Netradicinės integruotos tikybos pamokos Katedroje

Spalio 23 d. buvo Švč. Sakramento adoracija Telšių šv. Antano Paduviečio katedroje. Adoratio — lot. k. garbinimas, žavėjimasis. Tai – ypatingas buvimo su pačiu Jėzumi laikas.

Tądien organizavome netradicines integruotas tikybos pamokas ir vykome į Katedrą pabūti šalia Viešpaties Jėzaus – Jį pagarbinti. Adoracijoje dalyvavo 3a, 3b, 4b, 7b, 8b klasių mokiniai. Visi kartu giedojome giesmes, kalbėjome rožinį, buvome susikaupę tyloje. Pasimeldėme už savo mokyklą, šeimą, tėvynę.

Tikybos mokytoja metodininkė Jadvyga Dapšienė

 

Meninio skaitymo konkursas „Žodžiai į širdį“

Baigiantis tarptautiniam bibliotekų mėnesiui progimnazijos bibliotekoje įvyko meninio skaitymo konkursas „Žodžiai į širdį“. Jame dalyvavo 15 mokinių, kuriuos ruošė logopedė Jūratė Šiaudkulienė ir spec. pedagogė Renata Kulevičiūtė. Bibliotekininkė Aušra Vaičiulienė sukūrė jaukią aplinką.

Visi mokiniai skaitė drąsiai, aiškiai, jausmingai. Labiausiai klausytojams patiko 1a klasės mokinės Rugilės Petkevičiūtės padeklamuotas eilėraštis. Vertinimo komisija, kurią sudarė progimnazijos direktorius V. Vaitkus, direktoriaus pavaduotojos ugdymui J. Dapšienė ir V. Svotienė, dalyviams ir organizatoriams dėkojo už žodžio šventę. Skaitovai buvo apdovanoti padėkos raštais ir knygomis. 

„Bendraminčiai“
 

Kvietimas

2019 m. spalio 25 d. (penktadienį) 11 val. Telšių Katedroje bus aukojamos šv. Mišios už progimnazijos bendruomenę.

Kviečiu dalyvauti mokytojus, 2-8 klasių mokinius, tėvelius, močiutes ir senelius.

Direktorius Vytautas Vaitkus

 

Netradicinė lietuvių kalbos pamoka bibliotekoje

Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo. „Junkimės. Svajokime. Keiskimės!“ – toks jo šūkis. Todėl šį mėnesį viena lietuvių kalbos pamoka mums, 5b klasės mokiniams, vyko progimnazijos bibliotekoje. Pamokos tema – „Žodžiai ir žodynai“.

Visų pirma, bibliotekininkė A. Vaičiulienė pristatė bibliotekoje esančius žodynus, žinynus bei enciklopedijas ir apie juos išsamiai papasakojo. Po to, mūsų lietuvių kalbos mokytoja J. Šliažienė priminė, kaip žodynai sudaromi, kaip juose tinkamai ieškoti reikalingų žodžių. Vėliau mes, dirbdami porose, turėjome nurodytame žodyne surasti įvairių žodžių reikšmes, jas užrašyti ir perskaityti. Taigi, nuoširdžiai padirbėję išsiaiškinome, ką reiškia adaptacija, katalogas, tauta, biblioteka, mokytojas ir kiti rečiau ar dažniau mūsų vartojami žodžiai.

Pamokos pabaigoje, apibendrindami savo veiklas, sakėme, kad bibliotekoje esantys žodynai prireikus gali tapti mums puikiais pagalbininkais. Tad šiais mokslo metais mūsų ir bibliotekos draugystė tęsis.

Viltė Jociutė, 5b klasės mokinė

 

Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo

Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo – šiais metais pasitinka šūkiu „Junkimės. Svajokime. Keiskimės.“ Šia proga mūsų progimnazijos skaitykloje buvo paruoštas stendas „Metų knygos rinkimai 2019: skelbiami įdomiausių kūrinių penketukai“.

1a, 1b ir 4a klasių mokiniai su mokytojomis garsiai skaitė „Superherojų vadovą“. 5 – 8 klasių vadovai mokyklos skaitykloje organizavo klasės valandėles tema „Ateities biblioteka“, kurių metu žiūrėjo vaizdo įrašus apie bibliotekininkystę, mokyklų bibliotekininkų darbą, mokymą ir mokymąsi XXI amžiuje. 5b, 6a, 6b, 7b, 7c ir 8c klasių mokiniai rašė apie tai, kokia turėtų būti biblioteka. 6a klasės mokiniai paruošė perskaitytų knygų palyginimą, kuris yra pristatomas mokyklos bendruomenei skaityklos stende. 7b klasės mokiniai klausėsi ištraukų iš A. de Sent Egziuperi garso knygos „Mažasis princas“. Buvo surengta 5 – 8 klasių mokinių piešinių paroda „Mano biblioteka“, fotografijų paroda „Knyga – geriausias mano draugas“, pristatytas dailės būrelio narių komandinis darbas „Junkimės. Svajokime. Keiskimės“. Baigiamajame renginyje mokyklos skaitykloje buvo rodomas filmas „Mano biblioteka“.

