Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena 

Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga kviečiame Facebook platformoje rašyti savo palinkėjimus visiems vaikams, o ypač tiems, kurie šiuo metu gyvena globos institucijose. Įtraukite grotažymes #LinkiuTau ir #VaikaiYraVaikai. 

„Žmonės CINEMA“ platformoje su kodu VAIKAIYRAVAIKAI nemokamai 06-01 (visą parą) bus galima žiūrėti filmą „Čia buvo Saša“ (https://zmonescinema.lt/filmas/cia-buvo-sasa-2019).

Facebook paskyrose „Vaikai yra vaikai“ ir „Žmonės CINEMA“  nuo 18 iki 19 val. kviečiame stebėti  diskusiją tema „Vaikų gynimo dienos aktualijos šiandien".

Su prasidedančia vasara ir Tarptautine vaikų gynimo diena progimnazijos bendruomenę sveikina 5b klasės mokinė Greta Mikuckytė ir jos mokytoja Ligita Kaziukonė.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 

Atžalyniečiai – tarptautiniame Erasmus + projekte

Telšių „Atžalyno“ progimnazija dalyvauja tarptautiniame Erasmus+ projekte „Little gizes to great artwork“ („Mažais žingsneliais į didįjį meną“). Šiame projekte dalyvauja keturios Europos šalys: Lietuva, Belgija, Latvija ir Ispanija. Projektą koordinuoja belgai, o mūsų progimnazijoje koordinatorė yra pradinių klasių anglų k. mokytoja metodininkė Danutė Raudienė.

Vienas iš projekto tikslų yra padėti pradinių klasių mokiniams pažinti ir mokytis vertinti Europos kultūros paveldą. Taip pat yra siekiama tobulinti mokinių anglų kalbos ir skaitmenines žinias bei socialinę įtrauktį, plėtoti komunikavimo, bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijas. Erasmus+ projekto veiklų metu per kiekvienos šalies meno paveldą ir jo savitumo suvokimą yra gilinamasi į projekte dalyvaujančių šalių pasirinktų menininkų – E. Patmalniece, R. Magritte, Gaudi ir M. K. Čiurlionio – meninę veiklą bei jų darbų pažinimą.

Gegužės 17 – 19 dienomis belgų WBE Gedinne pradinė mokykla suorganizavo pirmąjį susitikimą, kuris dėl Covid-19 pandemijos vyko nuotoliniu būdu. Šiame susitikime mūsų mokyklai atstovavo 12 pradinių klasių mokinių iš 4a, 4b, 3b ir 3c klasės, pradinių klasių mokytoja Eugenija Kavaliauskienė, projekto koordinatorė Danutė Raudienė, direktorius Kęstutis Saplinskas ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė. Mokiniai, susipažinę su belgų dailininko R. Magritte biografija ir jo kūryba, aplankę virtualų R. Magritte muziejų, atliko kūrybinius darbus, kurie bus siunčiami į belgų WBE Gedinne pradinę mokyklą. Projekto partnerių sukurti darbai papuoš belgų mokyklos vidines edukacines erdves.

Po susitikimo atžalyniečiai džiaugėsi bendromis veiklomis su projekto partneriais, nuoširdžiu bendravimu ir puikiais kūrybiniais darbais.

Kitą susitikimą planuojama organizuoti rudenį mūsų progimnazijoje.

Jadvyga Dapšienė, Telšių „Atžalyno“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 

Virtualus Erasmus+ susitikimas Gedinės pradinėje mokykloje

Pagal patikslintą veiklos planą gegužės 17 – 19 dienomis įvyko virtualus susitikimas Gedinės pradinėje mokykloje Belgijoje. Susitiko keturios tarptautinio projekto „Little gazes at great artwork“ („Mažais žingsneliais į didįjį meną“) partnerės iš Ispanijos (projekto koordinatoriai), Belgijos, Latvijos ir Telšių „Atžalyno“ progimnazijos. 

