• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Pasaulinė statistikos diena

Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja 2010 m. liepos 10 d. priėmė rezoliuciją, pagal kurią spalio 20-oji paskelbta Pasauline statistikos diena. Statistikos dieną mini ir švenčia daugiau nei 100 šalių statistikos tarnybos. Ši diena skirta oficialiosios statistikos pasiekimams ir reikšmei paminėti.  

Šiemet ši diena, kaip viena iš respublikinio projekto „Visiems kitaip“ veiklų, mūsų progimnazijoje paminėta pirmą kartą. Mokytojos Rasa Žutautienė ir Vilma Savickienė vedė integruotas matematikos ir istorijos pamokas „Statistika aplink mus“ 6b ir 8b klasėms. Jų metu buvo akcentuojamos pagrindinės vertybės, kuriomis vadovaujamasi rengiant oficialiąją statistiką. Mokiniai buvo supažindinti su internetiniais šaltiniais, kuriuose yra statistikos duomenys, atliko statistinius skaičiavimus. Bibliotekininkė Dalia Krauzienė papasakojo apie surašinėtojo darbą, nes yra dalyvavusi visuotiniame gyventojų surašyme. Ji paruošė protmūšį apie surašinėtojo darbo organizavimą. Tikimės, kad šios dienos minėjimas taps tradiciniu renginiu progimnazijoje.

Matematikos mokytoja metodininkė R. Žutautienė, istorijos vyr. mokytoja V. Savickienė, bibliotekininkė D. Krauzienė
 

Lankytojų skaitiklis