• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Ketvirtokų projektas „Drugelių metamorfozė“

Žinios, įgytos per praktines veiklas, atliekant stebėjimus ir eksperimentus – galimybė mokytis kitaip. Šiemet progimnazijos ketvirtokai dalyvavo projekte „Drugelių metamorfozė“.

Mokiniai išsikėlė hipotezę: ar nenatūralioje aplinkoje galima drugelių metamorfozė? Vaikai su mokytojomis Irma Klaišyte ir Irena Bugeliene įsigijo tropinių drugelių vikšrų. Apgyvendino juos tinkliniame narvelyje. Vikšrai nepanašūs į mūsiškius. Jie stambūs, didžiuliai, apie 10 – 12 cm ilgio ir 2 cm pločio, nemaža galva, kūnelis minkštas ir švelnus, tarsi padengtas pūkučiais. Minta kanų lapais, labai ėdrūs. Tuštinasi tarsi pipirais, gyvena apie dvi – tris savaites.Prieš virsmą lėliukė nustoja ėsti, susitraukia, kūnelis tampa šiurkštus, ieško vietos, kur galėtų pasikabinti žemyn galva. Šitaip tūno kelias paras, numeta galvą ir virsta lėliuke. Po trijų – keturių savaičių išsirita drugys. Jo maisto racionas kitoks: apelsinai, mandarinai, bananai. Atsigeria nuo drėgnos kempinėlės. Vaikai džiaugėsi drugelių draugyste. Rūpinosi, maitino, netgi davė vardus. Taigi, hipotezė pasitvirtino. Dabar ketvirtokai tikrai žino, kad metamorfozė tai vystymosi etapas, kai organizmas kardinaliai pakeičia savo formą, gyvenimo būdą ir maitinimąsį. Vaikai įsitikino, kad nenatūralioje aplinkoje šį virsmą taip pat galima stebėti. Pamoka išmokta.

Mokytoja metodininkė Irma Klaišytė

 

Lankytojų skaitiklis