Lietuvių kalbos ir informacinių technologijų projektas „Lietuvių kalbos tarmės“

Tris savaites mes, 6a klasės mokiniai, vykdėme projektą „Bendrinė kalba ir tarmės“. Susiskirstę į keturias grupes, dirbdami po pamokų skaitykloje arba namuose, parengėme pasirinktų tarmių ir patarmių pristatymus. Mūsų užduotis buvo pateikti tarmių žemėlapį, išvardinti pasirinktos tarmės žodžių tarimo ypatybes, pateikti tik tai tarmei būdingų žodžių ir surasti arba parengti tarmiškai kalbančio žmogaus vaizdo įrašą.  

Paruoštą medžiagą reikėjo gražiai apipavidalinti ir perkelti į skaidres. Dirbdami sužinojome, kodėl mūsų tarmė vadinasi žemaičių, kad ji turi net tris patarmes, kad aukštaičių tarmė patarmių turi žymiai daugiau, nes ji užima didesniąją Lietuvos dalį. Įdomu buvo išmokti tarmiškų ir net naujų tarptautinių žodžių.

Dėkojame informacinių technologijų mokytojai S. Kazokevičienei, skaityklos bibliotekininkei D. Krauzienei ir tėveliams, padėjusiems mums parengti šį projektą.

Urtė Mitkutė, Emilija Alkauskaitė ir Milena Kūgytė, 6a klasės mokinės

 

Konstitucijos egzaminas 2019

Spalio 3 dieną jau 13-tą kartą respublikoje buvo organizuota visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija – Konstitucijos egzaminas 2019. Joje dalyvavo 72 mūsų progimnazijos 6 – 8 klasių mokiniai. Jie turėjo raštu atsakyti į 30 klausimų apie šalies įstatymus ir politinę partijų veiklą. Parodyti teisines žinias geriausiai sekėsi Akvilei Sukauskaitei (8b kl.), Atėnei Silkauskaitei (8b kl.), Julijai Mažonaitei (8a kl.), Tautvydui Ališauskui (7b kl.), Kornelijai Noreikaitei (6b kl.), Urtei Mitkutei (6a kl.) ir Kiprui Kreičmanui (6a kl.).

Džiugu, kad „Atžalyno“ progimnazija kasmet įsijungia į tradicinę pilietiškumo akciją ir mokiniai parodo, kaip jiems yra svarbu išmanyti savo šalies įstatymus.

„Bendraminčiai“

 

Susitikimas su aktore Doloresa Kazragyte

Telšių „Atžalyno“ progimnazijos ketvirtokai su mokytojomis Irma Klaišyte ir Irena Bugeliene lankėsi K. Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje, kur susipažino su poeto, dramaturgo, vertėjo Algirdo Kazragio seserimi, garsia aktore Doloresa Kazragyte.

Aktorė pristatė savo brolio knygelę vaikams „Ežerėlio pasakos“. Už iniciatyvą, kad po penkiasdešimties metų šis kūrinėlis pasiektų jaunąjį skaitytoją, Doloresa Kazragytė dėkojo „Alkos“ muziejaus vyr. muziejininkei Irmai Kontautienei. Susitikime moteris dalinosi prisiminimais apie prabėgusią vaikystę Telšiuose: kaip žaidė Masčio ežero pakrantėse, kurios tuomet atrodė visiškai kitaip negu šiandien, mokėsi mūsų mokykloje, tuomet IV vidurinėje. Papasakojo, kaip pėsčiomis eidavo iki „Germanto“ ežero. O kartais broliukas mažąją sesutę pasisodindavo ant dviračio „balkiuko“, kad būtų minkščiau, pririšdavo pagalvėlę ir keliukais, pro Džiuginėnų dvarą, ežerą pasiekdavo greičiau ir mažiau pavargę. Kiek istorijų, pasakojimų apie gamtą gražiai ir įdomiai Algirdas pasakodavo Doloresai!..

Aktorė persikūnydama į personažą paskaitė kūrinio ištrauką. Vaikus sudomino betarpiškas bendravimas, nuoširdūs ir atviri pasakojimai.

„Ežerėlio pasakas“ galima rasti bibliotekoje. O vaikai gavo dovanų – į klasę po Algirdo Kazragio knygelę. Būtinai ją perskaitys. Juk smagu atpažinti gimtąsias vietas, kur kadaise buvo, gyveno Algirdas ir Doloresa.

4a klasės mokytoja Irma Klaišytė
 

Pradinukų sveikatingumo dienos „Sportuokime linksmai“

Šiais mokslo metais „Atžalyno“ progimnazijoje skiriama daugiau dėmesio mokinių sveikatinimui. Nuo spalio 7 iki 11 dienos mokykloje buvo organizuojamos pradinukų sveikatingumo dienos. Po pirmos pamokos pradinių klasių mokytojos S. Norkuvienė ir D. Riškienė kartu su šeštokėmis Gabija Jonauskyte, Kornelija Niuniavaite ir Kornelija Noreikaite vedė judriąsias pertraukas, per kurias vaikai šoko. 

Per ilgąsias pertraukas pradinukai kasdien linksmai apibėgdavo mokyklą. Spalio 8 dieną Pradinukų alėjos fojė  buvo organizuota rudens gėrybių paroda, kuriai eksponatus ruošė vaikai kartu su tėveliais. Spalio 9 dieną surengta smagi akcija „Pasidalink obuoliu su draugu“, o spalio 10 dieną – akcija „Grauži morkytes – stiprini akytes“. Užsiėmimą su „zuikučiais“ vedė labai graži „morka“ – mama Rima Kazlauskaitė.

Sveikatingumo dienų renginiai – puikus paskatinimas mokiniams kasdien sportuoti ir sveikai maitintis.

„Bendraminčiai“
 

Tarptautinė mokytojų diena

Spalio 4 dieną progimnazijoje buvo minima Tarptautinė mokytojų diena. Iš pat ryto su gėlėmis mokytojus pasitiko Mokinių tarybos nariai. Į mokytojų kambarį, papuoštą klevo lapais ir raudonšoniais obuoliais, rinkosi mokinių tėveliai, kuriems tą dieną buvo patikėta vesti pirmąsias pamokas. 

Vienai dienai mokytojais tapo J. Petkevičius, L. Nikienė, J. Stanevičienė, M. Drimbienė, A. Kekienė, R. Kazlauskaitė, R. Vavilovienė, R. Stanevičienė, Ž. Vėlyvė, L. Čėsnienė, V. Černiauskienė, V. Šlutienė, V. Nekrašienė, D. Kimbarienė, V. Norkienė, J. Jankauskienė, E. Stonkevičienė, A. Daunienė, D. Martinkus, V. Chromovienė, T. Zykas, I. Jablonskienė, I. Navikienė, J. Jankauskienė, J. Beržinienė, V. Mileikienė, M. Slavinskis, A. Trilikauskienė, M. Latiškevičius ir I. Kidikaitė. Mokiniai be galo džiaugėsi tėvelių vestomis netradicinėmis pamokomis. Tuo metu mokytojai stebėjo aštuntokų parengtą sveikinimo programą, džiaugėsi mokinių paruoštomis dovanėlėmis ir vaišinosi prie stalo, ant kurio puikavosi saldumynai nuo kiekvienos klasės. Saldžią dovaną ir nuoširdžius žodžius mokytojams dovanojo į progimnaziją atvykęs Telšių rajono savivaldybės meras K. Gusarovas, Telšių rajono Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja D. Tūmienė bei vyresnioji specialistė D. Marčenkovienė. Mokytojus sveikino ir buvę progimnazijos mokiniai iš Žemaitės gimnazijos. Tarptautinę mokytojų dieną buvo apdovanota ir būrelio „Piliečio žadintuvas“ iniciatyva mokinių išrinkta geriausia progimnazijos mokytoja Jūratė Šliažienė. Vėliau mokytojus nuoširdžiais sveikinimais ir eilėraščiais džiugino ir skaityklos bibliotekininkės paruošti vaikai, pailgintos dienos grupės sveikinimas ir šia proga išleistas progimnazijos laikraštis „Labas“.

„Bendraminčiai“
 

Pasaulinė gyvūnijos diena „Žvėrinčiuje“

Spalio 3 dieną progimnazijos būrelio „Gamtos bičiuliai“ nariai ir dar keletas 8a klasės mokinių su vadove V. Svotiene lankėsi VĮ Valstybinių miškų urėdijos Ubiškės girininkijos „Žvėrinčiuje“, kur buvo minima Pasaulinė gyvūnijos diena. Visą pusdienį mokiniai dalyvavo įvairiausiose renginio veiklose.

Vos atvykę vaikai buvo pakviesti į stumbrininko namelį susipažinti su vietinėmis medžių rūšimis. Tai buvo galima padaryti, naudojantis interaktyviuoju stendu ir medine dėlione. Vėliau lydimi urėdijos ir Valstybinės veterinarijos tarnybos darbuotojų mokiniai aplankė kiekvieną „Žvėrinčiaus“ gyventoją. Susipažinome su gyvūnų atsiradimo „Žvėrinčiuje“ istorija, jų maitinimu ir priežiūra. Po to dalyvavome integruotoje fizinio ugdymo, biologijos, technologijų ir matematikos pamokoje – aktyviame komandiniame žaidime „Pažink gyvūnus“. Mūsų progimnazijos mokiniai užėmė trečią vietą.

Užsiėmimai baigėsi pasibuvimu prie laužo rudenio gamtoje ir vaišėmis, kurias organizavo VĮ Valstybinių miškų urėdijos Telšių regioninio padalinio gamtotvarkos specialistė Edita Lydienė. Skanavome net bandeles su cinamonu, pačių išsikeptas ant laužo.

Renginyje mokiniai pagilino žinias apie Lietuvoje augančius medžius ir gyvenančius gyvūnus, tobulino skaičiavimo ir technologijų įgūdžius, pabendravo tarpusavyje, išmėgino jėgas varžydamiesi, pasisėmė gerų emocijų.

Būrelio „Gamtos bičiuliai“ vadovė matematikos mokytoja V. Svotienė
 

Pradinukai paminėjo Turizmo dieną

Rugsėjo 27-oji – Pasaulinė turizmo diena. Šią dieną paminėjo ir mūsų progimnazijos pradinių klasių mokiniai.

Rugsėjo 27-ąją pradinukai į mokyklą rinkosi be kuprinių. Rytas prasidėjo kitaip nei visada – mokiniai žiūrėjo laidą apie Telšius iš serijos „Aplink Lietuvą. Miestai“. Po to kūrė medžius, simbolizuojančius Žemaitijos stiprybę ir surašė savo palinkėjimus Žemaitijai. Sukurtais medžiais, eksponuojamais koridoriuje, gali pasidžiaugti progimnazijos bendruomenė.

Vėliau mokiniai išsiruošė į turistinį žygį pėsčiomis numatytais maršrutais: Masčio ežero pakrantėmis, ant Zakso kalno, Džiugo piliakalnio, į Buities muziejų ir kitas žymias Telšių miesto vietas.

Mokiniai džiaugėsi turiningai praleista diena.

Pradinių klasių mokytoja Nijolė Šiurkuvienė

 

Tradicinis renginys „Beactive – judėk šokio ritmu“

Rugsėjo 30 dieną Mados šokio būrelio narės su mokytoja Dinara Daciene vyko į tradicinį renginį Kranto progimnazijoje „Beactive – judėk šokio ritmu“, kur rinkosi mokiniai ir iš Žemaitės, „Džiugo“, Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijų, Nevarėnų pagrindinės ir kitų mokyklų. 

Renginį pradėjo Kranto, „Atžalyno“ progimnazijų bei Nevarėnų pagrindinės mokyklos šokėjai, bendram masiniam šokiui pakviesdami visus susirinkusiuosius. Šokis truko valandą. Sugrįžome geros nuotaikos, kupini teigiamų emocijų. Manau, kad renginio tikslas –  stiprinti mokinių fizinę sveikatą, taikant netradicinę judėjimo formą – šokį – buvo pasiektas.

Šokio mokytoja metodininkė Dinara Dacienė
 

Puslapis 12 iš 14

Mokytojams

Ši svetainės sritis skirta svetainės administratoriams.Naujienų srautas

Lankytojų skaitiklis

Reklaminis skydelis
khantry design

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Paspaudę nuorodą pateksite į elektroninį mūsų progimnazijos dienyną.

VšĮ Švietimo tinklas

Reklaminis skydelis

Mokinių maitinimas

Telšių "Atžalyno" progimnazija
Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Ryškėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Telšių "Atžalyno" progimnazijos
Žarėnų skyrius

Maitinimo paslaugos tiekėjas
VšĮ „Bruneros”

Palangos g. 30C, Kretinga LT-97123
Rašykite mums: info@bruneros.lt
Nemokamas kokybės telefono numeris 8 800 51010
Tel.nr. +370 613 07027

MAITINIMO ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS


VALGIARAŠČIAI

Augink Rūpinkis Mylėk

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis