• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas
Projektas „Būk mano draugas – kartu smagiau“

Rugsėjo – spalio mėnesiais progimnazijoje buvo vykdomas vaikų socializacijos projektas „Būk mano draugas – kartu smagiau“, finansuojamas savivaldybės biudžeto lėšomis. Jame dalyvavo 15 Naujamiesčio skyriaus ir 15 „Atžalyno“ progimnazijos specialiųjų poreikių (bendrųjų mokymosi sutrikimų, dėmesio, elgesio ir/ar emocijų, fonetinio kalbėjimo sutrikimų) turinčių vaikų.

Abiejų mokyklų mokiniams buvo vedami patyriminiai užsiėmimai (patyriminis ugdymas – tai procesas, kuriame ugdymas vyksta per asmeninę patirtį, jo objektas yra ne asmuo, o grupė). Socialinių įgūdžių ugdymo užsiėmimuose vaikai artimiau susipažino ir pažino save; suprato, kuo esame panašūs ir kuo skiriamės vieni nuo kitų. Piešdami lavino bendravimo įgūdžius, mokėsi palaukti, atsakyti, išklausyti, atsipalaiduoti, patirti teigiamas emocijas,  išsakyti savo jausmus, mintis. Sportinių žaidimų ir žygio prie Masčio ežero metu stiprino sveikatą, mokėsi smagių ir naudingų laisvalaikio praleidimo formų. Diskusija apie psichoaktyvias medžiagas vertė susimąstyti apie daromą žalą sveikatai.

Projekto metu  kuriami rūpestingumu ir parama grįsti santykiai skatino empatiškumą, ugdė socialinius ir emocinius gebėjimus – savimonę, socialinį sąmoningumą, atsakingą sprendimų priėmimą, savitvardą, bendravimo įgūdžius. Projekto metu buvo nuosekliai įveikiami visi grupės raidos etapai – formavimosi, audros ir prieštaravimų, normalizavimosi bei veiklos.

Socialinė pedagogė Laima Kuzminskytė

 

Lankytojų skaitiklis