Kalėdinė dovana mokinių aktyvui

Baigiantis seniesiems metams progimnazijos vardą garsinusiems mokiniams progimnazija padovanojo išvyką į Klaipėdos delfinariumą ir „Atostogų parką“ Palangoje. Definariume mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje ir žiūrėjo pasaką „Sniego karalienė“. Didelį įspūdį paliko delfinų pasirodymas. 

Po to nuvykome į Palangos „Atostogų“ parką. Jame mokiniai rado daug lauko ir vidaus pramogų bei puikiai pailsėjo. Mokiniai džiaugėsi smagia kelione, naujais potyriais, šiltu bendravimu tarpusavyje ir su lydinčiais mokytojais.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė

 

Kalėdų istorija

Gruodžio 16-ą dieną progimnazijos skaitykloje 5b klasės mokiniai dalyvavo protų mūšyje apie Kalėdas. Protų mūšį paruošė būrelio „Piliečio žadintuvas“ narės, 8 b klasės mokinės L. Birškytė, A. Kaveckytė ir S. Stulpinaitė. Istorijos mokytoja V. Nekrašienė mokinius supažindino su kalėdiniais žaidimais.

Gruodžio 18-ąją 5a klasės mokiniai pasitikrino savo žinias apie Kalėdas ir žaidė kalėdinius žaidimus.

Gruodžio 20-ąją po Adventinio rytmečio 2a klasės mokiniai išbandė paruoštą protų mūšį. Antrokams buvo labai įdomu.

Tikimės, kad kitais metais mokiniai taip pat domėsis  ir aktyviai dalyvaus protų mūšiuose įvairiomis temomis.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 

Adventinis rytmetys „Pabūkime kartu“

Gruodžio 11 dieną Telšių „Atžalyno" progimnazijos Ryškėnų skyriuje įvyko adventinis rytmetys „Pabūkime kartu". Rytmetį pradėjo muzikos mokytojo Gintaro Vaitkaičio vadovaujamas merginų vokalinis-estradinis ansamblis nuostabia giesme „Mes čia atėjome Tavęs pasveikinti“.
Ketvirtokai priminė, kas yra Adventas ir kokia jo reikšmė kiekvienam iš mūsų. Po to I – IV klasių mokiniai parodė mini kompoziciją „Kalėdinė pasaka". Mažieji papasakojo, kaip gyvulėliai tvartelyje saugojo nuo šalčio mažąjį kūdikėlį Jėzų. Daug šiltų žodžių ir gražių palinkėjimų ateinančių Šv. Kalėdų proga išsakė kunigas Vaidas Buivydas ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė. Jaukioje mokyklėlėje pasklido kalėdinė dvasia.

Gabija Vilimavičiūtė, 4c kl. mokinė

 

 

Netradicinės lietuvių kalbos pamokos

5a ir 5b klasėse vyko netradicinės kalbos ugdymo pamokos „Seniausias daiktas mūsų namuose“, kurias vedė mokytojos D. Eirošienė ir J. Šliažienė. Penktokai klausinėjo tėvelių, kokių senų daiktų galima rasti namuose, sužinojo, kam jie priklausė anksčiau, kaip buvo naudojami.
Paskui visą šią informaciją pristatė klasės draugams. Mokiniai pasakojo apie senovines maldaknyges, knygas, papuošalus, avalynę, pinigus, indus, nuotraukas, eglutės žaisliukus, spynas ir kitus daiktus. Atsinešė net senovinį lygintuvą, svarstykles, žibalinę lempą, šeimos relikvija tapusį savo giminės herbą. Visi turėjo galimybę apžiūrėti šiuos daiktus iš arti. Buvo tikrai daug puikių emocijų.

Tokios pamokos skatina mokinių domėjimąsi praeitimi. Pasakodami jie mokosi sklandžiai reikšti mintis, sudominti klausytojus.

Lietuvių kalbos mokytoja D. Eirošienė

 

Konkursas „Rokoukemies ėr korkem žemaitėška“

Gruodžio 5 dieną muziejuje „Alka“ vyko regioninis žemaitiškos kūrybos ir skaitymų konkursas „Rokoukemies ėr korkem žemaitėška“. Jame dalyvavo ir mūsų progimnazijos 5b klasės mokiniai Čiuta Bernardas ir Labžintis Eventas bei 7c klasės mokinys Beržinis Jokūbas. Skaitymų konkurse ypač sekėsi Jokūbui Beržiniui, kuris užėmė 2-ą vietą. Mokinį konkursui ruošė mokytoja D. Eirošienė.

