• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Didysis knygų pristatymo konkursas

Spalio 24 dieną Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje įvyko atrankinis „Didžiojo knygų pristatymo konkurso“ turas. Šiuo konkursu siekiama populiarinti kokybišką bei vertingą lietuvių ir užsienio šalių literatūrą vaikams, skatinti mokinių kūrybiškumą, ugdyti gebėjimą kritiškai vertinti ir atsirinkti knygas.

Šiame konkurse dalyvavo būrys mūsų progimnazijos pradinių klasių mokinių. Tai Akvilė Nekrašiūtė (3a kl.), Dovydas Stonkevičius (4a kl.), Aristėja Kurilavičiūtė (4a kl.), Gabija Daunytė (4a kl.), Vita Norkutė (4b kl.), Paulina Viršilaitė (4b kl.), Gabija Zykaitė (4b kl.) Juos ruošė mokytojos Irma Klaišytė, Irena Bugelienė ir Vilma Nekrašienė.

I–IV klasių mokinių grupėje Aristėja Kurilavičiūtė laimėjo nominaciją „Elegantiškiausias knygos pristatymas“ ir gavo dovanų knygą. Kiti šaunieji knygų pristatytojai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžiomis dovanėlėmis. Džiugu, kad juos dalyvauti šiame konkurse paskatino bibliotekininkė Aušra Vaičiulienė.

Šio konkurso V-VIII klasių mokinių grupėje dalyvavo ir mūsų progimnazijos aštuntokė Brigita Sankauskaitė, kuri pristatė lietuvių rašytojos R. Šerelytės knygą „Rebekos salos“. Ją ruošė mokytoja Jūratė Šliažienė. Kūrybingai, originaliai, išradingai pristačiusi minėtą knygą ji tapo šio turo nugalėtoja ir komisijos buvo deleguota į baigiamąjį konkurso turą, kuris lapkričio 14 dieną įvyko Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje.

Finale dėl geriausio knygos pristatymo varžėsi I-XII klasių mokiniai iš Akmenės, Joniškio, Kelmės, Mažeikių, Pakruojo, Plungės, Telšių, Šiaulių rajonų, Panevėžio, Visagino ir Šiaulių miestų. Jie išradingai atkleidė pasirinktos knygos ir autoriaus vertę, pademonstravo gebėjimą įtaigiai bendrauti su auditorija. Konkurso dalyvius ir jų mokytojus ypač sužavėjo vertinimo komisijos kompetentingumas ir gebėjimas puikiai bendrauti su vaikais, renginio organizavimas, įdomi ekskursija po biblioteką.

Apie finalą norintys gali daugiau paskaityti čia: http://savb.lt/lt/renginys/didziojo-knygu-pristatymo-konkurso-2019-finalas/

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūratė Šliažienė

 

Lankytojų skaitiklis