• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Susitikimas su aktore Doloresa Kazragyte

Telšių „Atžalyno“ progimnazijos ketvirtokai su mokytojomis Irma Klaišyte ir Irena Bugeliene lankėsi K. Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje, kur susipažino su poeto, dramaturgo, vertėjo Algirdo Kazragio seserimi, garsia aktore Doloresa Kazragyte.

Aktorė pristatė savo brolio knygelę vaikams „Ežerėlio pasakos“. Už iniciatyvą, kad po penkiasdešimties metų šis kūrinėlis pasiektų jaunąjį skaitytoją, Doloresa Kazragytė dėkojo „Alkos“ muziejaus vyr. muziejininkei Irmai Kontautienei. Susitikime moteris dalinosi prisiminimais apie prabėgusią vaikystę Telšiuose: kaip žaidė Masčio ežero pakrantėse, kurios tuomet atrodė visiškai kitaip negu šiandien, mokėsi mūsų mokykloje, tuomet IV vidurinėje. Papasakojo, kaip pėsčiomis eidavo iki „Germanto“ ežero. O kartais broliukas mažąją sesutę pasisodindavo ant dviračio „balkiuko“, kad būtų minkščiau, pririšdavo pagalvėlę ir keliukais, pro Džiuginėnų dvarą, ežerą pasiekdavo greičiau ir mažiau pavargę. Kiek istorijų, pasakojimų apie gamtą gražiai ir įdomiai Algirdas pasakodavo Doloresai!..

Aktorė persikūnydama į personažą paskaitė kūrinio ištrauką. Vaikus sudomino betarpiškas bendravimas, nuoširdūs ir atviri pasakojimai.

„Ežerėlio pasakas“ galima rasti bibliotekoje. O vaikai gavo dovanų – į klasę po Algirdo Kazragio knygelę. Būtinai ją perskaitys. Juk smagu atpažinti gimtąsias vietas, kur kadaise buvo, gyveno Algirdas ir Doloresa.

4a klasės mokytoja Irma Klaišytė
 

Lankytojų skaitiklis