• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas
Netradicinės tikybos pamokos „Kronika. Slaptos knygos istorija“

Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šventę, vasario 9 – 10 dienomis tikybos mokytoja metodininkė Jadvyga Dapšienė organizavo virtualias pamokas „Kronika. Slaptos knygos istorija“ 3a, 3b, 4a klasėse. Pamokos buvo vestos kartu su kitomis respublikos mokyklomis, bendradarbiaujant su vienuole Danguole Gervyte, kuri yra knygelės „Kronika. Slaptos knygos istorija“ teksto autorė. 

Pamokose, atsižvelgiant į mokinių amžių,  buvo pateikti iliustruoti vaizdai apie sovietmečiu 1972 – 1989 m. pogrindyje leistą Lietuvos Katalikų Bažnyčios kroniką. Tai kovos už tikėjimo ir žodžio laisvę istorija, papasakota remiantis tikrais liudytojų atsiminimais. Mokiniai sužinojo, kaip gimė idėja leisti knygą, kaip knygos kūrėjai rinko medžiagą ir kaip, keliaudami po Lietuvą, ieškojo Kronikos slėptuvių, susitiko su gyvais istorijos liudytojais, sužinojo, kad net saldainių popierėliuose galima paslėpti Kroniką ir taip ją išvežti iš okupuotos Lietuvos. Mokiniai ir patys atliko keletą praktinių užduočių. Šios pamokos puikus įvadas į Vasario 16-osios šventę.

„Bendraminčiai“

 

Lankytojų skaitiklis