• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Adventas – laikas pabūti kartu

Krikščioniškasis pasaulis, laukdamas Išganytojo atėjimo, maždaug mėnesį iki šv. Kalėdų tarsi nuščiūva. Adventu vadinamas laikotarpis skirtas pabendrauti su artimaisiais, su visais susitaikyti, susikaupti, skleisti ramybę ir gerumą.

Progimnazijoje šiam laikotarpiui kasmet pradedama ruoštis iš anksto. Jau tapo tradicija pasipuošti mokyklos erdves kartu nusipintais Advento vainikais, suburiančiais bendruomenę draugėn. Pati gražiausia vainikų kompozicija puošia progimnazijos fojė, kurioje kiekvieną Advento pirmadienį rinkosi vis kitos klasės paklausyti pasakojimų apie keturių savaičių simbolines reikšmes krikščionybėje, pagiedoti giesmelių. Direktoriaus pavaduotoja J. Dapšienė palydėdavo mokinius gražiais palinkėjimais. Direktorius K. Saplinskas uždegdavo vis kitą adventinę žvakę. Į pamokas eidavome susikaupę ir šiek tiek geresni.

Direktoriaus pavaduotoja J. Dapšienė kiekvieną pirmadienį kvietė ir mokytojus burtis mokytojų kambaryje šiltam pabendravimui. Administracijos suorganizuotą rytmetį tęsė Mokytojų metodinė taryba, pradinių klasių mokytojos ir teatro studija „Einu su Kristumi“, vadovaujama tikybos mokytojos M. Beinorienės. Šiltais pasibuvimais prasidėdavusios savaitės primindavo, kaip svarbu pajausti šalia esantį, padėkoti Aukščiausiajam už galimybę kiekvieną rytą džiugiai pasitikti prasidedančius dienos darbus.

„Bendraminčiai“

 

Lankytojų skaitiklis