• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas
Lietuvių kalbos savaitė

Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos iniciatyva nuo 2016 metų kasmet Lietuvoje ir užsienyje rengiamos Lietuvių kalbos dienos. Mūsų progimnazijoje Lietuvių kalbos savaitė vyko kovo 14 – 18 dienomis.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodinė grupė šią savaitę skyrė ne tik Pranciškaus Skorinos metams, bet ir Knygnešio dienai pažymėti. Jos metu per lietuvių kalbos pamokas mokiniai buvo įtraukti į veiklas „Senieji raštai atgyja“, buvo žaidžiami įvairūs kalbiniai žaidimai. Kovo 14 dieną nuotoliniu būdu vyko „Atžalyno“ ir Mažeikių Kalnėnų progimnazijų lietuvių k. ir lit. mokytojų gerosios patirties renginys „Idėjos savarankiškai perskaitytoms knygoms pristatyti“. Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė pradinukams, Naujamiesčio skyriaus socialinių įgūdžių klasės mokiniams bei progimnazijos 5b, 7b ir 8a klasių mokiniams organizavo protmūšius, skirtus Knygnešio dienai. O kovo 17 dieną geriausieji progimnazijos 5 – 8 klasių skaitovai rinkosi į meninio skaitymo konkursą, kurio nugalėtojais tapo 5b klasės mokiniai Ema Butautaitė ir Gytis Vilkas (I vietos), 8b klasės mokinė Kornelija Noreikaitė (I vieta), 5a klasės mokinys Arijus Vaclovas Jonušas, 5b klasės mokinė Goda Ramšaitė ir 8b klasės mokinė Gabija Jonauskytė (II vietos), 5b klasės mokinė Martyna Jankauskaitė, 6b klasės mokinė Jovilė Ronkauskaitė ir 7b klasės mokinė Emilija Metrikytė (III vietos). Konkurso dalyviai ir nugalėtojai apdovanoti progimnazijos direktoriaus padėkos raštais. Džiaugiamės, kad Lietuvių kalbos savaitės renginiai mokiniams priminė rašto istoriją Lietuvoje, padėjo pajusti lietuvių kalbos unikalumą ir grožį.

Lietuvių k. ir lit. mokytojų metodinė grupė

 

Lankytojų skaitiklis