Organizatoriai virtualiai supažindino su savo mokykla, jos erdvėmis. Keliavome po miestelį, projekto partnerius pasveikino miesto meras ir palinkėjo gražaus bendradarbiavimo,  naujų įspūdžių. Apsilankėme Tūkstantmečio bokšte. Po to belgų mokiniai pristatė dailininką R. Magritą. Vaikai turėjo galimybę bendrauti: jie vieni kitiems uždavinėjo klausimus ir gavo į juos atsakymus. Antrą dieną visi projekto partneriai piešė pagal R. Magrito kūrybą. Mūsų progimnazijos mokiniai tapė pagal paveikslus „Portretas“ (nutapytą 1935 metais) ir „Raktas į svajones“ (nutapytą 1930 metais). Vaikai stengėsi atkurti dailininko potėpius ir spalvas. Po puikiai pasisekusio darbo mokyklos bendruomenė džiaugėsi mokinių kūryba. Paskutinę dieną virtualiai apsilankėme prie EU Parlamento, Karaliaus rūmų, turizmo centro atstovas pristatė Briuselį. Vėl vyko draugiškas bendravimas su susitikimą organizuojančios mokyklos mokiniais. Virtualaus susitikimo metu mokiniai tobulino bendravimo ir bendradarbiavimo savo ir tarptautinėje komandoje kompetencijas, gilino anglų kalbos, dailės gebėjimus. Liūdna, kad Covid-19 sutrukdė vaikams susitikti gyvai. Virtualūs susitikimai yra labai nelengvas darbas organizuojančiai įstaigai. Tai daug iššūkių reikalaujanti veikla, ypač, kai norima partneriams gyvai parodyti ir pristatyti savo miestą, šalį, muziejus.

Rudenį, gavus projekto pratęsimą dar vieneriems metams, susitikimą organizuos mūsų progimnazija. Būtų smagu, kad mes galėtume projekto partnerius priimti savo įstaigoje, supažindinti juos su mokykla, puošniais Telšiais ir nuostabiąja Lietuva.

Projekto koordinatorė progimnazijoje Danutė Raudienė
 

„Europos egzaminas 2021“

Kaip ir kiekvienais metais Telšių ,,Atžalyno“ progimnazijos mokiniai gegužės 7 dieną dalyvavo kasmetiniame „Europos egzamine“. Jis vyko virtualiai interneto svetainėje europosegzaminas.lrt.lt. Egzamino išvakarėse mokiniai buvo pakviesti dalyvauti PROTOTO žaidime. Reikėjo atsisiųsti „Prototo“ programėlę ir atsakyti į vedėjo užduodamus klausimus.

Taip pat mokiniai galėjo susipažinti su „Europos egzamino“ užduotimis dalyvaudami egzamino treniruotėje portale https://europosegzaminas.lrt.lt/egzaminas/isbandyk. Į egzaminą pavyko prisijungti ir sudalyvauti 46 mūsų mokyklos mokiniams. Dėl internetinės svetainės trikdžių daugeliui nepavyko prisijungti. Europos egzamino organizatoriai apgailestavo ir atsiprašė.

Sveikinu visus dalyvavusius šiame respublikiniame renginyje, o labiausiai Ertą Norvaišytę (8a kl.), Gretą Steckytę (6a kl.) ir Matą Kulevičių (6b kl.), kurie iš mūsų progimnazijos mokinių surinko daugiausiai balų (iš 15 galimų po 13). Džiaugiuosi, kad mūsų mokyklos mokiniai yra drąsūs, smalsūs, noriai kasmet dalyvauja „Europos egzamine“ ir parodo puikias žinias bei gebėjimus.

Istorijos mokytoja Vilma Savickienė

 

Informacija

Gegužės 17-19 dienomis vyks virtualus Erasmus+ projekto partnerių iš Ispanijos, Latvijos ir mūsų progimnazijos mokinių susitikimas, kurį organizuoja Belgijos Gedinės pradinė mokykla.

 

Lietuvių kalbos savaitė

Gegužės 3 – 7 d. lietuvių k. ir lit. mokytojų metodinė grupė 5–8 klasių mokiniams organizavo Lietuvių kalbos savaitę, skirtą Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas buvo prisimintas spaudos draudimo laikotarpis, knygnešių veikla, garsiausias knygnešys J. Bielinis. 

