• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Knygnešio diena

1864 – 1904 metai – tai tik nedidelė mūsų tautos istorijos atkarpėlė, tačiau joje telpa žūtbūtinė lietuvių tautos kova už gimtąjį žodį, už savo egzistenciją. Šios kovos simboliu tapo knygnešys. Manoma, kad per 40 spaudos draudimo metų į tautą kovoti dėl lietuviškos spaudos išėjo 2000 knygnešių. Jie ir atlaikė carinės žandarmerijos, policijos ir pasienio kariuomenės puolimą prieš lietuvišką knygą ir žodį.

Mūsų mokykloje 2011 m. kovo 16 d.  taip pat neliko pamirštas knygnešys. Šia proga skaityklos darbuotojos multimedijos pagalba pristatė darbus, kuriuose išsamiai išdėstė svarbius Lietuvai įvykius spaudos draudimo laikotarpiu. Įdomiai papasakojo apie lietuvių drąsą ir pasiaukojimą dėl savo gimtosios kalbos, dėl lietuviško rašto apsaugojimo ir išsaugojimo. Bibliotekos vedėja suorganizavo 4-tų klasių mokiniams viktoriną  „Lietuviškas žodis“. Mokyklos direktorius apdovanojo Padėkos raštais viktorinos dalyvius.

Lenkiame galvas prieš tuos, kurių dėka šiandien kalbame ir rašome gimtąja kalba.

Organizatoriai

 

Lankytojų skaitiklis