• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena

Europos kalbų dieną visa Europa švenčia jau nuo 2001 metų. Šios gražios šventės tikslas – iškelti daugiakalbystę kaip vieną iš didžiausių Europos vertybių, įprasminti kalbų įvairovę, pagarbą visoms Europos kalboms.

Mūsų progimnazijoje taip pat tapo įprasta paminėti šią dieną. Šįkart mokiniai užsienio kalbomis (anglų k., rusų k. ir vokiečių k.) užrašė pasisveikinimus ir linkėjimus. Pertraukų metu skambėjo dainos įvairiomis kalbomis. Progimnazijos penktokai dalyvavo įspūdingoje anglų kalbos videokonferencijoje kartu su mokiniais iš „Germanto“ progimnazijos, iš Turkijos, Lenkijos, Serbijos ir Čekijos. 6b klasės mokiniai dalyvavo integruotoje anglų kalbos ir informacinių technologijų pamokoje. Mokiniai darė plakatus, sveikino mokinius iš kitų šalių su Europos kalbų diena. Į stendą „Daugiakalbė Europa“ mokiniai surašė savo mintis apie tai, kodėl mokosi užsienio kalbų. Įdomias viktorinas vedė skaityklos vedėja Dalia Krauzienė.

Pradinių klasių mokiniai taip pat aktyviai įsijungė į renginio veiklas. Visą savaitę jie, padedami savo mokytojų, šeimos narių, kūrė Erasmus+ projekto „Little gazes to great artwork"( lietuviškai „Mažas žvilgsnis į didelį meną") logotipą ir po tris geriausius darbus pristatė rengiamai parodai pradinių klasių korpuse. Šventės dieną mokiniai lankė parodą, rinko tris klasei labiausiai patinkančius logotipus. Per renginį klasės pristatė savo pasirinkimą. Laimėjo daugiausiai balų surinkę keturi logotipai: Gretos, Martynos, Armantės ir Alekso. Jie bus nuvežti į pirmą partnerių susitikimą koordinatorių mokykloje Ispanijoje. Susitikime dalyvaus mūsų progimnazija, mokyklos iš Belgijos ir Lenkijos. Baigiantis renginiui visi pradinių klasių mokiniai, gitara pritariant mokytojai Linai Trepkevičienei, sudainavo dainelę „If you're happy".

Užsienio kalbų mokėjimas padeda daug lengviau pajusti kitų šalių tradicijas, kultūras. Reikia nepamiršti, kad kalba – ne tik žodžiai, ji leidžia pamatyti pasaulį kitomis akimis. Taigi, mokykimės užsienio kalbų ir būsime turtingesni!

Progimnazijos užsienio kalbų metodinės grupės pirmininkė A. Daukantienė ir Erasmus+ projekto koordinatorė progimnazijoje D. Raudienė
 

Lankytojų skaitiklis