Visi skaitovai ir juos ruošę mokytojai buvo apdovanoti nauja knyga „Gīvs žemaitėšks žuodis“, kurią sudarė konkurso iniciatorė Rita Macijauskienė, o iliustravo buvusi mūsų mokyklos mokinė Urtė Videikaitė.

Malonu, kad yra tikrai nemažai jaunosios kartos atstovų, kurie puikiai moka pasakoti ir kurti gimtąja tarme.

Lietuvių kalbos mokytoja D. Eirošienė

 

„Sveikiausi mokine par vėsa rajuona 2019“

Šiemet 8a klasės mokiniai su klasės vadove Jadvyga Martinkiene dalyvavo konkurse „Sveikiausi mokine par vėsa rajuona 2019 m.“ Tai mokinių sporto ir sveikatingumo konkursas, skirtas paminėti Žemaitijos metams. 

Jo tikslas – skatinti mokinių fizinį aktyvumą, formuoti teisingą požiūrį į savo sveikatą, propaguojant sveikos gyvensenos principus, ugdyti pilietiškumą. Konkurso organizatoriai – Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. 

„Atžalyno“ progimnazijos 8a klasės mokiniai aktyviai vykdė konkurso užduotis bei stengėsi būti fiziškai aktyvūs: organizavo fizinio aktyvumo veiklas bei siekė įveikti kuo daugiau kilometrų eidami ar bėgdami. Gruodžio 4 dieną vyko konkurso baigiamasis renginys, kuriame deleguota komanda atsakinėjo į viktorinos klausimus. Renginio pabaigoje klasė buvo apdovanota didele vaisių dėže ir padėkos raštu.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Simona Zableckienė

 

Aštuntokai dalyvavo etnografinėje vakaronėje „Po žemaitiška pastoge“

Lapkričio 29 dieną mūsų progimnazijos 8a klasės mokiniai su klasės vadove Jadvyga Martinkiene ir šokio mokytoja Dinara Daciene dalyvavo etnografinėje vakaronėje „Po žemaitiška pastoge“ V. Borisevičiaus gimnazijoje.

Mūsų progimnazijos komanda kartu su V. Borisevičiaus, Žemaitės gimnazijų, Telšių „Kranto“ progimnazijos ir Nevarėnų pagrindinės mokyklos mokiniais šoko žemaitiškus šokius, vaišinosi XIX amžiaus žemaičių bajorų ir valstiečių valgiais, dalyvavo viktorinoje apie senoviškus buities daiktus žemaičių troboje. Renginio dalyviai smagiai pabendravo vieni su kitais, parodė, ką sugeba ir išmano, pasijuto „truopnes žemaites“.

„Bendraminčiai“

 

Trapumas mūs dienų!

Rimty Advento
Ramu taip širdžiai,
Taip jauku...
Laikai gerumą širdyje,
Tarytum duoną rankoj.

                         Vida Papaurėlienė

Lapkričio 28-osios vakarą mūsų progimnazijoje vyko jau tradicija tapusi Adventinių vainikų pynimo vakaronė.  

Kaip ir kasmet renginyje dalyvavo ne tik mokytojai ir mokiniai, bet ir tėveliai. Jaukumą kūrė skambanti svajinga muzika, ekrane besikeičiančios skaidrės. Progimnazijos direktorius Vytautas Vaitkus renginio dalyvius vaišino arbata ir sausainiais. Visi kartu jaukioje bendrystėje mes pynėme vainikus ir nešėmės į namus, klases, papuošėme mokyklą. Po to prie progimnazijos fojė stovinčios mokytojų ir mokinių pagamintos prakartėlės pasiklausius giesmių, eilėraščių, švelnios smuiko muzikos, šventinio pavaduotojos Jadvygos Dapšienės žodžio, vyko vainikų šventinimo ceremonija. Progimnazijos globėjas kanauninkas Vygintas Gudeliūnas visus pasveikino su artėjančiomis šv. Kalėdomis. Mokinių tarybos narės Brigita ir Atėnė paskelbė Gerumo akciją, paskatindamos savo gerumą įprasminti paaukojant vargstantiems.

„Atžalyno“ progimnazijos bendruomenėje prasidėjo šviesus stebuklo laukimo metas.

 „Bendraminčiai“

 

Puslapis 2 iš 7

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis
khantry design

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis