katedroje progimnazijos bendruomenė rinkosi bendrai maldai, dėkodama Viešpačiui Dievui už malones. Šv. Mišias aukojo kanauninkas Vygintas Gudeliūnas. Renginio pradžioje buvo pašventinta progimnazijos vėliava. Šventojo Rašto ištraukas skaitė direktoriaus pavaduotoja Jadvyga Dapšienė. Klasių bendruomenės paaukojo gausybę gėrybių, kurios bus skirtos Telšių Caritui. Bažnytinės muzikos ansamblio (vad. L. Petrulaitienė) giesmės susirikusiuosius nuteikė pakylėtai. Mišių pabaigoje nusidriekė eilė norinčiųjų priimti Švenčiausiąjį Sakramentą. 

Kanauninkas V. Gudeliūnas laimino bendruomenės narius linkėdamas būti draugiškiems ir kasdien prisiminti, kad mūsų gyvenime yra daug gėrio.

„Bendraminčiai“

 

 

Pyragų diena

Lapkričio 8 dieną mokinių savivalda progimnazijoje organizavo Pyragų dieną. Savivaldos nariai ne tik prikepė gardžių skanumynų, bet juos ir gražiai supakavo. Kilniems tikslams surinkta 100 eurų.

Mokinių tarybos pirmininkė Ugnė Bukantaitė

 

 

Šeštokų edukacija STEAM centre

Lapkričio 9 dieną grupė 6b klasės mokinių išvyko į STEAM centrą, į edukacinį užsiėmimą „Baltų ženklų piešimas robotine ranka“. Pirmiausia mokiniai pasikartojo, ką žino apie senovės lietuvius (tikėjimą, aprangą, namų puošybą). Tada pasimokė matematikos, geografijos, dailės. Perkėlę savo piešinuką į kompiuterį, užprogramavo, ir jis tą piešinuką išdegino medžio lentelėje. Buvo labai įdomu.

6b klasės vadovė Marytė Beinorienė

 

Pilietinė akcija„Uždekime žvakelę ant laisvės kovotojo kapo!“

„Atžalyno“ progimnazijos būrelis „Jaunimo erdvė“ prieš Vėlines kvietė progimnazijos bendruomenę prisijungti prie pilietinės akcijos„Uždekime žvakelę ant laisvės kovotojo kapo!“ Į akciją lapkričio 1 – 2 dienomis įsitraukę mokiniai išreiškė pagarbąžuvusiems už laisvę mūsų krašto kovotojams. Degdami atminimo ir pagarbos žvakutes Žemaitijoje, Vilniuje parodė nenutrūkstamą ryšį tarp mūsų, čia esančiųjų, ir išėjusiųjų Amžinybėn.

Būrelio „Jaunimo erdvė“ vadovė Asta Daukantienė

 

 

Mieli atžalyniečiai,

nuoširdžiai kviečiame lapkričio 10 d. 11.30 val. 1-8 klasių mokinius, tėvelius, senelius, mokytojus dalyvauti šv. Mišiose už mūsų bendruomenę Telšių šv. Antano Paduviečio katedroje. Tęskime šią šiltą mokytojų, mokinių, tėvelių bei senelių bendrystę, aktyviai dalyvaukime šv. Mišiose ir susitelkime bendrai maldai.  

Telšių „Atžalyno“ progimnazijos administracija

 

Puslapis 2 iš 6

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

Nacionalinė švietimo agentūra

Reklaminis skydelis

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis