• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Edukaciniai užsiėmimai „Alkos“ muziejuje

Gruodžio 8 ir 15 dienomis 7b klasės mokiniai kartu su klasės vadove J. Šliažiene, mamomis S. Jakumiene bei I. Tautkiene dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose „Alkos“ muziejuje ir Žemaitijos kaimo ekspozicijoje.

Gruodžio 8 dieną septintokai buvo edukacinio užsiėmimo „Piešimas ant stiklo“ dalyviai. Šio renginio tikslas – ugdyti mokinių kūrybinę vaizduotę ir meninę raišką. Iš pradžių stiklo menininkas, edukatorius Vygandas Paulauskas supažindino septintokus su dirbiniais iš stiklo, mokė pažinti stiklą kaip kūrybos priemonę. Po to mokiniai galėjo praktiškai išbandyti šiuolaikinius stiklo dekoravimo būdus ir patys susikurti meno dirbinį iš stiklo. Kruopščiais ir spalvingais kūrybinio proceso rezultatais – piešiniais ant stiklo – iki kalėdinių atostogų septintokai papuošė savo klasę.

Gruodžio 15 dieną mokiniai lankėsi Žemaitijos kaimo ekspozicijoje ir pagilino žinias apie Advento laikotarpio senąsias lietuvių tradicijas bei papročius. Edukaciniame užsiėmime „Adventas. Atbėga elnias devyniaragis“ vyr. muziejininkė S. Udovičienė papasakojo apie Advento ir Kūčių vakaro prasmę, patiekalų, burtų reikšmę, namų puošybą. Vėliau septintokai mokėsi patys pasigaminti archajiškus Kūčių vakarienės patiekalus ir juos ragavo su karštomis bulvėmis, suko tikro vaško žvakes, iš linų darė žaisliuką-paukštelį kalėdinei eglutei papuošti. Daugiausia džiaugsmo ir linksmų emocijų sulaukė užsiėmimo kulminacija – burtai liejant figūrėles iš karšto vaško ir spėjant ateitį. Renginio refleksija buvo mokinių pokalbis su Kauno VDU Etnologijos krypties doktorante V. Rakaityte, kuri tyrinėja, kaip Lietuvos muziejuose reprezentuojamos etninės tradicijos. Septintokai ne tik žodžiais, bet ir piešiniais apibendrino savo išgyvenimus, patirtus atliekant įvairias veiklas.

Šie užsiėmimai mokiniams buvo puikus būdas sugrįžti į praeitį ir netradiciškai prisiminti senuosius lietuvių papročius bei tradicijas. Už juos 7b klasės mokiniai ir jų tėveliai nuoširdžiai dėkoja progimnazijos direktoriui V. Vaitkui, nes šios edukacinės veiklos – mokyklos dovana septintokams už 2016-2017 mokslo metais puikiai lankytas pamokas.

7b klasės vadovė J. Šliažienė

 

Lankytojų skaitiklis