• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Naktis mokykloje – bendravimo maratonas

Jau trečius metus iš eilės „Atžalyno“ progimnazijoje Šaulių būrelis, vadovaujamas mokytojos Astos Daukantienės, organizavo renginį „Naktis mokykloje – bendravimo maratonas“. Šiemet jis buvo skirtas Vasario 16-ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. 

Renginio programos vykdytojai: būrelis „Piliečio žadintuvas“, vadovaujamas mokytojos Vytautos Nekrašienės, Mokinių taryba, klasių vadovai, mokytojos Dinara Dacienė, Vilma Savickienė, Sonata Kazokevičienė ir skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė. Renginyje dalyvauti galėjo tik griežtus kriterijus atitinkantys mokiniai, parašę pasižadėjimus ir susipažinę su taisyklėmis. Džiugu, kad naktį su buvusiais draugais panoro praleisti ir buvę progimnazijos mokiniai, dabar jau gimnazistai.

Renginys prasidėjo 18.00 valandą dalyvių registracija ir įsikūrimu klasėse. Po to mokiniai rinkosi į aktų salę, kur vyko renginio atidarymas. Jis prasidėjo valstybinės vėliavos įnešimu ir Tautiškos giesmės giedojimu. Sveikinimo žodį tarė direktoriaus pavaduotoja Jadvyga Dapšienė. Programą, skirtą Vasario 16-ajai, paruošė „Piliečio žadintuvas“. Po jos dainuodami „Ant kalno mūrai“ mokiniai išsiskirstė į veiklas. Viena iš įdomiausių – Lobio ieškojimas. Mokiniams labai patiko ir fizikos kabinete atliekami bandymai. Istorijos kabinetas ir skaitykla kvietė į Protų mūšius. Mokytoja Jūratė Šliažienė organizavo komandinį Tautiškos giesmės rašymą dailyraščiu. Technologijų kabinete mokiniai gaminosi vakarienę. Aktų salėje vyko „Šokio banga“, norintieji sportavo sporto salėje. 23.00 valandą įvyko aštuntokų susitikimas su gimnazistais. Tuo metu Šaulių būrelis išvirė kareiviškos košės ir vaišino visus renginio dalyvius, kad įgavę jėgų, mokiniai galėtų kuo geriau parodyti savo komandų prisistatymus. Vaikai deklamavo poetų ir savo sukurtus eilėraščius apie gimtinę, dainavo, šoko liaudies šokį, skaitė A. de Sent Egziuperi „Mažojo princo“ ištraukas... 02. 00 valandą mokiniai rinkosi į klases, kur žaidė stalo žaidimus ar ramiai šnekučiavosi. 03. 00 valandą buvo skelbiamas miego laikas, bet daugelio noras dalintis įspūdžiais, bendrauti visą naktį už miegą buvo stipresnis. Ryte sutvarkius klases ir veiklų vietas, aktų salėje vyko renginio aptarimas, organizatoriai dėkojo šauniems renginio dalyviams, komandos apdovanotos saldžiomis dovanomis. Atsisveikindami mokiniai užrašė savo atsiliepimus: „Kieta“ naktis“, „Buvo smagu atlikti bandymus, šokti, ieškoti lobio...“, „Buvo fantastiška“, „Geriausia naktis gyvenime“, „Susiradau draugų“, „5b, 9b valdo „Atžalyną“... Vadinasi, renginio tikslai – ugdytis bendruomeniškumo jausmą, mokytis gyventi ir dirbti drauge – buvo pasiekti su kaupu.

„Bendraminčiai“

 

Lankytojų skaitiklis