• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Turizmo diena

Rugsėjo 27-oji – Pasaulinė turizmo diena. Iš ryto progimnazijos pradinukai žiūrėjo filmuotą medžiagą apie Telšius, klausėsi žemaitiškos šnekos. Mokiniai plačiau susipažino su žemaičių simboliu – meška, sužinojo, kad Telšių turizmo informacijos centre bus kuriamas Meškiukų muziejus. 

Vaikai atliko kūrybinę užduotį „Meškučių įvairovė Telšiuose“, piešė meškučius. Vėliau, kas pėsčiomis, kas autobusu išsiruošė į turistinius žygius „Tūkstantis žingsnelių“ numatytais maršrutais – Masčio ežero pakrantėmis, ant Zakso kalno, į Telšių kaimo buities muziejų, Rainių koplyčią, Renavo dvarą. Keliaudami Masčio ežero pakrantėmis, ieškojo Dailės akademijos dėstytojų ir studentų sukurtų pasislėpusių meškiukų. Nors mažieji turistai pavargo, bet džiaugėsi galėję pasigrožėti Telšių miesto bei rajono apylinkėmis, sužinoję vertingos informacijos bei patyrę daug teigiamų emocijų. 

Progimnazijos „Gamtos bičiulių“ būrelis, vadovaujamas direktoriaus pavaduotojos V. Svotienės, atsiliepė į Žemaitijos turizmo informacijos centro kvietimą dalyvauti sekreto paieškoje. Sekretas – tai žaidimas, kurio metu reikia rasti po stiklu paslėptas dovanas, paslaptis, staigmenas, mintis, vizijas ar svajones. Tai lyg troškimas išsaugoti tai, kas nepavaldu laiko tėkmei. Žaidime dalyvavo šeštokai Ema Bytautaitė, Greta Martinkutė, Paulina Andruškaitė, Danielius Mikalauskas, Justas Kud, Domas Dambrauskas, Nedas Dirmeikis ir Tonis Kučinskis. Mokiniai, keturiose Telšių miesto vietose suradę sekretus, sudėliojo juos eilės tvarka ir perskaitė dešimtąjį Vytauto Mačernio „Pavasario sonetą“, tokiu būdu prisimindami, kad 2021-ieji metai yra paskelbti žymaus poeto Vytauto Mačernio metais. Paskutinioji paieškos stotelė – poeto paminklas skverelyje prie Žemaitės gimnazijos, kurią Vytautas Mačernis yra baigęs. Po žaidimo mokiniai apdovanoti Žemaitijos turizmo informacijos centro padėkos raštu.

„Bendraminčiai“
 

Lankytojų skaitiklis