• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Mokomės vieni iš kitų

Sausio 23 dieną Šiaulių Gegužių progimnazijoje vyko visuminio ugdymo tarptautinė metodinė-praktinė konferencija „Ugdymo dvasingumo svarba šiuolaikinėje mokykloje“. Konferencijoje dalyvavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė ir muzikos mokytoja Laima Petrulaitienė.

Konferencijoje buvo nagrinėjamos šios probleminės sritys: dvasingumo auginimas visuminio ugdymo pagrindu; žmogiškųjų vertybių ugdymas pamokose; dorinio ugdymo įtaka formuojant harmoningą asmenybę; dalykų integracija – visuminės asmenybės ugdymosi galimybė; visuminis ugdymas ir edukacinė aplinka. Tądien Šiaulių Gegužių progimnazijos mokytojai vedė 17 atvirų integruotų pamokų, kuriose dirbo 22 mokytojai. Savo mokyklos patirtimi apie ugdymo dvasingumą dalijosi mokyklos direktorė Silvija Baranauskienė. Apie dvasingumo ugdymo iššūkį švietimo sistemai drąsias įžvalgas pateikė Edita Minkuvienė, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Žmonių gerovės ir ugdymo departamento Švietimo skyriaus vedėja. Kokia yra mūsų dvasinio gyvenimo esmė, kaip tai pasireiškia išoriniame pasaulyje ir kaip tai veikia mokinius, dalijosi Viktorija Bak, Ukrainos humanistinės pedagogikos asociacijos viceprezidentė, pedagogikos mokslų kandidatė, Humanistinės pedagogikos riterė. Apie vaiko dvasinės ašies stiprinimą diskusijas vedė Stanislavas Krukas, docentas, psichologas, Ukrainos humanistinės pedagogikos asociacijos prezidentas. Vaidas Arvasevičius, šeimos santykių lektorius, karjeros konsultantas, pastebėjo, kad charakterio potencialo supratimas gali suteikti mokytojui galimybę pamatyti naują paveikslą mokinio, kaip asmenybės, su aiškiais kriterijais, o ne tiesiog kaip „gero žmogaus“.

Konferencija buvo naudinga, pasisemta patirties ir pamokų stebėjimo bei jų aptarimo metu. Susidėliotos mintys, kaip pritaikyti dvasingumą šiuolaikiniame mokyme. Konferenciją galima apibendrinti Šiaulių Gegužių progimnazijos direktorės pasakytais žodžiais: „Kad keltum, turi kilti“. Tik svarbu žodžius remti darbais, nes kitaip nekilsim – nekelsim.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė

 

Lankytojų skaitiklis