Vyko smagios kalbinės veiklos. Mokiniai pasikartojo kalbos dalis, aiškinosi frazeologizmų reikšmes, dėliojo žodžių grandinėles. Lietuvių kalbos savaitė prabėgo žaismingai. Išradingiausiuosius lietuvių k. ir lit. mokytojos apdovanojo labai gerais ir puikiais pažymiais.

Lietuvių k. ir lit. mokytojų metodinė grupė

 

Akcija „Lietuva skaito“

Mūsų mokyklos bendruomenė įsijungė į akciją „Lietuva skaito!“ Tai Gegužės 7-ajai – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai – skirtas visuomeninis renginys, kviečiantis dalintis skaitymo „virusu“ ir laužyti su skaitymu susijusius stereotipus. 2021 metų akcijos šūkis – „Lietuva skaito vaikams!

Nuo balandžio 2-osios – Vaikų knygos dienos – mokiniai buvo kviečiami į pokalbius su vaikų knygų kūrėjais. Nuo balandžio 23-iosios – Pasaulinės knygos dienos – klasės galėjo jungtis į virtualią pamoką su leidėjais.

Balandžio 19-ąją 3c klasės mokiniai klausė skaitymų iš Antuano de Sent Egziuperi knygos „Mažasis Princas“, o balandžio 26-ąją dalyvavo kartu su Ryškėnų bei Žarėnų skyrių mokiniais Nepaprastoje pamokoje su knyga. Šis renginys – tai Mokyklų tobulinimo centro organizuoto projekto „Vaikų žemė“ dalis. Vyko virtualus susitikimas-edukacija su rašytoja Giedre Rakauskiene. Susitikimo metu autorė papasakojo tikrą paskutinio pasaulyje baltojo raganosio Sudan istoriją, kuri paskatino parašyti knygą „Paskutinis pasaulyje baltasis raganosis“. Virtualios kelionės po Afriką metu vaikai ne tik pamatė gerai pažįstamus jos gyventojus, bet ir išgirdo įdomius, netikėtus, svarbius faktus apie jų gyvenimą: kas gyvena dykumose, o kas savanose, kas yra labai baikštus, o kas bjauriai spjaudosi, kodėl išnyko baltieji raganosiai ir ar tikrai jie baltos spalvos.

Balandžio 23-ąją 1b klasės mokiniams skaityklos bibliotekininkė perskaitė iliustruotą knygelę Elias ir Agnes Vahlund „Superherojų vadovas“, o balandžio 27 d. šios knygos garsiniai skaitymai vyko 2a klasėje.

Balandžio 29 d. 10 val. 4a ir 4b klasių mokiniai susipažino su Pasaiba ir virtualioje erdvėje susitiko su jo „mamuku“ Danguole Kandrotiene ir Pasaiba. „Pasaibos“ knygų serijos autorė Danguolė Kandrotienė nukėlė klausytojus į Pasaibos istorijas, kuriose Pasaiba su savo draugais kultūrinasi ir patiria labai smagių nuotykių. Virtualus renginys buvo transliuojamas tiesiogiai Facebook paskyroje „Debesų ganyklos“.

Dailės mokytoja L. Kaziukonė pakvietė mokinius iliustruoti pasakas ir lietuvių liaudies patarles.

Susipažinkime su virtualia paroda.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 

Sėkmė tarptautiniame integruotame dailės ir technologijų bei anglų kalbos konkurse „Mano augintinis 2021“ („My pet“)

Štai ir įvyko pirmas tarptautinis integruotas dailės ir technologijų bei anglų kalbos virtualus konkursas „Mano augintinis 2021“ („My pet“). Jame dalyvavo beveik 1000 mokinių (juos ruošė 300 mokytojų) iš daugiau nei 40 Lietuvos, Turkijos, Ispanijos miestų bei miestelių. Džiaugiamės mūsų mokyklos 3a klasės mokinio Emilijaus Juozapavičiaus pasiekimu  – laimėta trečiąja vieta.
Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos interneto svetainėje (nuoroda https://paukstelis.lt) ir progimnazijos socialinio tinklo Facebook paskyroje galima susipažinti su konkurso „Mano augintinis 2021“ skirtingų amžiaus grupių darbų virtualiais albumais ir laimėtojų darbų knygomis.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Lina Trepkevičienė

 

Puslapis 2 iš 12

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis