• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Paminėta Tarptautinė tolerancijos diena

Dažnai mes vengiame kitokių žmonių ne todėl, kad esame netolerantiški ar iš prigimties linkę į diskriminaciją, o todėl, kad nežinome KAIP ELGTIS. Apie tai ir buvo kalbama minint Tarptautinę tolerancijos dieną, kuri Telšių „Atžalyno“ progimnazijos ir Ryškėnų skyriaus pradinukams buvo organizuota lapkričio 15 dieną. 

Šiais metais Tarptautinės tolerancijos dienos simbolis tolerancijos Švyturys. Jį vaikai piešė pirmos pamokos metu. Po to visi pradinukai rinkosi į aktų salę, kur sužinojo apie tokius vaikus, kurių pasaulis yra tyla. Tai vaikai, turintys klausos negalią. Renginyje mokiniai susipažino su pirštų abėcėle, kai kuriais gestais, kuriuos vartoja negirdintys vaikai, išmoko gestų kalba pasisveikinti ir pasakyti ačiū. Vaikams buvo įdomu stebėti, kaip į gestų kalbą verčiamos dainos ir eilėraščiai. Vėliau mokiniai žiūrėjo filmukus tolerancijos tema. Paskutinis renginio  akcentas buvo progimnazijos fojė, kai mokiniai su savo pieštais švyturiais susirinko bendrai nuotraukai. Tikimės, kad po renginio vaikai išsinešė  naujas patirtis, suvokę, kad visi esame skirtingi ir kitokie. 

2c klasės mokytoja G. Jonikienė, logopedė J. Šiaudkulienė ir spec. pedagogė R. Kulevičiūtė
 

Lankytojų skaitiklis