• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas
Žeima, žeima, biek iš keima!

Švęsti Užgavėnes – sena progimnazijos tradicija. Kovo 1 dieną pradinių klasių mokiniai ir mokytojos vykdė kultūrinę-meninę veiklą „Užgavėnių papročiai ir tradicijos Žemaitijoje“, kurią organizavo mokytojos I. Bugelienė, D. Dacienė, L. Petrulaitienė. Tai buvo džiaugsmo, linksmybių diena, laikantis senovės papročių ir tradicijų. 

Aktų salėje skambėjo liaudiška muzika, šėlo, šoko persirengėliai, valgykloje kvepėjo blynais ir kakava. Gautas žinias mokiniai pasitikrino dalyvaudami viktorinoje, o fantaziją bei išradingumą parodė piešdami ir gamindami originalias kaukes.

Vyresniesiems mokiniams šventę organizavo septintokai. Progimnazijos fojė akį traukė spalvingos nuotraukos su išradingais blynų receptais, pasakojimais, kaip senovėje žmonės tą dieną maitindavosi. Persirengėliai mokytojus vaišino kakava ir blynais, pradžiugino linksmu vaidinimu. Per pertrauką kieme vyko Kanapinio ir Lašininio kova, skambėjo „Žeima, žeima, biek iš keima“ ir buvo deginama Morė. Tikimės, kad atsikratėme ne tik varginančios žiemos, bet ir pykčio, blogos nuotaikos, nesutarimų.

Ačiū organizatoriams, muzikantams, visiems persirengėliams, šią dieną kūrusiems gerą nuotaiką!

2 b klasės mokytoja Irena Bugelienė ir „Bendraminčiai“

 

Lankytojų skaitiklis