• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Antikos kultūros olimpiada

Kovo 18-19 dienomis Vilniaus universitete vyko respublikinė Antikos kultūros olimpiada. Į ją mokyklinių turų nugalėtojus (9-12 klasių mokinius) pakvietė VU Filologijos fakulteto Klasikinės filologijos katedra ir Klasikų Asociacija.

Olimpiados tikslai buvo skatinti mokinius domėtis Antikos kultūros istorija, plėtoti mokinių Europos ir Lietuvos kultūros istorijos žinias, geriau supažindinti mokinius su Antikos kultūros paveldu, jo formuojančia įtaka Europos ir Lietuvos kultūros istorijai, padėti atsiskleisti geriausiai Antikos kultūrą išmanantiems, ja besidomintiems mokiniams, kelti mokinių bendrą humanitarinį lygį ir kultūrinį išprusimą, gilinti klasikinių literatūros tekstų suvokimą.

Renginyje dalyvavo net 74 Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos ir daugiau kaip du šimtai 9-12 klasių mokinių.

Džiugu, kad joje dalyvavo 12 b klasės mokinys Ričardas Grinaveckis. Jis buvo apdovanotas Švietimo ir mokslo ministro G.Steponavičiaus pagyrimo raštu už geras Antikos kultūros žinias. Olimpiadai jį ruošė lietuvių kalbos mokytoja J. Šliažienė.

 

Lankytojų skaitiklis