• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Netradicinė lietuvių kalbos pamoka bibliotekoje

Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo. „Junkimės. Svajokime. Keiskimės!“ – toks jo šūkis. Todėl šį mėnesį viena lietuvių kalbos pamoka mums, 5b klasės mokiniams, vyko progimnazijos bibliotekoje. Pamokos tema – „Žodžiai ir žodynai“.

Visų pirma, bibliotekininkė A. Vaičiulienė pristatė bibliotekoje esančius žodynus, žinynus bei enciklopedijas ir apie juos išsamiai papasakojo. Po to, mūsų lietuvių kalbos mokytoja J. Šliažienė priminė, kaip žodynai sudaromi, kaip juose tinkamai ieškoti reikalingų žodžių. Vėliau mes, dirbdami porose, turėjome nurodytame žodyne surasti įvairių žodžių reikšmes, jas užrašyti ir perskaityti. Taigi, nuoširdžiai padirbėję išsiaiškinome, ką reiškia adaptacija, katalogas, tauta, biblioteka, mokytojas ir kiti rečiau ar dažniau mūsų vartojami žodžiai.

Pamokos pabaigoje, apibendrindami savo veiklas, sakėme, kad bibliotekoje esantys žodynai prireikus gali tapti mums puikiais pagalbininkais. Tad šiais mokslo metais mūsų ir bibliotekos draugystė tęsis.

Viltė Jociutė, 5b klasės mokinė

 

Lankytojų skaitiklis