Tikiuosi, kad ir ateityje progimnazijos skaitykla bus mokinių ir mokytojų traukos centras, o graži draugystė su knyga tęsis visą gyvenimą.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 

Lietuvių kalbos ir informacinių technologijų projektas „Lietuvių kalbos tarmės“

Tris savaites mes, 6a klasės mokiniai, vykdėme projektą „Bendrinė kalba ir tarmės“. Susiskirstę į keturias grupes, dirbdami po pamokų skaitykloje arba namuose, parengėme pasirinktų tarmių ir patarmių pristatymus. Mūsų užduotis buvo pateikti tarmių žemėlapį, išvardinti pasirinktos tarmės žodžių tarimo ypatybes, pateikti tik tai tarmei būdingų žodžių ir surasti arba parengti tarmiškai kalbančio žmogaus vaizdo įrašą.  

Paruoštą medžiagą reikėjo gražiai apipavidalinti ir perkelti į skaidres. Dirbdami sužinojome, kodėl mūsų tarmė vadinasi žemaičių, kad ji turi net tris patarmes, kad aukštaičių tarmė patarmių turi žymiai daugiau, nes ji užima didesniąją Lietuvos dalį. Įdomu buvo išmokti tarmiškų ir net naujų tarptautinių žodžių.

Dėkojame informacinių technologijų mokytojai S. Kazokevičienei, skaityklos bibliotekininkei D. Krauzienei ir tėveliams, padėjusiems mums parengti šį projektą.

Urtė Mitkutė, Emilija Alkauskaitė ir Milena Kūgytė, 6a klasės mokinės

 

Konstitucijos egzaminas 2019

Spalio 3 dieną jau 13-tą kartą respublikoje buvo organizuota visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija – Konstitucijos egzaminas 2019. Joje dalyvavo 72 mūsų progimnazijos 6 – 8 klasių mokiniai. Jie turėjo raštu atsakyti į 30 klausimų apie šalies įstatymus ir politinę partijų veiklą. Parodyti teisines žinias geriausiai sekėsi Akvilei Sukauskaitei (8b kl.), Atėnei Silkauskaitei (8b kl.), Julijai Mažonaitei (8a kl.), Tautvydui Ališauskui (7b kl.), Kornelijai Noreikaitei (6b kl.), Urtei Mitkutei (6a kl.) ir Kiprui Kreičmanui (6a kl.).

Džiugu, kad „Atžalyno“ progimnazija kasmet įsijungia į tradicinę pilietiškumo akciją ir mokiniai parodo, kaip jiems yra svarbu išmanyti savo šalies įstatymus.

„Bendraminčiai“

 

Susitikimas su aktore Doloresa Kazragyte

Telšių „Atžalyno“ progimnazijos ketvirtokai su mokytojomis Irma Klaišyte ir Irena Bugeliene lankėsi K. Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje, kur susipažino su poeto, dramaturgo, vertėjo Algirdo Kazragio seserimi, garsia aktore Doloresa Kazragyte.

Aktorė pristatė savo brolio knygelę vaikams „Ežerėlio pasakos“. Už iniciatyvą, kad po penkiasdešimties metų šis kūrinėlis pasiektų jaunąjį skaitytoją, Doloresa Kazragytė dėkojo „Alkos“ muziejaus vyr. muziejininkei Irmai Kontautienei. Susitikime moteris dalinosi prisiminimais apie prabėgusią vaikystę Telšiuose: kaip žaidė Masčio ežero pakrantėse, kurios tuomet atrodė visiškai kitaip negu šiandien, mokėsi mūsų mokykloje, tuomet IV vidurinėje. Papasakojo, kaip pėsčiomis eidavo iki „Germanto“ ežero. O kartais broliukas mažąją sesutę pasisodindavo ant dviračio „balkiuko“, kad būtų minkščiau, pririšdavo pagalvėlę ir keliukais, pro Džiuginėnų dvarą, ežerą pasiekdavo greičiau ir mažiau pavargę. Kiek istorijų, pasakojimų apie gamtą gražiai ir įdomiai Algirdas pasakodavo Doloresai!..

Aktorė persikūnydama į personažą paskaitė kūrinio ištrauką. Vaikus sudomino betarpiškas bendravimas, nuoširdūs ir atviri pasakojimai.

„Ežerėlio pasakas“ galima rasti bibliotekoje. O vaikai gavo dovanų – į klasę po Algirdo Kazragio knygelę. Būtinai ją perskaitys. Juk smagu atpažinti gimtąsias vietas, kur kadaise buvo, gyveno Algirdas ir Doloresa.

4a klasės mokytoja Irma Klaišytė
 

Puslapis 11 iš 13

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis
khantry design

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis