• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Šiaurės šalių literatūros savaitė

Lapkričio 11 – 15 dienomis mūsų progimnazija dalyvavo Šiaurės šalių literatūros savaitėje.

Kasmet daugiau kaip 2000 mokyklų ir bibliotekų sutartą dieną tą pačią valandą vyksta Šiaurės šalių knygų skaitymai. Kai mus gaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome – tokia yra du dešimtmečius gyvuojanti Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja.

Šių metų tema – šventės siekia pabrėžti bendrystę ir solidarumą. Skaitymams buvo pasiūlytas A. Lindgren  knygos „Pepė Ilgakojinė“ skyrius „Pepė švenčia gimtadienį“. Todėl kiekvieną savaitės dieną visų pradinių klasių, penktų ir 6b klasės mokiniai garsiai skaitė nuotaikingą tekstą. Po to vaikai žiūrėjo animacinį filmuką apie Pepę Ilgakojinę. Refleksijos metu buvo kalbama apie kiekvieno mokinio savijautą, skaitymo patirtį, apie būtinybę skaityti. Visa tai vaikams labai patiko.

Šiaurės šalių literatūros savaitė baigėsi, bet liko įspūdžiai, patirti skaitant kartu su klasės draugais, ir džiugios, smalsios akys, ieškančios tarp daugybės knygų savo knygos, su kuria kartu galima patirti nuostabių nuotykių, aplankyti įdomias šalis, o svarbiausia atrasti save.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 

Lankytojų skaitiklis