• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Išvyka į Šiluvą

Rugsėjo 12 dieną Telšių ,,Atžalyno“ progimnazijos 16-lika 6 – 8 klasių mokinių su direktoriaus pavaduotoja, tikybos mokytoja J. Dapšiene ir direktoriumi V. Vaitkumi vyko į Šiluvos atlaidus.

Šiluvoje stovi barokinė Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilika, kurioje dalyvavome Šv. Mišiose. Norintieji galėjo atlikti išpažintį. Po Šv. Mišių ėjome į koplyčią, kurioje matėme ir galėjome prisiliesti prie akmens, ant kurio 1608 m. apsireiškė Mergelė Marija, laikanti kūdikį. Tai įvyko vietoje, kur buvo nugriauta stovėjusi bažnyčia, o visus tos bažnyčios turtus užkasus  užridentas didelis akmuo, ant kurio ir apsireiškė Mergelė Marija. Dabar ten stovi moderni Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčia, kurioje yra pastatytas altorius, o po juo tas akmuo.

Manau, kad ši išvyka mums padėjo suprasti, kodėl reikia vertinti tai, jog nevaržomai galime tikėti  Dievą, eiti į bažnyčią, melstis už save, artimą, draugus, už vargstančius ir badaujančius, niekas netrukdo pasisakyti ir išreikšti nuomonę. Džiaugiamės, kad galėjome išvysti visą Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilikos ir Apsireiškimo koplyčios grožį bei labiau prisiliesti prie savo tikėjimo.

Austėja Mileikytė, 7b klasės mokinė
 

Lankytojų skaitiklis