• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Respublikinė konferencija „Etnokultūra: tradicinio pasaulio suvokimas per žodį ir vaizdą“

Balandžio mėn. Mažeikių „Ventos“ progimnazijoje vykusioje respublikinėje konferencijoje „Etnokultūra: tradicinio pasaulio suvokimas per žodį ir vaizdą“ technologijų mokytoja metodininkė Jadvyga Martinkienė skaitė pranešimą „Įkvėpti gamtos“, kuriame pasidalino patirtimi, kaip į jos gyvenimą atėjo etnokultūra ir kaip su ja supažindino mokinius, bei jau ne vienerius metus drauge su jais puoselėja etnokultūrą per įvairias edukacines veiklas. 

Pranešime pristatytos edukacinės kūrybinės laboratorijos-stovyklos, per trejetą metų organizuotos Varniuose, Kražiuose ir Užventyje, kur mokiniai sekdami senosiomis liaudies tradicijomis kruopščiai ir kantriai rankomis kūrė įvairiausius daiktus, ruošė lietuviškus patiekalus, šoko tautinius šokius. Lankydamiesi „Alkos“ muziejuje vaikai susipažino su baltų simboliais. Išradingai buvo pažymėti 2019-ieji – Žemaitijos metai. Mokytoja pasidalino ir ateities planais: šiais metais edukacinė kūrybinė laboratorija įsikurs Nevarėnuose. Pristatant pranešimą mokytojai talkino 6a klasės mokinys Dovydas Stonkevičius.

Linkime šauniems etnografams ir jų mokytojai sėkmingai skleisti senąją lietuvių kultūrą, nepristingant idėjų, noro bendrauti ir bendradarbiauti, bei didžiulio kūrybos džiaugsmo!

„Bendraminčiai“

 

Lankytojų skaitiklis