• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

2020 m. Nacionalinis kritinio mąstymo ir problemų sprendimo konkursas

Tęsdama Nacionalinio egzaminų centro pradėtą tradiciją, Nacionalinė švietimo agentūra organizavo Nacionalinį kritinio mąstymo ir problemų sprendimo konkursą. Šis konkursas yra Nacionalinio egzaminų centro anksčiau organizuotų nacionalinių matematinio ir gamtamokslio raštingumo (8–10 kl.) bei loginio mąstymo ir problemų sprendimo (3–4 kl.) konkursų tęsinys.

Šio konkurso tikslas – mokinių bendrųjų kompetencijų ir bazinių žinių taikymo gebėjimų konkrečiose praktinėse situacijose vertinimas. Konkurso užduotims atlikti nereikia specialių žinių. Konkursu siekiama ugdyti labai svarbius tolesniam mokymuisi ir gyvenimui XXI a. mokinių aukštesniuosius mąstymo gebėjimus, taip pat gebėjimą kūrybiškai taikyti įgytas žinias. Konkursas buvo organizuotas trijose amžiaus grupėse: 3–4 klasių mokiniams; 5–7 klasių mokiniams; 8–10 klasių mokiniams. Šioms grupėms buvo parengtos įdomios ir nuotaikingos skirtingo sudėtingumo užduotys, mokiniams artimu ir smalsumą žadinančiu kontekstu.  Konkurso užduotis mokiniai atliko elektroninėje testų vykdymo sistemoje, matydami jas kompiuterio ekrane. Iš dešimties dalyvavusių Telšių „Atžalyno“ progimnazijos aštuntokų, du 8a klasės mokiniai – Karolis Pocius ir Vitalijus Sosnovskis – yra tarp dešimtadalio daugiausiai taškų surinkusių šalies mokinių. Sveikiname Karolį ir Vitalijų!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui, matematikos mokytoja Virginija Svotienė

 

Lankytojų skaitiklis